sobota, 16 października 2021

Kącik blogowy#44 Blogi i książki o tematyce medycznej

Drodzy Czytelnicy. Dziś w Kąciku blogowym chciałabym napisać o pewnym rodzaju blogów. Nie wiem czy to tylko pandemia czy też inne czynniki, ale w ostatnich dwóch latach można zaobserwować wysyp blogów i książek o tematyce medycznej. Co ważne blogi te czyta i docenia coraz więcej osób. Też to widzicie?

 źródło

I. Blogi o tematyce medycznej. 

Można tutaj wymienić choćby strony takie jak : 

Doktorek Radzi

Pan Tabletka 

Mama bez recepty

Mama Fizjoterapeuta 

Chirurg Paweł - o chirurgi inaczej

Pan Pielęgniarka 

Mama i stetoskop

INSTA LEKARZ 

Mama Pediatra

Lekarze 

Róża- lekarz dla dzieci

Mama Lekarz 

Zaufany Farmaceuta

Doktor Ania

Inne- tutaj zostawiam pole do popisu dla Was , bo na pewno jest jeszcze mnóstwo innych stron, blogów i kanałów prowadzonych przez medyków, które pewnie znacie, chcecie i możecie polecić. 

Jak widać przedstawiciele różnych specjalizacji i zawodów medycznych zaczynając od ratowników poprzez pediatrów, na chirurgach kończąc dzielą się wiedzą i odsłaniają kulisy swojej pracy. Ich konta w mediach społecznościowych tj. na Facebooku, Instagramie czy kanały na Youtube obserwują tysiące osób. Nie wiem czy ten wysyp lekarskich profili i blogów  to efekt pewnej mody, chęć edukowania pacjentów czy znak czasów. Jednak trzeba to powiedzieć otwarcie, że poświęcając swój wolny czas i tworząc wspomniane blogi i konta odwalają kawał dobrej roboty. 

II. Książki o tematyce medycznej 

Tutaj również jest w czym wybierać. Niektórzy z wymienionych wyżej lekarzy również je napisali. Jedne można kupić wszędzie inne tylko na ich stronach.  Są tacy, którzy decydują się na wyłącznie na wydanie E-booka. Jeśli miałabym Wam podpowiedzieć kilka tytułów, o których słyszałam lub, które czytałam to  zarekomendowałabym  następujące tytuły.

 • Paweł Kapusta Agonia
 • Agnieszka Sztyler- Turovski Oddział zakaźny Historie bez cenzury
 • Anna Joniec- Bieniek Mama bez recepty
 • Paweł  Kabata O chirurgii inaczej

Dwie pierwsze przeczytałam, a o dwóch ostatnich póki co jedynie dużo dobrego słyszałam.  Informacji o innych szukajcie na wspomnianych stronach, najczęściej w zakładkach Sklep.

Czy interesują Was takie medyczne treści, znacie te blogi i konta ? Jak myślicie czy wspomniany wysyp to tylko chwilowy boom, a może po prostu na takie blogi jest zapotrzebowanie, bo stajemy się coraz bardziej świadomym społeczeństwem, które chce wiedzieć więcej, szuka sprawdzonych i rzetelnych informacji ?  Myślicie, że Polacy niejako dzięki pandemii zaczęli bardziej szanować i doceniać pracę medyków ? 

Jeżeli znacie inne blogi/ strony/ kanały prowadzone przez medyków klawiatury w dłoń i do dzieła.  Dyskutujcie i dzielcie się wartościowymi treściami w tym temacie.  Może znacie ciekawe lekarskie książki ? Dajcie znać w komentarz. Wzajemne inspirowanie się  nikomu nie zaszkodzi.

Udanego dnia. Anne 18. 


6 komentarzy:

 1. Szczerze mówiąc nie śledzę takich treści. Czytam jedynie Mamę Ginekolog. Może jednak zapoznam się z którąś z propozycji z tej listy 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Mamę Ginekolog oglądam bardziej na Instagramie, na bloga rzadko zaglądam.

   Usuń
 2. W sumie jeśli Ci blogerzy dzielą się swoją wiedzą medyczną, swoimi poglądami na temat zdrowia. Uważam że to jest przydatna wiedzą.

  OdpowiedzUsuń
 3. zaglądam regularnie na większość blogów, dużo wiedzy przekazany w przystępny sposób bez "reklamowania" super produktów

  OdpowiedzUsuń
 4. Z blogów znam jedynie Mamę Ginekolog, ale to raczej na Instagramie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tych blogach, to nie do końca moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.