niedziela, 11 października 2020

9 lat blogowania- krótki wpis z podziękowaniami

11 października 2011- dokładnie dziewięć lat temu powstał ten blog. Powstał z pasji do literatury i dlatego, że po prostu lubiłam pisać. Powstał i choć miał różne momenty nadal istnieje i będzie istniał.  Chociaż przez te wszystkie lata wiele się na nim działo i sporo się w moim życiu wydarzyło to jedno pozostało niezmienne. Nadal czerpię z blogowania mnóstwo radości, nadal czuję, że się w tej materii rozwijam. O swoich blogowych początkach, kryzysach, sukcesach i porażkach pisałam już wiele w zeszłorocznym poście rocznicowym.  

Nie będę więc się powtarzać. Powiem tylko, że adres logo i nazwa bloga pozostają takie same. Po cichu liczę, że zaczną zaglądać do mnie nowi czytelnicy, a osoby, które czytają tego bloga od lat nadal będą to robić.  Pora na  najważniejszą część dzisiejszego posta. Podziękowania. 
Dziękuję osobom, które dodały mi odwagi, aby założyć bloga- gdyby nie liczne namowy moich koleżanek z liceum i przyjaciółek niektóre teksty pewnie do dziś leżałyby w szufladzie. Kasia, Natalia, Monika, Lidia i Justyna. Po prostu dziękuję.

Dziękuję wszystkim, z którymi przez te wszystkie lata współpracowałam- autorom, blogerom, portalom, wydawcom. Przy każdym projekcie, recenzji czy tekście gościnnym dawałam z siebie wszystko.  Mam nadzieję, że było to widać. 

Dziękuję Wam Drodzy Czytelnicy-za każdy komentarz, krytykę, pochwałę i radę. Dziękuję tym od których mogłam się wiele blogowo nauczyć  jak i tym którzy utwierdzili mnie w przekonaniu, że nawet w blogowaniu warto być sobą i pozostać wiernym swoim postanowieniom z pierwszych lat blogowania. Dziękuję za zaufanie wszystkim osobom, które brały udział w moich blogowych projektach. Było tego sporo i  mam nadzieję, że będzie jeszcze kilka.  Pomysłów na nie mi nie brakuje.

Dziewięć lat to kawałek życia, a blogowo to blisko 700 postów, tysiące komentarzy i wyświetleń. Kiedy piszę ten dzisiejszy tekst mam łzy wzruszenia w oczach. Ciężko mi uwierzyć, że to już dziewięć lat blogowej przygody.  Zaczynając prowadzenie bloga  nie myślałam, że wytrwam tak długo i doczekam się grupy wiernych czytelników. Nie myślałam, że teksty, które napiszę będę mogła liczyć już nie w setkach lecz w tysiącach. Przez te lata publikowałam nie tylko na tym blogu, ale  także na drugim o tematyce muzycznej.  Moje teksty pojawiały się także u innych blogerów oraz  na dwóch nieistniejących już portalach Debiutext i Be Good Art.  Nie myślałam, że stworzę aż tyle cykli blogowych, a Wy Czytelnicy z tak ogromnym zaangażowaniem będziecie brać udział w moich projektach, a przez te wszystkie lata trochę ich było. Bardzo Wam za to zaangażowanie dziękuję. Od 2011 roku blogosfera bardzo się zmieniła, ale ja nie zmieniam nic.  Blog Książki Warte Przeczytania był jest i będzie. Na kolejne lata nie mam konkretnych planów. Będę pisać o tym co uznam za wartościowe i godne polecenia. Będę zachęcać do dyskusji, pytać i być może kogoś inspirować. Będę pisać o literaturze, kulturze i o tym co mi w duszy gra. 

Dziękuję za każdą blogową szansę, lekcję pokory, wspólne wpisy dyskusyjne i zaproszenie do tekstu gościnnego. Dziękuję Drodzy Czytelnicy za to, że jesteście, bo bez Was ten blog by nie przetrwał.   Czy za kolejne dziewięć lat znów powstanie taki post ? Nie wiem. Życie pokaże.  W najbliższym czasie blogowo nigdzie się nie wybieram. Pędzę szykować kolejne teksty, bo wiem, że jest może już mniejsza, ale wierna grupa czytelników, dla których warto pisać.  Dziękuję za wspólne 9 lat. 

Anne 18.

6 komentarzy:

 1. 9 lat to kawał czasu, gratuluję sukcesu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę Ci kolejnych wielu lat tak udanego i inspirującego blogowania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kawałek blogowego życia za Tobą :) Gratuluję samozaparcia i życzę dalszych blogowych lat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały staż, naprawdę godny podziwu, gratulacje i życzenia dalszego rozwoju, niech jak najwięcej przynosi satysfakcji. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. 9 lat to naprawdę dużo czasu, mi dopiero stuknęły dwa, ale mam nadzieję, że jeszcze długo będę w tej blogoswerze :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamy ten sam staż bloga, jedynie miesiące inne, bo ja zaczęłam publikować od 4 lutego :)
  Gratuluję pięknego stażu i życzę kolejnych satysfakcjonujących lat w blogosferze.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.