sobota, 12 stycznia 2019

Rok 2019 w polskiej kulturze. Macie jakieś plany czytelnicze, filmowe bądź muzyczne?

Drodzy Czytelnicy. Pierwszy post w 2019 roku będzie bardzo krótki.  Chciałam zapytać Was czy macie takie  książki, które koniecznie chcecie przeczytać, filmy, które chcecie obejrzeć w 2019 roku ? Może czekacie na jakąś premierę płytową ? Zadaję Wam  te pytania z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że chciałabym poznać Wasze plany i być może się zainspirować. Po drugie  dlatego, że nie jestem na bieżąco z nowościami wydawniczymi, nie wiem jakie warte uwagi  książki ukażą się w 2019 roku. Może mi coś podpowiecie ? Po trzecie jestem ciekawa czy  mocno interesujecie się tym co dzieje się w polskiej kulturze. Mam tu na myśli nie tylko premiery literackie, ale też  np. filmowe, muzyczne czy teatralne . 

Może macie w planach jakieś nowe blogowe projekty. Jeśli tak napiszcie o nich jestem chętna do udziału. 

Jeśli chodzi o mnie to jest wiele książek, które ukazały się w 2018 roku lub wcześniej, a które chciałabym przeczytać. Tak samo sytuacja wygląda z filmami. Co chciałabym obejrzeć ? Między innymi filmy, które wyświetlane będą w ramach kolejnej edycji projektu Kultura Dostępna. Są to produkcje, o których było w zeszłym roku bardzo głośno.  Ja chcę je obejrzeć by wyrobić sobie swoje zdanie. O jakie filmy konkretnie  chodzi ? 
źródło

Czekam na nowe książki moich ulubionych autorów czyli Cathy Glass i Nicholasa Sparksa. Oprócz tego mam oczywiście  na uwadze stworzone kilka lat temu listy powieści które chcę przeczytać. Wciąż są one aktualne.  Znajdziecie je tutaj 
oraz  tutaj

Jeśli chodzi o muzykę to najbardziej czekam na wspólną płytę Patrycji i Grzegorza Markowskich jej premiera już 25 stycznia oraz  na solowy album Piotra Cugowskiego.  Chciałabym też kupić płyty moich ulubionych polskich  wokalistów, które zostały wydane w 2018 roku lub wcześniej.Mam tu na myśli  nowe albumy Dawida Podsiadło, Pawła Domagały, zespołu Varius Manx czy Kuby Badacha.   

Czekam także na  płyty  laureatów bądź uczestników programów The Voice of Poland i The Voice Kids.  Krzysztof Iwaneczko, Agnieszka Twardowska, Marta Dryll, Marta Gałuszewska, Zuza Jabłońska, Ania Karwan i Natalia Zastępa to tylko kilka nazwisk.

Obiecałam sobie, że w 2019 roku książki i płyty będę kupować tylko w promocyjnych cenach. Mam nadzieję, że tej obietnicy uda mi się dotrzymać.  Liczę, że promocje,  na które często można natrafić o np w sieci sklepów Biedronka czy nawet w Empiku mi w tym pomogą. 

Zanim zachęcę Was do dyskusji o polskiej kulturze i do dzielenia się swoimi  kulturalnymi planami na 2019 rok  proponuję abyście posłuchali najnowszego singla Pawła Domagały. 

Interesujecie się kulturą, naprawdę mocno  macie na jej punkcie bzika ? Która dziedzina kultury kręci Was najbardziej ? Ile filmów rocznie oglądacie, ile książek czytacie ? Jakiego rodzaju muzykę lubicie?

Dzielcie się tytułami, ciekawymi stronami internetowymi związanymi z kulturą itd. Warto inspirować się nawzajem.  No tak. Miało być krótko a wyszło jak zwykle. Udanego dnia Anne 18. 

5 komentarzy:

 1. Ja nie robię sobie planów, ale chciałabym w tym poczytać więcej ezoteryki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja najbardziej z takich wydarzeń nie mogę się doczekać koncertu Pawła Domagały, na który wybieram się w marcu do Rzeszowa. Poza tym co do książek to raczej stawiam na spontaniczność. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. akurat takich planów nie mam ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Książek czytam za dużo :D A w kinie baaardzo dawno nie byłam, mam nieodparte wrażenie, że bilety są strasznie drogie.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.