środa, 30 marca 2022

Sprzedaż książek na blogach- czy rzeczywiście wyszła z mody ?

Drodzy Czytelnicy. Dziś chciałabym poruszyć temat tego co jeszcze kilka lat temu na wielu blogach było, a dziś prawie całkowicie z nich zniknęło.  Mam na myśli zakładki lub podstrony  Wyprzedaż, na których blogerzy pokazywali książki, do których już nie wrócą i chcą je sprzedać. 

Ja nigdy takiej zakładki nie miałam, bo jestem typem osoby, która nie lubi rozstawać się z książkami. Jednak u innych je widywałam. Zastanawiam  się co sprawiło, że znikają.


 źródło

Może tego typu sprzedaż wyszła z mody, a może czytelnicy zamiast używanych książek  papierowych wolą nowe tyle, że w wersji elektronicznej bądź audio. Być może  blogerzy zamiast sprzedać oddają książki do bibliotek lub innych instytucji kultury. 

Niektórzy być może wystawiają je w grupach na Facebooku lub serwisach aukcyjnych. Są też różnego rodzaju wymiany dotyczące serii i pakietów książkowych. 

Czy Wam zdarzyło się sprzedawać lub kupować książki na blogu lub od blogerów ? Jeśli tak to jak często i co myślicie o tym sposobie zdobywania książek ? 
 
Udanego dnia. Anne 18.  
 

6 komentarzy:

 1. Kiedyś faktycznie było to bardziej popularne i kupowałam w ten sposób.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na facebooku jest mnóstwo ogłoszeń sprzedażowych, więc przypuszczam, że właśnie tam przeniosły się tego typu ogłoszeń.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja od czasu do czasu robię takie wyprzedaże, ale w grupach fb

  OdpowiedzUsuń
 4. Na blogu nie, ale na instagramie dużo osób sprzedaje i jest zainteresowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To też prawda, trzeba tylko obserwować dane konta.

   Usuń
 5. Myślę, że nie koniecznie za pośrednictwem samego bloga, ale poprzez inne kanały rzeczywiście zdarzało mi się zarówno sprzedawać książki jak i je kupować

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.