wtorek, 15 czerwca 2021

Kącik blogowy #37 Próbujecie coś zmieniać w blogosferze, pomagacie nowym blogerom ?

Drodzy Czytelnicy. Dziś w kąciku blogowym zostawię tylko jedno krótkie pytanie. Próbujecie coś zmieniać w blogosferze, pomagając nowym blogerom ,udzielając się w grupach dyskusyjnych czy innych tego typu platformach ? 

 

źródło

Ja przyznam szczerze, że obecnie skupiam się tylko na swojej blogowej działalności. Mam dwa blogi i to mi wystarcza. Nie wychodzę przed szereg.  Jeśli ktoś z młodszych blogerów chciałby poprosić mnie o radę jestem  gotowa jej udzielić, ale nikomu z niczym się nie narzucam. 

Nie próbuję na siłę nic zmieniać w sposobie blogowania czy ogólnie w blogosferze. Uważam, że  "dawna blogosfera" minęła chyba bezpowrotnie. Zmieniło się tyle, że raczej tego co było nie da się przywrócić. 

Zniknęła pewnego rodzaju kultura dyskusji, zmieniła się częstotliwość dodawania postów i komentarzy. Tak zwana " stara gwardia blogerów" powoli się wykrusza kończąc lub zawieszając swoją działalność. Merytorycznych dyskusji też jest coraz mniej. Trochę to smutne.  Nie widać też chęci powrotu do nich. 

Co sądzicie na ten temat ? Macie takie samo czy zupełnie inne zdanie ? Uważacie, że można jeszcze przywrócić elementy dawnej blogosfery ?  

Gdzie i kiedy zgubiliśmy tę kulturę, wyjątkowość i element blogosfery, który  lata temu do niej po prostu przyciągał ? Czy przyzwyczailiście się już do nowej blogosfery i "tej dawnej" zupełnie Wam nie brakuje ? 

Udanego dnia. Anne 18.
 

 

9 komentarzy:

 1. Zgadzam się z Tobą, że coś się w blogosferze skończyło. Mam wrażenie, ze coraz więcej w niej jest w pozerstwa i reklamy niż merytorycznych dyskusji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, takie merytoryczne dyskusje skończyły się już chyba lata temu.

   Usuń
 2. masz rację. dziś blog chyba jest tylko po to, by siebie promowac, swoje usługi, stawia sie na seo. jeszcze kilka lat temu można bylo przeczytac naprawde ciekawe wpisy

  OdpowiedzUsuń
 3. Coraz mniej jest osób, które blogowały lata temu, coraz mniej dodaje się też komentarzy, nie ma dyskusji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj tak, dziś blogi służą promowaniu siebie pod płaszczykiem niesienia pomocy innym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas to akurat tak nie wygląda, a lubimy pomagać innym.

   Usuń
  2. No nie wszyscy promują tylko siebie, ale pewnie i takie przypadki się zdarzają. Nie śledzę tego aż tak dokładnie.

   Usuń
  3. Na pewno różnie to bywa, ale to już każdego sumienie.

   Usuń
 5. To chyba wynika z naszych czasów. Blogowanie nie jest już modne. Dzisiaj mikroblogi w postaci Twittera i instagrama, szybkie i krótkie dawki informacji. Tam siedzą ludzie, tam więcej kontentu, a blogowanie umiera. Bo bardziej czasochłonne. Blog teraz jest bardziej dodatkiem dla już wyrobionych marek niż jej początkiem.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.