czwartek, 3 marca 2022

Kącik blogowy # 50. Ulubione blogowe projekty sprzed lat

Drodzy Czytelnicy. Dziś w Kąciku blogowym chciałabym napisać o projektach, które były obecne w blogosferze lata temu. Takie, które sami tworzyliście, lub w których braliście udział. Na przestrzeni lat trochę ich było. Począwszy od zabaw blogowych takich jak choćby TOP 10, poprzez Kreatywny Klub dyskusyjny, cykle wywiadów z blogerami czy wpisy gościnne.

źródło

Ja przez blisko jedenaście lat mojej blogowej działalności przygotowywałam wiele blogowych cykli i projektów w tym między innymi:
 • Cykl Film i Telewizja, w którym opisywałam wybrane kanały i programy telewizyjne Cykl Film i Telewizja zakończyłam go z racji małego zainteresowania wśród czytelników. 
 • Cykl Na Imię mi... -w, którym przeprowadzałam wywiady z kobietami noszącymi nietypowe imiona. Wśród moich rozmówczyń były koleżanki z liceum/ studiów, ale także inne blogerki.Cykl Na imię mi...
 • Cykl Edukacja XXI wieku blaski i cienie, progi i bariery. Cykl wpisów gościnnych zakończony z powodu braku chętnych i niewielkiego zainteresowania ze strony czytelników. Cykl Edukacja XXI wieku
 • Pogaduszki u Anne 18- panel dyskusyjny,do którego do dziś mam sentyment. Siedem niezwykłych dyskusji, do których zapraszałam trzy wybrane przez siebie osoby, a jedna mogła zgłosić się sama.  Ja jako pomysłodawczyni również zabierałam głos, choć nie zawsze wszystko zależało od tematu. Cykl zakończony po pierwsze ze względu na brak chętnych do udziału w projekcie, po drugie ze względu na jego czasochłonność. Pogaduszki u Anne 18
 • Okiem studenta i absolwenta - cykl zawierający jedynie osiem wpisów. Studenci nietypowych kierunków opowiadali o nich w bardzo ciekawy sposób. Szukałam ich na grupach blogowych i wśród znajomych. Żałuję, że przed jego zakończeniem nie udało mi się zaprosić do projektu żadnego absolwenta aktorstwa bądź innej uczelni artystycznej.Okiem studenta i absolwenta  
W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim, którzy brali udział w moich projektach. Bez Was nie mogłabym wcielać moich pomysłów w życie. Współpraca z Wami to była czysta przyjemność. Nadal jestem otwarta na wszelkie wpisy gościnne czy wywiady.
 
Do tychże projektów należy dopisać także kilkanaście wywiadów przeprowadzonych z polskimi i zagranicznymi autorami (patrz Zakładka Wywiady). Oprócz tego kilka wpisów gościnnych czy wywiadów, których udzieliłam, a które dotyczyły blogowania. Sporo tego. 
 
Do którego blogowego projektu sprzed lat macie największy sentyment i dlaczego ? Braliście udział, w którymś z moich projektów ? Może sami kiedyś jakiś organizowaliście ? Np. cykl wywiadów/ wyzwanie czytelnicze ? Czy chcielibyście, aby któryś z moich archiwalnych projektów powrócił, choć w nieco zmienionej formie?
 
Udanego dnia. Anne 18.  

17 komentarzy:

 1. Fajne projekty prowadziłaś, w wolnej chwili chętnie do nich zajrzę. Może je przywrócisz lub stworzysz coś nowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli czytelnicy pokażą, że rzeczywiście by tego chcieli kto wie ? Może nie do wszystkich, ale choć do części z nich.

   Usuń
  2. Lubię czytać różne cykle, więc dla mnie byłoby super.

   Usuń
  3. Twoja siostra Martyna brała udział w dwóch odsłonach Pogaduszek u Anne 18. Znacie jakieś blogerki, które noszą nietypowe imiona ? Lub, które studiują nietypowe kierunki ? Bo jeśli miałabym reaktywować któryś z projektów to byłby to albo cykl Na imię mi albo Okiem studenta i absolwenta. Jeśli ktoś z Was byłyby chętny do któregoś z projektów piszcie.

   Usuń
 2. niestety nie miałam okazji brać udziału w tych projektach, ale kto wie, może w przyszłości ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy już Ania jakiś wznowi może Ci się uda.

   Usuń
  2. Przejrzyj teksty z tychże projektów i jeśli jesteś chętna na udział w jakimś wyślij mejla. Może wyjdzie nam fajna współpraca.

   Usuń
 3. Bardzo lubię różnego rodzaju wyzwania czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś wczesniej nie natknęłam się na twoje projekty, sama też nie organizowałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Te projekty blogowe są bardzo fajne, ale niestety coraz mniej osób je prowadzi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię wyzwania i bardzo chętnie zerknę na Twoje projekty sprzed lat.

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie cykle to fajna sprawa. Szkoda, że blogowicze coraz mniej się nimi interesują.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kojarzę twój Cykl Film i Telewizja. Czytała kilka wpisów. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na początku blogowania często brałam w projektach miedzyblogowymi. Świetna była zabawa i mobilizacja do pracy. Chyba muszę wrócić do tego :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajne projekty! Podoba mi się ten z imionami, troszkę się interesuję immienictwem. Widzę, że był wywiad z Łucją - to jedno z moich ulubionych imion żeńskich

  OdpowiedzUsuń
 11. Intersujące projekty. Autorka jest bardzo kreatywna.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pogaduszki były fajne oraz cykl o programach i filmach

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.