czwartek, 31 października 2019

Książki- dlaczego niektórych z nich nie skończyłam czytać

Po serii wpisów o tematyce filmowej dzisiaj będzie o książkach. Jak dotąd w 2019 roku przeczytałam ich niewiele bo zaledwie dziesięć. Nie wynika to z braku czasu.  Powody są dwa. Po pierwsze ostatnio bardziej pochłaniają mnie inne dziedziny kultury czyli muzyka i film. Po drugie wiele książek jakie mam na swojej półce zaczęłam czytać, ale nie dokończyłam lektury.

Przerywałam czytanie z jednej prostej przyczyny. Pewne książki po prostu mnie nie zainteresowały. Odkąd przestałam recenzować powieści dla wydawnictw nie czytam niczego na siłę . Wcześniej przyznam szczerze zdarzało mi się to robić i z niektórymi  tytułami po prostu się męczyłam.

Dzisiejszy post miał być krótki, więc na koniec Drogi Czytelniku mam do Ciebie trzy pytania.

1. Ile książek przeczytałeś w tym roku ? 
2. Czytania ilu książek nie dokończyłeś ? 
3. Z jakiego powodu przerwałeś lekturę ? 

 Zadaję te wszystkie pytania z czystej ciekawości.  Może będą one zalążkiem ciekawej dyskusji.
 
Udanego dnia. Anne 18.

8 komentarzy:

 1. Nigdy nie skupiam się na ilości przeczytanych książek, tak samo jak nie zdarzyło mi się jeszcze, aby nie dokończyć czytania danej powieści.

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym roku przeczytałam około 40, nie skończyłam jednej - była po prostu beznadziejna i kompletnie mnie nie zainteresowała, styl autorki był okropny...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety była to książka do recenzji, ale zawsze piszę szczerze więc i o tej książce napisałam kilka szczerych słów. ;)

   Usuń
 3. Kończę książki, które zaczynam, nie dałoby mi spokoju gdybym ich je zostawiła ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym roku około 80, nie dokończyłam jednej, bo strasznie mnie znudziła i szkoda mi było na nią czasu... A jestem osobą, która czyta wszystkie książki do końca, bo ciągle wierzę, że gdzieś tam dalej wydarzy się coś ciekawego :) W swoim czytelniczym życiu :P nie przeczytałam tylko dwóch książek do końca...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja lubię czytać, choć nie zawsze jest to super książka, ale każda coś wnosi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozumiem, aczkolwiek rzadko zdarza mi się nie dokończyć książki

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.