środa, 17 sierpnia 2016

Pogaduszki u Anne 18 #4 Kreatywny blogger kto to taki ?

Pogaduszki u Anne 18 to odbywający się raz na dwa miesiące panel dyskusyjny, w którym udział bierze od 3-5  osób w różnym wieku z czego jedna zgłasza się do niego sama nie znając tematu, którego będzie dotyczył. Pozostałych uczestników wybieram ja. Jako autorka bloga również biorę w nim udział, choć być może nie w każdym. Czas pokaże.  
Do czwartej dyskusji niestety nie dołączy osoba, która zgłosiła się w ciemno. Tym razem zabrakło odważnych. Mówi się trudno. Wraz z zaproszonymi blogerkami spróbujemy odpowiedzieć na pytanie kim jest kreatywny blogger. Zdradzimy jakie cechy charakteru i umiejętności powinien posiadać. 

Swoimi przemyśleniami podzielą się :
Kinga Borkowska- studentka grafiki komputerowej. miłośniczka literatury, filmu oraz wszystkiego co piękne i oryginalne. Prowadzi coraz bardziej docenianego bloga Wylęgarnia pomysłów

Iwona Kuśka  - dziewczyna z mnóstwem pomysłów, wciąż szukająca nowych inspiracji. Ukończyła Architekturę na Politechnice Śląskiej . Uwielbia pisać, projektować i podróżować. Prowadzi bloga Archistacja 

Anne 18 - studentka pedagogiki, która lubi dobrą książkę, nastrojową muzykę i filmy z duszą.

Cała trójka życzy miłej lektury. Zapraszamy do komentowania.

Jako pierwsza głos ma najmłodsza uczestniczka projektu czyli Kinga : 
Osobiście uważam, że każdy bloger jest na swój sposób kreatywny. Kreatywność nie zależy od tematyki bloga , którą sobie wybieramy(bloger piszący o finansach może być równie pomysłowy co blogerka pisząca o szydełkowaniu),czy doświadczenia, które posiada twórca w danej dziedzinie. Według mnie kreatywny blogger to osoba, która jest ciekawa świata, lubi poznawać nowe rzeczy i nie boi się popełniać błędów. To również ktoś, kto jest otwarty na nowe możliwości i rozwiązania danego problemu. Możliwe, że nikt nie wymyśli nowego przepisu na rosół, ale na pewno znajdzie się pięciu blogerów, którzy przedstawią ten przepis na pięć różnych, oryginalnych sposobów. Kreatywny bloger potrafi przedstawić swoje myśli w ciekawy dla czytelnika sposób. Nie brakuje mu również pomysłów na nowe wpisy, bo we wszystkim potrafi znaleźć inspirację do nowego posta - czy to w usłyszanej przypadkowo rozmowie  w kawiarni, po kłótni z przyjaciółką czy zwykłym deszczowym dniu. 
 
Kreatywny bloger zna swoją wartość i posiada własne zdanie na dany temat. Nie boi się skrytykować nowego filmu, którym wszyscy się zachwycają, nie ma też problemu z napisaniem pozytywnej opinii o książce, której nikt nie lubi, a jemu akurat przypadła do gustu. Kreatywnym blogerem, może być każdy. Wystarczy pomysł, odwaga i dobre chęci. 
Teraz  posłuchajcie Iwony, która  opowie Wam pewną historię :
Nigdy nie lubiłam przyswajać suchych faktów i informacji. Zdecydowanie bardziej przemawiały do mnie opowiastki, które zasłyszałam gdzieś przy okazji lub znalazłam w ciemnych zakamarkach Internetu. Opowiem Wam więc ktką historię o Kreatywnym Blogerze. Nasz główny bohater ma nieokiełznaną wyobraźnię. Jego głowa pęka od nadmiaru pomysłów. Ciągle wymyśla coś nowego, czasem sam za sobą nie nadąża. Tworzy oryginalne rzeczy, którymi dzieli się z innymi na swoim blogu. Czytelnikom podsyła proste triki ułatwiające życie, których nikt wcześniej nie wymyślił. 
Jak sam mówi Jestem kreatywny, bo pozwalają mi na to moi fani. Dopingują moje zwariowane pomysły i utwierdzają w przekonaniu, że to co robię ma sens. To pobudza mnie do działania i wymyślania innych, jeszcze ciekawszych projektów. Kreatywny bloger znajdzie wyjście z każdej sytuacji i odpowie na większość pytań (często będą one mało oczywiste). By jeszcze lepiej go zrozumieć , wyobraźcie sobie, że mamy dziesięć osób, które stoją na rozstaju dróg. Dziewięcioro pójdzie w lewo, Kreatywny Bloger wybierze prawą ścieżkę , bo tak podpowie mu intuicja. Nasz główny bohater nietypowo podchodzi do problemów i rozwiązuje je w ten sam nietypowy sposób. Takiej osoby nie da się zamknąć w żadnych ramach ani jej ograniczyć. W jego obecności nie należy mówić, że wszystko zostało już wymyślone, bo on skutecznie wybije nam to z głowy. Poza tym Kreatywny Bloger to bardzo miła osoba, która chce jak najlepiej dla swoich czytelników. Stara się przekazywać informacje w sposób zrozumiały, klarowny, ale jednocześnie błyskotliwy. Jednym słowem to spoko gość!
Dziewczyny napisały już dużo, a postaram się dodać coś jeszcze od siebie. 
Kreatywny bloger to ktoś, kto od początku wie po co, dla kogo pisze i jaką ma misję. Kroczy wcześniej wyznaczoną drogą, ale nie unika zmian. Jest otwarty na pomysły czytelników , spełnia ich prośby, inspiruje, ale też sama szuka inspiracji . Wie co to pasja, ale i pokora, nie zniechęca się , gdy z jakiś powodów nie może zrealizować swojego pomysłu. Szuka tematów, których nikt wcześniej nie poruszył, dotyka kwestii, których inni boją się dotknąć. Tworzy nie tylko dla siebie, ale i dla czytelnika. W swoich  tekstach stawia na szczerość , nawet jeśli to co napisze kogoś zaboli. 
Kreatywność to dla blogera bardzo ważna, ale trudna do wypracowania cecha. Wymaga cierpliwości, systematycznej pracy nad warsztatem pisarskim, otwartości umysłu, odwagi, by iść pod prąd. Aby być kreatywnym w blogowaniu trzeba  chcieć się uczyć. Nie mam tu na myśli wertowania setek encyklopedii czy słowników, a raczej czytanie inspirujących publikacji związanych z tym tematem, podpatrywanie innych blogerów, wyławianie interesujących kanałów w serwisie Youtube itp.  Taka osoba nigdy nie powie, że wszystko już wie i potrafi, ona wciąż poszukuje, czegoś czym mogła by zaskoczyć czytelnika. Nawet jeśli zdobywa nagrody nie spoczywa na laurach. Nie chce mieć przyklejonej żadnej łatki, nieustannie poszerza horyzonty, nie popada w rutynę, w  swoją blogową działalność wkłada całe serce i wierzy, że  pisząc, oddaje komuś coś wartościowego. Kreatywnymi blogerkami są dla mnie zarówno osoby prowadzące blogi książkowe, filmowe, jak i modowe. Każda dziedzina rządzi się swoimi prawami, ale wszędzie można pokazać siebie i dać się ponieść fantazji. Do grona kreatywnych blogerek zaliczam obie zaproszone do projektu dziewczyny, ale także całą masę innych  świetnie piszących blogerek, na których strony chce się zaglądać.  Wbrew stereotypowym opiniom kreatywni blogerzy istnieją, trzeba tylko umieć ich szukać. Mają wiele do zaoferowania. 

Od nas to wszystko. Jeszcze raz dziękuję Kindze i Iwonie za przyjęcie zaproszenia do projektu.  Zostawiamy Was z  prostym pytaniem : Jaka jest Wasza definicja kreatywnego blogera ?  

PS.
E- maile do osób, które wytypowałam do udziału w kolejnej odsłonie będę wysyłać na początku września. Czekam też na kogoś kto jest odważny i sam zgłosi się do mojej akcji.  Anne 18. 

3 komentarze:

  1. Kreatywny bloger to osoba pełna pasji, odwagi, szczerości i nieograniczonych pomysłów. Znam kilka takich osób i jestem pod ich ogromnym wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję Gości, prawdziwe kreatywne blogerki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wysłałam e- maile z zaproszeniami do kolejnej odsłony. Od dzisiaj przez dwa tygodnie czekam na odważną osobę, która zgłosi się do projektu u ciemno,

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.