niedziela, 27 marca 2022

27 Marca Międzynarodowy Dzień Teatru

Drodzy Czytelnicy. Dziś 27 marca czyli Międzynarodowy Dzień Teatru. Na początek odsyłam Was do wpisu na jego temat z 2018 roku. źródło

Co zmieniło się od tamtego czasu ? 
Na pewno to, że zaczęłam oglądać wszystkie spektakle Teatru Telewizji , niektóre po kilka razy. Niestety od czterech lat nie udało mi się obejrzeć żadnego spektaklu na żywo, ale w czasie kolejnych lockdownów sporo sztuk oglądałam online. Pisałam o tym w poście Kultura w dobie pandemicznych obostrzeń 
 
Zaczęłam też dużo bardziej interesować się teatrem, śledzić premiery, szukać wydarzeń teatralnych organizowanych w mojej okolicy. Oczywiście znałam wcześniej Jesienny Festiwal Teatralny, ale nigdy na nim nie byłam. W 2020 roku miała się odbyć pierwsza edycja Sądeckiej Jesieni Kulturalnej, z racji pandemii została przesunięta o rok. Jesień 2021 roku pełna była fantastycznych spektakli od warszawskich, wrocławskich czy krakowskich teatrów. Nie wybrałam się na nią ze względu na wysokie ceny biletów i obostrzenia epidemiczne. Czy w tym roku się uda ? Nie wiem, nie chcę się na nic nastawiać żeby później nie być rozczarowaną.  Poza tym ceny biletów są kosmiczne.
 
Teatr ma dla mnie w sobie coś tak magicznego, co nawet nie do końca umiem nazwać. Jednak co sztuka na żywo to ` sztuka na żywo.
 
Na koniec celowo zapytam o to samo co 4 lata temu.
 
Lubicie teatr, często do niego chodzicie?Jest spektakl, na który bardzo chcielibyście się wybrać ?  Ile razy i kiedy ostatnio byliście w teatrze? Czy w Waszym mieście jest teatr? Może ktoś z Was, gra/ grał/ pracuje w teatrze ? Podzielcie się wrażeniami np. ze swojego ulubionego spektaklu lub podajcie link do bloga/ strony o teatrze. 

Udanego dnia. Anne 18.

8 komentarzy:

 1. Oj, już bardzo dawno nie byłam w teatrze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniec szalałam za spektaklami, każda premiera była moja, niektóre oglądałam kilka razy. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dawno nie byłam już w teatrze, nie ma go w moim mieście.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście, że lubię. Jako absolwentka wiedzy o teatrze nie mam innego wyjścia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. My byliśmy ostatnio w teatrze po kilkuletniej przerwie. Rewelacyjna rozrywka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ogólnie teatr to nie moja bajka, ostatnio to chyba w szkole byłam z klasą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak, zdecydowanie lubię, od czasu do czasu. Uwielbiam komedie. Poza tym wszelkie teatrzyki lalkowe i operę. Jednak teatr i operę odwiedzam rzadko. Głównie ze względu na wysokie ceny biletów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś nigdy zbytnio nie interesowałam się teatrem, ale może warto zacząć?

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.