piątek, 10 lipca 2020

Kącik Filmowy #11 Wakacyjny miszmasz filmowy

Wykonanie : Klaudyna Maciąg

Kącik Filmowy by Anne 18 - miejsce  gdzie będę pisać o filmie. W kąciku znajdą się nie tylko recenzje polskich produkcji które obejrzę i  uznam za warte polecenia.  Będę pisać także o blogach i kanałach w serwisie Youtube poświęconych filmowi.   Znajdziecie tutaj moje  recenzje, przemyślenia i  garść filmowych inspiracji. 

Drogi Czytelniku. Dziś w Kąciku Filmowym dwa zupełnie różne tematy. Pierwszym będzie nowy odcinek Słowniczka filmowego tworzonego przez Dawida Adamka i Agnieszkę Pisarek z kanału Sfilmowani. W drugiej części posta napiszę o dwóch polskich filmach, które ostatnio obejrzałam na platformie Netflix.  Oba znajdowały się na przygotowanej w zeszłym roku liście 25 polskich filmów, które muszę obejrzeć .

I. Słowniczek filmowy odc.4 Ruch kamery cz.1. Oglądając ten film dowiesz się między innymi tego czym jest ujęcie statyczne, panorama czy jazda równoległa. Szybka edukacja filmowa dla każdego.

II. Polskie filmy, które ostatnio obejrzałam. 
W ostatnich tygodniach wreszcie obejrzałam dwa głośne polskie filmy, o których wiele słyszałam. Pierwszy z nich to Kler w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Naczytałam i nasłuchałam się o nim  sporo, ale  przyznam szczerze, że ani mnie on nie zachwycił ani nie rozczarował. Gra aktorska na bardzo dobrym poziomie, scenariusz średni, ale coś w nim jest. Mam wrażenie, że generalnie film mógłby być nieco krótszy. Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Joanna Kulig dali radę.

Drugim filmem, o którym chcę dziś napisać jest Zabawa Zabawa Kingi Dębskiej.  Trzy historie, trzy kobiety i jeden wspólny problem- alkoholizm. Maria Dębska jako młoda studentka, Agata Kulesza w roli twardej prokurator oraz ceniona lekarka grana przez Dorotę Kolak. To właśnie fenomenalna gra aktorska całej trójki jest największym atutem produkcji. Film ciężki, ale zdecydowanie wart obejrzenia. Szkoda tylko, że bohaterowie drugoplanowi mają tak małe znaczenie dla fabuły. Trzeba jednak docenić rolę Marcina Dorocińskiego.

W najbliższym czasie zamierzam obejrzeć kolejne filmy ze swojej listy. Jakie ? Między innymi Twarz Małgorzaty Szumowskiej oraz nominowaną do Oscara Zimną Wojnę Pawła Pawlikowskiego.

A Ty Drogi Czytelniku jaki film ostatnio obejrzałeś ? Lubisz polskie kino?  Znasz produkcje, o których wspominam?

Udanego dnia. Anne 18.    
 


 

7 komentarzy:

 1. Ja muszę w końcu obejrzeć "Kler", ale na taki film muszę mieć odpowiedni nastrój.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś obejrzę może coś z tej listy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście nie przepadam za polskim filmami. Może jeszcze nie trafiłam na dobry.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kler narobił dużo szumu, wielu moich znajomych mocno go przeżyło, choć zdarzały się głosy, że film nie do końca udany. Musze w końcu sama sobie wyrobić zdanie, choć to nie moje klimaty filmowe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo tego. Chyba większość z tych filmów już widziałam. Kiler to historia stara jak świat.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzadko oglądam filmy, nawet nie pamiętam jaki film ostatnio obejrzałam, z przedstawionych przez Ciebie filmów pamiętam, że rok temu obejrzałam "Zabawa zabawa" :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.