niedziela, 2 października 2016

Cykl Film i Telewizja # 8 The Voice of Poland sezon 7 etap I czyli subiektywne podsumowanie Przesłuchań w Ciemno.

Film i Telewizja to cykl, w którym  dwa razy w miesiącu  pojawiać się będą notki na temat kanałów/ programów / seriali telewizyjnych oraz recenzje filmów z duszą , z drugim dnem, takich, które warto/ trzeba zobaczyć.
Moje Top 5 tej edycji Voice :


1) Anna Karwan- najlepszy żeński głos tej edycji ,klasa sama w sobie. Kandydatka numer jeden do finału z drużyny Natalii Kukulskiej.

2) Beata Spychalska- najpiękniejszy balladowy głos w tej edycji, kandydatka numer jeden do finału z drużyny Marii Sadowskiej.


3) Mateusz Grędziński- chłopak, który mnie zaskoczył swoim powrotem i, którego bardzo chcę usłyszeć w nostalgicznym repertuarze, bo, to że umie śpiewać dynamiczne utwory i robić show to wiem od II edycji, w której odpadł po pierwszym odcinku Live. ( był w drużynie Tomsona i Barona).

4) Filip Rychcik-- jest w moim rankingu za tą metamorfozę, o której zresztą zgodnie mówili wszyscy Trenerzy( większość z nich znała Filipa czy to z II edycji, w której nie przeszedł przesłuchań czy to z wykonań w innych programach typu talent show), za to, że wreszcie się nauczył/ zaczął śpiewać trochę spokojnie, bardziej z emocjami i nie ozdobnikami.


5) Adam Stachowiak- z drużyny Tomsona i Barona, za prawdę i wrażliwość , która od niego bije oraz Kasia Góras za ogromny głos w tym małym ciele. Kibicuję jej odkąd wzięła udział w jednej z edycji Must Be The Music


Jestem zmuszona załączyć występ Kasi z MBTM, bo tego z The Voice niestety nie ma na Youtube. Robię to żeby pokazać Wam o jakiej wokalistce mowa. Dziewczyna trafiła pod skrzydła Marii Sadowskiej.


Jeśli tych osób nie będzie w odcinkach Live u obojętnie jakiego Trenera (oczywiście chciałabym żeby wszyscy zostali tam gdzie są teraz, ale np. wspomnieni wyżej Filip i Mateusz teraz są w jednej drużynie u Andrzeja Piasecznego , a gdy zostaną zestawieni razem w Bitwie (co jest realne) jeden może zostać skradziony do innej drużyny. Wtedy obaj mają szansę nawet na finał) to będę mocno rozczarowana.

Spoza tej szóstki muszę docenić Samiego, który trafił do drużyny Andrzeja Piasecznego.Marcelinę Mróz ( drużyna Tomsona i Barona)

Maję Wojtaszek ( Drużyna Tomsona i Barona).


Patryka Krajewskiego ( Drużyna Natalii Kukulskiej).

Mateusza Guzowskiego i Beatę Romanowską (oboje w drużynie Marii Sadowskiej, ale występ Beaty można obejrzeć tylko na stronie programu).

Anię Nuno Waszkiewicz (Drużyna Andrzeja Piasecznegoktóry ma naprawdę mocną grupę).

oraz chyba jedyny rockowy głos w tej edycji - Tomasza Trzeszczyńskiego ( Drużyna Tomsona i Barona).


Podobają mi się także głosy Sybilli Sobczyk (Drużyna Tomsona i Barona).


i Olgi Przybysz (Drużyna Andrzeja Piasecznego).

Jestem ciekawa czy kilka osób pozytywnie zaskoczy czy rozczaruje (mówię o tych wokalistach, którzy dostali kredyt zaufania.  W kilku przypadkach nadal nie rozumiem dlaczego jakikolwiek fotel się odwrócił. Chyba dlatego, że musiał, lub Trenerzy po prostu wybierali kogoś kogo potem bez żalu odrzucą w Bitwach.

Myślę, że kilka osób (których  występów nie pokazałam) nie do końca dobrze wybrało sobie  Trenera, ale mogę się mylić. Pełne składy drużyn oraz występy wszystkich uczestników, którzy zostali zakwalifikowani do dalszej muzycznej rywalizacji można obejrzeć na stronie internetowej programu

Wystarczy w sekcji Wideo wybrać podstronę Przesłuchania w Ciemno bądź wejść bezpośrednio do sekcji Drużyny i obejrzeć wykonania podopiecznych ulubionego Trenera.

Bardzo mi się podoba postawa Trenerów w tej edycji. Andrzej wreszcie bardziej wyluzowany już nie prawi tych filozoficznych morałów ( lub robi to kiedy takie słowa pasują do sytuacji). Nie walczy zażarcie o uczestników jeśli już to z klasą np. poprzez wspólne śpiewanie. Natalia – Ogromny plus, fajnie, że jest w składzie , nic nie robi na siłę , nie pajacuje (w przeciwieństwie do Marysi czasem), wie po co tam jest, jakiego głosu szuka i uczestnicy to wyczuli, bo się do niej garną (tak jak kiedyś do Marysi).

Dzięki temu ma naprawdę dobrych uczestników. Marysia – została sobą, ale ma ciut słabszy team niż we wcześniejszych edycjach. Tomson i Baron także pozostali sobą i mają grupę pod swoje gusta muzyczne czyli przede wszystkim soulowe i jazzowe głosy, ale moim zdaniem jest to drużyna raczej  bez takich super pereł jak kiedyś z, którymi nie musieli za wiele pracować ani czegoś oduczać , uczyć itd. Teraz muszą przynajmniej tak mi się wydaje. 

Oto moje bardzo krótkie( miało być sporo dłuższe)  podsumowanie  Przesłuchań w Ciemno. Za tydzień kolejne muzyczne emocje Łzy radości po wygranym pojedynku , gorycz porażki , gdy przeciwnik okaże się lepszy i radość kiedy inny Trener kradnie tego, który teoretycznie miał pożegnać się z programem.  Jednym słowem Bitwy. 
   
Na koniec mam pytanie do osób, które śledzą obecną edycję . Myślicie podobnie, a może zupełnie inaczej ? Której grupie kibicujecie najmocniej ?  Macie swoich faworytów ? Jeśli tak to jakich ? Anne 18.

3 komentarze:

 1. Uwielbiam ten program i co tydzień oglądam go z wielkim napięciem. Na razie nie mam swojego faworyta, gdyż jest ich kilku, ale może z czasem wytypuje tę jedną, jedyną osobę i będę jej kibicowała w drodze do finału.
  Bardzo mi się też podoba postawa trenerów. Faktycznie Andrzej wreszcie wyluzował i jest naprawdę fajny, a jego teksty smaczne, choć czasem odrobinę przegina np. z tym chwaleniem się ilością sprzedanych płyt itp. Natalia także jest super. Subtelna i z klasą. Chłopaki jak zawsze wymiatają. Jedynie do Marysi nie potrafię się przekonać. Coś mnie od niej odpycha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt może jest w tym trochę przesady, ale w trzeba pamiętać, że w takich programach często nawet zachowania Trenerów są w pewnym sensie reżyserowane. Co do Marysi fakt czasami bywa denerwująca i przesadza z reakcjami, ale ona chyba tak już ma.

   Usuń
 2. Nie mam zamiłowania do muzyki ale lubię oglądać ten program. Wyłania on wiele talentów :)
  http://www.aleksandramakota.pl/

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.