poniedziałek, 21 czerwca 2021

Kącik Filmowy #19 Garść rozmów z aktorkami + polska lista czerwcowych premier kinowych


Wykonanie : Klaudyna Maciąg
Kącik Filmowy by Anne 18 - miejsce  gdzie będę pisać o filmie. W kąciku znajdą się nie tylko recenzje polskich produkcji które obejrzę i  uznam za warte polecenia.  Będę pisać także o blogach i kanałach w serwisie Youtube poświęconych filmowi. Znajdziecie tutaj moje recenzje, przemyślenia i  garść filmowych inspiracji.

Drodzy Czytelnicy. Dziś w Kąciku Filmowym będzie dość krótko.  Pokażę Wam wywiady z dwiema polskimi aktorkami tj. Olgą Kalicką i Mają Ostaszewską. Oprócz nich w dzisiejszym poście znajdzie się lista ostatnich i nadchodzących  polskich premier kinowych. Zapraszam do czytania, oglądania i słuchania.
 
 
I. Wywiady z aktorkami - czyli Karol Paciorek oraz Marcin Radomski rozmawiają.  
 • Olga Kalicka szczerze o przyjaźni, dziecku i karierze aktorki. Imponderabilia odc.182.
Młoda aktorka  opowiada Karolowi Paciorkowi między innymi o : godzeniu aktorstwa i macierzyństwa, roli w rosyjskim filmie kostiumowym, przyjaźni damsko- męskiej oraz.... castingu do pewnej reklamy.
 

 • Maja Ostaszewska o przyjaźni z Szumowską ,świecie w kryzysie, filmach "Śniegu.... i Magnezji". KINO rozmowa odc 77. 
Rozmowa nie tylko o najnowszych projektach filmowych, ale także o tym jak aktorka wykorzystuje popularność, aby walczyć o prawa kobiet i zwierząt. Ten wywiad ma tylko jedną wadę... jest zdecydowanie za krótki. 
 

II.Polskie premiery kinowe Czerwiec 2021:
 • Śniegu już nigdy nie będzie- premiera 4.06 
 • Geniusze- premiera 11.06 
 • Magnezja- premiera 11.06
 • Ostatni Komers- premiera 18.06
 • Sweat- premiera 18.06
 • W jak morderstwo  - premiera 18.06 
 • Ciotka Hitlera- premiera 25.06 
 • Kraj-premiera 25.06
 • Miasto- premiera 25.06
 • Niepamięć-premiera 25.06 
Prawie wszystkie te filmy miały trafić do kin jesienią 2020 roku.  Jednak z racji pandemii tak się nie stało. Część z nich brała udział w  Konkursie Głównym 45 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Klik
 
Ostatnia edycja tegoż festiwalu  odbyła się później niż zwykle tj. w grudniu, a nie we wrześniu 2020 roku.  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Zazwyczaj latem w kinach brakowało premier, teraz nowość goni nowość. Naprawdę jest w czym wybierać. 
 
Miłośnicy zagranicznego kina mogą przebierać w oscarowych tytułach, a i najmłodsi w najbliższych miesiącach znajdą na wielkim ekranie coś dla siebie. Jednak o tym być może napiszę innym razem.

Na dziś to już prawie wszystko. Na koniec jeszcze odsyłam  do rozpiski  polskich filmów, które pojawią się w kinach przez dwa wakacyjne miesiące.  Klik.
 
Śledzicie aktorskie dokonania Kalickiej lub Ostaszewskiej ? Które z czerwcowych, polskich premier już widzieliście, a co dopiero macie w planach ? Na jaki zagraniczny film wybieracie się w najbliższym czasie i dlaczego ? 
 
Udanego dnia. Anne 18.  

 


15 komentarzy:

 1. Właśnie sobie uświadomiłam,jak bardzo jestem "do tyłu" z filmowymi premierami. Przed pandemią częściej bywałam w kinie,teraz generalnie rzadko coś oglądam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz więcej rzeczy jest na Netflixie. W kinach dopiero tak naprawdę ruszyło, na premierę czeka jeszcze chyba ponad 40 polskich filmów. Do końca roku na pewno nie zdążą pokazać wszystkiego z 2020 roku nawet. Niektóre już są przeniesione na 2022. Choćby Kogel Mogel 4, Broad Peak chyba też + kilka komedii, które miały wejść w Walentynki czy Dzień Kobiet 2021.Generalnie te z okresu luty- kwiecień.

   Usuń
  2. Tutaj masz pełną listę filmów, które czekają na premierę: http://sporwkinie.blogspot.com/2021/01/60-polskich-filmow-czeka-na-premiere-w.html. Artykuł z pewnego bloga filmowego ze stycznia, ale lista aktualna, bo w lutym/marcu kina ponownie zostały zamknięte, więc tak naprawdę dopiero od końca maja, czerwca zaczynają się polskie premiery.

   Usuń
  3. Nawet nie wiedziałam, że ma być Kogel Mogel 4. Będę czekać.

   Usuń
  4. Tak miał być w styczniu 2021, ale przełożyli z wiadomych powodów na styczeń 2022.

   Usuń
 2. Autorki tzw. młodego pokolenia widzę, że prężnie działają. Jeszcze nie mam dokładnie sprecyzowanych planów filmowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak. Kalicka, Rycembel, Domalik i kilka innych zaczyna prężnie działać od kilku lat.

   Usuń
  2. To super, czasem lubię coś poczytać o aktorach, czy premierach.

   Usuń
  3. Zatem zapraszam do poprzednich odsłon Kącika.Jest tam sporo o kilku kanałach na Youtube poświęconych filmowi. Np. Sfilmowani, Kino w tubce lub kanał Tomasza Raczka.

   Usuń
 3. Wywiad z Mają Ostaszewską widziałam, bardzo ciekawa rozmowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie chętnie skuszę na jego obejrzenie w wolnej chwili.

   Usuń
 4. Mam ogromną ochotę na pójście do kina. Muszę to jak najszybciej zorganizować!

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo tych premier, na razie żadnej nie widziałam, ale na pewno kilka nadrobię niebawem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłam już na ,,M jak morderstwo", niezły film, ale może jestem nieobiektywna bo lubię grającego tam Domagałę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba W jak Morderstwo. Nawet nie wiedziałam, że tam gra Domagała też go lubię. Czekam na inny film z jego udziałem Na chwilę na Zawsze, ale znowu przesunęli premierę. Nie wiadomo jeszcze na kiedy. Miała być 25 czerwca.

   Usuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.