poniedziałek, 28 listopada 2022

Listopadowe nowości internetowe- garść wywiadów, odrobina wiedzy i kolejne odcinki popularnych w sieci programów

Drodzy Czytelnicy. Czas na kolejny wpis zawierający inspiracje z  zakamarków Internetu. Tym razem będą pokażę Wam interesujące treści znalezione w listopadzie  2022 roku. Jak zwykle będą wywiady, bo np. Rafał Gębura wykonuje fantastyczną dziennikarską robotę, której efektem są wartościowe rozmowy.  Swoje robią też autorki  kanałów Po Cudzemu  i Mówiąc Inaczej wyjaśniając językowe zawiłości.

Nie mogłam nie zamieścić w tym wpisie linków do wartościowych tekstów z innych blogów. Ich tematyka jak zwykle jest różnorodna. Począwszy od artykułów o organizacji czasu, poprzez te dotyczące  filmu, języków obcych psychologii, a skończywszy na wywiadach i quizach.

Uważam, że wartościowych treści nigdy dość, więc zachęcam Was nie tylko do czytania i oglądania tego co dla Was wybrałam , ale i podsyłania własnych, internetowych inspiracji w komentarzach.
 

 

 
Inspirujące materiały od twórców internetowych.
 • Sydney, Disney,Harley- harlej ? Po cudzemu odc. 265. Szybka, ale ważna lekcja angielskiego, a co ważne wszystko wyjaśnione na przykładach pochodzących np. z seriali.
 

 •  W końcu mogę śpiewać o czym chcę - rozmowa z Natalią Szroeder. Mówiąc Inaczej, odc.192. Rozmowa, na którą  Paulina czekała półtora roku. Panie rozmawiają o najnowszej płycie wokalistki, pierwszej w jej życiu trasie koncertowej, kaszubskich korzeniach i tym dlaczego dopiero teraz czuje, że śpiewa takie piosenki jakie od zawsze chciała.
 
 • Blaski i cienie aktorstwa. 7 metrów pod ziemią. Wywiad z aktorką Aleksandrą Adamską.  Opowieść pełna różnych wątków- castingi w pandemii, praca na planach głośnych seriali TVN tj.  Królestwo Kobiet i Skazana,  blaski oraz trudne realia zawodu aktora to tylko kilka z nich.  Co to kalendarzówka i   relacja użytkowa ? Sprawdźcie.  Warto zwrócić uwagę  także na otwartość rozmówczyni oraz  kulturę dziennikarską prowadzącego.
 

 • KinoRozmowa - odcinek z Mateuszem Banasiukiem. Rozmowa o początkach dziesięcioletniego chłopczyka w  zespole artystycznym Gawęda, tym czego dziś zazdrości ojcu. Pojawiają się w niej również  wątki dotyczące  najnowszych filmów z jego udziałem- zarówno tych, które już możemy oglądać na ekranach kin tj. Listy do M 5  i Nie cudzołóż i nie kradnij  jak i czekającej na premierę Różyczki 2. Czego aktor nie miał? Dlaczego decyduje się grać takie, a nie inne role ? Jak to jest grać w jednym filmie ze swoją życiową partnerką ?  Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w poniższym wywiadzie. 
 
 

 • Nice co zamiast tego ? Po Cudzemu odc. 266. Szybka lekcja angielskiego pokazująca , że wieloznaczność występuje nie tylko w naszym języku. • Nowości na Netflix- grudzień 2022- jako, że w listopadzie nie było Kącika Filmowego, o grudniowych nowościach Netflixa  wyjątkowo wspominam w cyklu z inspiracjami. W świątecznym miesiącu zdecydowanie będzie co oglądać. Nowe sezony popularnych seriali, rodzime produkcje i kilka innych tytułów. Zresztą zobaczcie sami.


 • Nauka to lubię. Cykl Jak działa człowiek O otyłości u dzieci.  Krótko, ale w bardzo  konkretnym temacie.

 
 
II. Ciekawe treści od innych blogerów i nie tylko.
 
W tym miesiącu to już wszystkie inspiracje. Jest ich trochę mniej, ale  mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie. Udanego dnia. Anne 18. 8 komentarzy:

 1. Te pomysły Karoliny na domową sesję zdjęciową bardzo mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może niedługo skuszę się na wykupienie Netflixa.

  OdpowiedzUsuń
 3. 7 metrów pod ziemią lubię oglądać. Netflix u mnie codziennie uruchomiony

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto poznać historię innych i poznać ich punkt widzenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Regularnie oglądam 7 metrów pod ziemią, jednak tego odcinka nie widziałam.Muszę nadrobić. Reszta pokazanych treści również jest ciekawa i z pewnością je obejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 6. P. Kwiatkowska1 grudnia 2022 21:32

  Bez wątpienia ciekawych materiałów nie brakuje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Warto poznać historię innych..ciekawych materiałów nie brakuje.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.