poniedziałek, 3 stycznia 2022

[Dyskusja] Blogosfera w 2022 roku- jaka będzie Wasze prognozy i domysły

Drodzy Czytelnicy. Dziś chciałabym zapytać Was o to jak  Waszym zdaniem będzie wyglądać blogosfera nie tylko książkowa w 2022 roku. Myślicie, że blogów będzie więcej czy mniej ? Dyskusje zamiast na blogach dalej odbywać się będą w mediach społecznościowych lub w komentarzach na Youtube ? 

Już w poprzednich latach było widać, że z blogosfery zniknęły dyskusje z prawdziwego zdarzenia.  Praktycznie wszystko, cały ten blogowy ruch przeniósł się na portale społecznościowe takie jak : 

 • Facebook
 • Instagram
 • Tik Tok
 • Youtube
 • Inne

 

Co jeszcze się zmieniło ? Myślę, że  od lat jest trochę mniej współprac recenzenckich, a więcej wpisów sponsorowanych czy innego rodzaju reklam. Zastanawiam się czy w 2022 roku pojawią się jakieś nowe tendencje, trendy, a może wrócą stare, dobre dyskusje, wpisy gościnne i blogowe projekty.
 
Jakie są Wasze prognozy i domysły dotyczące blogosfery w 2022 roku ? Jak będzie wyglądać, co pozostanie w niej takie samo, a co może się zmienić ? Jakich zmian Wy byście oczekiwali ? 
 
Zapraszam do dyskusji.
 
Udanego dnia. Anne 18.  

 

 

 

14 komentarzy:

 1. Nie zastanawiałam się nad tym, ale po krótkiej refleksji przypuszczam, że blogi książkowe będą sobie znakomicie radziły. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to, że mniej wartościowych dyskusji na blogach, to faktycznie spora strata, lubiłam je i to bardzo.

   Usuń
  2. Ja też, szkoda, że już się od tego odchodzi.

   Usuń
 2. Sama nie wiem, jak to będzie wyglądało. Chciałabym, aby blogosfera wróciła do łask, ale póki co nie zapowiada się na to.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety blogosfera zanika, ale ja wierzę, że to się zmieni. Może nie w tym roku, ale jeszcze wrócimy do łask.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że media społecznościowe będą cieszyły się większym zainteresowaniem niż blogi, niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam takie przemyślenia. Dla mnie blogi to dłuższe treści, więc liczę, że nie zanikną

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hm, prowadzę bloga od roku 2014. Od tej pory wiele z obserwowanych przeze mnie ptrzestało działać. Powstały też nowe. Pewnie będzie podobnie w roku 2022, choć nie da się nie zauważyć, czy media społecznościowe cieszą się dużym powodzeniem. Zaczyna dominować "pismo obrazkowe".

  OdpowiedzUsuń
 7. Szczerze mówiąc nie zastanawiałam się nad tym. Nie sądzę, żeby blogi zniknęły - w końcu nadal są ich odbiorcy, a popyt kształtuje podaż. Nie każdego też interesuje forma podcastów, filmików itp.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam wrażenie, że blogi powoli odchodzą do lamusa. Szczególnie te na tej platformie. Kiedyś na Onecie były chociaż rankingi, można było w ten sposób zwiększyć zasięgi. Coraz trudniej o stałego czytelnika bloga.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zwiększenie promocji bloga, to jedno z moich noworocznych postanowień.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zobaczymy co przyniesie ten rok, trudno jest mi teraz cokolwiek weryfikować.

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę rosnącą popularność instagrama, co będzie dalej nie mam pojecia.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.