poniedziałek, 24 stycznia 2022

Cykl Językowo # 35. Językowe postanowienia - jak było lub jest z ich realizacją ?

 

 

Drodzy Czytelnicy. W styczniowej odsłonie Cyklu Językowo opowiem o tym jak na przestrzeni lat wyglądały moje językowe postanowienia noworoczne i ile z nich rzeczywiście zrealizowałam. Może i Was zachęcę do zwierzeń w tym temacie. 
Postanowienia językowe  na lata 2019- 2021
W latach 2019- 2021 obiecywałam sobie, że będę się regularnie uczyć trzech języków angielskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Ostatecznie skończyło się na tym, że skupiałam się tylko na angielskim. Do samodzielnej nauki hiszpańskiego wróciłam dopiero we wrześniu 2021 roku. Naukę włoskiego porzuciłam po pierwszych trzech miesiącach 2019 roku. Nie wiem czy jeszcze kiedyś do niego wrócę. Nigdy nie miałam ambicji, aby uczyć się jakiegoś "egzotycznego" języka. 
 
Językowe postanowienia na rok 2022. 
Jeżeli chodzi o 2022 rok to mam tylko jedno językowe postanowienie. Chcę codziennie uczyć się języka angielskiego i hiszpańskiego. Na każdy z języków chcę poświęcać godzinę dziennie. Jak na razie konsekwentnie to realizuję. Angielskiego uczę się korzystając z kanałów Po Cudzemu oraz  World Language School
Pomocne są też dla mnie książki Arleny Witt Władaj i gadaj
 

 
Natomiast języka hiszpańskiego uczę się jedynie z kanału Agata uczy 
Codziennie pięć tak zwanych szybkich lekcji jeden odcinek z serii Hiszpański Trening Słownictwa  lub jeden artykuł przeczytany na blogu Ot, cała tajemnica. 
 
Na dziś to już prawie wszystko. Jeszcze tylko cztery szybkie pytania na koniec :
1. Jakie postanowienia językowe mieliście w ostatnich latach ? 
2. Ile z tego co postanowiliście rzeczywiście udało się zrealizować ?
3. Mieliście kiedyś zamiar uczyć się tak egzotycznych języków jak np. japoński, koreański, chiński bądź arabski ?
4. Dokończcie zdanie: Ucząc się języków obcych najczęściej  korzystam z...?
 
Udanego dnia. Anne 18.
 
 
 

 

16 komentarzy:

 1. Nie miałam żadnych planów językowych ani nie chciałam uczyć się egzotycznych języków. Korzystam z książek szkolnych i tych wydawnictwa Edgard.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam kciuki za realizację Twojego postanowienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Paulina Kwiatkowska24 stycznia 2022 17:33

  Jeśli chodzi o to to nie mam językowych postanowień.

  OdpowiedzUsuń
 4. Angielski ciągle siedzi mi w głowie i przestałam się go uczyć. Rzucam się na głęboką wodę i po prostu rozmawiam ze znajomymi z USA (nie znoszę akcentu UK) Ludzie mnie rozumieją, mówią, że dobrze mi idzie więc w sumie jeśli się czegoś ucze to przypadkiem, a tak to lecę z błędami. :D Po za tym uczę się z etutorem, korzystam ze strony "szlifuj swój angielski" i jeśli się zdecyduję, to jutro kupię kurs "Język w Rok" ale ciągle się zastanawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niewiele. Do sierpnia chodziłam na kurs. Potem obiecywałam sobie, że będę uczyć się w domu i oczywiście nic z tego nie wyszło.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam językowych postanowień. Życzę wytrwałości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie mam, ale na pewno warto znać języki obce.

   Usuń
 7. Mój błąd jest taki że szybko sie poddaję

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałam kilkukrotnie i nadal mam, ale z realizacją u mnie nie jest najlepiej :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam pewną ambicję językową, lecz zastąpiłam ją innym hobby. Może kiedyś.. Natomiast języka angielskiego uczę się razem z moim synem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja trzymam swoje postanowienie z ubiegłego roku. Kontynuuję samodzielną naukę angielskiego. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedyś bardzo mocno wchodziłam w naukę różnych języków obcych, a im więcej ich poznawałam, tym łatwiej było przy kolejnych, pewne mechanizmy nauki sprawdzały się. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Powodzenia w realizacji planów! Ja nigdy nie miałam smykałki do języków obcych. Uczyłam się angielskiego i francuskiego, z tego drugiego niestety już niewiele pamiętam

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja właśnie postanowiłam, że w tym roku zapisze się na kurs języka, muszę tylko pomyślę angielski czy niemiecki. Mam obok pracy szkołę, więc będę miała blisko;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mnie jakoś nie ciągnie do noworocznych postanowień jako takich, ale trzymam kciuki za twój plan :) Podziwiam też organizację czasu: 2 godziny dziennie to dla mnie naprawdę niezły wyczyn!

  OdpowiedzUsuń
 15. Nigdy nie miałam postanowień językowych mi po prostu ich nauka nie idzie...więc nic na siłę.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.