czwartek, 6 lutego 2020

Nowi autorzy na polskim rynku wydawniczym - możecie kogoś polecić ?

Drodzy Czytelnicy. Zgodnie z tym co mówi tytuł dzisiejszego posta chciałabym Was prosić o to abyście polecili mi książki lub podali nazwiska  nowych, młodych polskich autorów.   Pisząc nowych mam na myśli tych, którzy debiutowali  lub, o których po prostu zrobiło się głośno w ostatnich trzech latach.  Podaję tę granicę czasową, bo z tego co pamiętam to właśnie na początku 2017 roku przestałam interesować się tematem szeroko rozumianych  " odkryć  literackich" i młodych polskich pisarzy.   Nie czytam  fantastyki, kryminałów, powieści sensacyjnych, erotyków, literatury dziecięcej, więc twórców tych gatunków  mi nie polecajcie.  Najbardziej interesuje mnie literatura faktu i powieści obyczajowe.


O wielu nowych polskich autorach i autorkach usłyszałam dzięki wywiadom na blogu Literacki Świat Cyrysi. Książki  rodzimych autorów często czyta też autorka bloga Subiektywnie o książkach 
 
Na oba blogi zaglądam codziennie, Regularnie śledzę też kilkanaście innych stron na mojej liście czytelniczej.  Niestety  jeśli od razu nie zapiszę nazwiska autora, którego książka jest gdzieś recenzowana często to nazwisko ucieka mi z głowy.  Nie zawsze też pamiętam na, którym blogu  omawiano daną powieść. 

Stąd moja prośba o polecenie mi konkretnych tytułów i  autorów. Kto wie może skorzystam na tym nie tylko ja ale też inne osoby poszukujące czytelniczych  inspiracji z polskiego podwórka. 

Chyba też trochę o to chodzi w blogosferze żeby się wzajemnie inspirować. 

Udanego dnia. Anne 18.


 
 

7 komentarzy:

 1. Cieszę się, że zaglądasz do mnie tak często. Zajrzyj koniecznie do Jakuba Małeckiego, czy chociażby do Ilony Gołębiewskiej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie Jakub Małecki :) poleciłabym Ci więcej z kryminałów, ale Ty widzę ich raczej nie czytujesz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zawsze się ciesze, kiedy jakieś nowe polskie nazwisko widzę na okładce książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo sobie cenię rodzime podwórko literackie

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie polecę, bo nie czytam ostatnio w ogóle beletrystyki, oprócz poradników...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jedynym autorów polskich jakich mogę polecić - ale raczej nowi nie są - to Katarzyna Bonda jak ktoś lubi kryminały i Katarzyna Berenika Miszczuk dla fanów fantastyki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo popularną autorka jest teraz Agata Czyrkieda Grabowska. Ja osobiście nie czytałam, ale widziałam do niej dłuuuuugą kolejkę na Targach Książki w Krakowie.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.