czwartek, 15 października 2020

Inspiracji nigdy dość- kolejne wartościowe filmy z zakamarków serwisu Youtube

Drodzy Czytelnicy. Wczoraj był Dzień Nauczyciela, więc dziś z małym opóźnieniem , ale przychodzę do Was z krótkim postem zawierającym dwa nagrania z serwisu Youtube o tematyce edukacyjnej.
 
Pierwszy to nowy odcinek cyklu  Jak działa człowiek realizowanego na kanale  doktora Tomasza Rożka.  Dowiecie się z niego co nieco o ludzkim mózgu. 
 
Drugi film pochodzi z kanału Mówiąc Inaczej. W sto sześćdziesiątym odcinku swojego programu Paulina Mikuła opowiada o słowach, które pomogą zwiększyć naszą elokwencję. Ściślej mówiąc bierze na tapet dwadzieścia  czasowników. Część zapewne jest Wam doskonale znana, inne mogą być zupełną nowością. Zapraszam do oglądania i komentowania. 


1. Nauka to lubię - Cykl Jak działa człowiek, odc.2. Mózg.  
 
Oglądając ten film mam wrażenie, że gdyby takie materiały były pokazywane na lekcjach biologii to o wiele więcej uczniów lubiłoby ten przedmiot. Polecam ten cykl nie tylko tym, którzy wciąż chodzą do szkoły, ale wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się czegoś z dziedziny nauki, ale wolą uniknąć specjalistycznego języka.

2. Jak zwiększyć swoją elokwencję (kolejna porcja słów). Mówiąc Inaczej, odc.160.   

Ekstrapolować, Dezawuować, Estymować, Mitrężyć czy Imputować. Wiecie co znaczą te słowa ? Jeśli nie to koniecznie obejrzyjcie ten film. Ja przyznam szczerze, że nie znałam ani jednego z tych czasowników i tym samym naprawdę poszerzyłam swoją wiedzę.

Chcecie poznać więcej "mądrych słów"? Zajrzyjcie do pierwszego filmu o tej tematyce. Znajdziecie tam aż 40 rzeczowników.


Na dziś to wszystko. Dlaczego tylko dwa  nagrania ? Wychodzę z założenia, że czasem mniej znaczy więcej, a treści edukacyjne warto sobie dawkować.  
 
Czytaliście którąś z publikacji Tomasza Rożka, czekacie na drugą książkę Pauliny Mikuły ? 

Przyjemnego oglądania i nauki w jednym. Udanego dnia. Anne 18.
 
 
5 komentarzy:

 1. Uwielbiamy takie kanały, historia bez cenzury, naukowy bełkot, itd. super przekazana wiedza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem bardzo ciekawa drugiej książki Pauliny Mikuły.

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja jak zwykle obiecuje sobie, że obejrzę i nic z tego nie wychodzi, muszę się jakoś przemóc do takich filmików, bo są naprawdę pożyteczne :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam problem z oglądaniem filmów na Youtube. Zawsze obiecuję sobie, że znajdę na to czas, ale i tak najczęściej kończy się na słuchaniu muzyki podczas gotowania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Też uważam, że czasem mniej znaczy więcej, a jeśli chodzi o publikacje Tomasza Rożka, to nie znam jego twórczości, tak samo jak obce są mi powieści Pauliny Mikuły.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.