niedziela, 26 lipca 2015

Wakacyjne porządki i zmiany na blogu.

Źródło: Google Grafika 
 Witam Was Moi Kochani Czytelnicy pod koniec pierwszego wakacyjnego miesiąca. Lipiec to dla mnie bardzo pracowity i udany czas. Najpierw trzeciego obrona na 5, potem duża ilość wolnego czasu, który sprawił, że wreszcie mogłam poświęcić się temu co lubię robić najbardziej.  Pochłonęło mnie mnóstwo  zajęć. Są to przede wszystkim czytanie książek, pisanie zaległych recenzji, które pojawią się w przyszłym tygodniu, nauka języków obcych, filmy i muzyka. W zeszły czwartek odebrałam dyplom i oficjalnie mam licencjat z Pedagogiki ( specjalność praca kulturalno- oświatowa). Dzień później dowiedziałam się, że na mojej uczelni zostaną uruchomione studia II stopnia( magisterskie), na, które oczywiście jeśli pomyślnie przejdę rekrutację wybieram się od października. Tym razem  będzie to specjalność trochę nawet związana z blogowaniem, a mianowicie Edukacja Medialna z elementami dziennikarstwa. Tyle słowem wstępu, bo nie o tym miał być dzisiejszy wpis. Dotyczy czegoś do czego zabierałam się już jakiś czas temu - zmian i porządków na blogu. Było ich naprawdę sporo, zresztą chyba to widać prawda?
Źródło: Google Grafika 
Kiedy opadły emocje i zakończyło się świętowanie po obronie pracy licencjackiej  wcale nie zamierzałam wyjeżdżać na wakacje ani leżakować na plaży, takiej jak ta z obrazka. Wręcz przeciwnie. Od razu narzuciłam sobie szybkie tempo, zaczęłam nadrabiać wszelkie zaległości i pracować nad wyglądem bloga. Nie jest tajemnicą, że może nie wszystkie, ale większość osób prowadzących swoje blogi, marzy, aby kiedyś ich własne miejsce w sieci, gdzie dzielą się pasją było narzędziem pracy. Jest pewnie kilka wyjątków od reguły, ale ja do tej grupy się nie zaliczam. Nie oszukujmy się Blog pomaga w autopromocji i może być jakimś tam początkiem czegoś fajnego. Zarówno w sensie dziennikarskim jak i pisarskim. Aby tak się stało musi zostać spełnionych kilka warunków, jednym z nich jest dbanie o stronę wizualną bloga, w końcu coś jest w powiedzeniu Jak Cię widzą tak Cię piszą. Na moim Blogu było wszystkiego trochę za dużo, dlatego w pewnym momencie pomyślałam sobie Dość tak nie może być ! Trzeba to natychmiast zmienić. Nie zrobiłam tego wcześniej, ponieważ brakowało mi czasu i pomysłów na metamorfozę. Teraz znalazły się obie te rzeczy. 
Źródło: Google Grafika.

Szablon , tytuł opis i czcionka pozostały takie same. Zmienił się mocno pasek boczny. Zniknęło z niego mnóstwo odnośników do dyskusji, wyzwań i innych blogowych, akcji. Zostało na nim tylko to, co ja uznałam za potrzebne. Pojawiło się kilka nowych zakładek, te które już były zostały zaktualizowane i poprawione pod względem wizualnym. Obecnie ich lista wygląda następująco:
 •  Przeczytane 2013-2015
 • Wyzwania czytelnicze 2013-2015
 • Książkowa lista życzeń
 • Książki Katarzyny Michalak
 • Współpraca recenzencka/ Kontakt
 • O blogu
 • Wywiady z pisarzami i nie tylko
 • Dyskusje
 • Konkursy i inne blogowe akcje
Zapraszam do odwiedzania i komentowania. 
 Źródło: Google Grafika.
 Zmiany nie ominęły także Etykiet, które jak pisała kiedyś Miłośniczka Książek dziś komentująca jako Sylwia Węgielewska to konieczność. Inna blogerka Klaudyna Maciąg imponuje mi profesjonalizmem, z jakim prowadzi swoją stronę. Chciałabym, żeby te zmiany, które teraz przeprowadziłam były początkiem takiej profesjonalizacji i u mnie. Wracając do Etykiet niektóre z nich zniknęły całkowicie, inne jak np zapowiedź recenzji zmieniły nazwę na Zdobycze książkowe. Pojawiło się też kilka zupełnie nowych. Oto  ich tytuły:
 •  Cykl Film i telewizja- postów z takim oznaczeniem będzie więcej jeśli wyrazicie swoją chęć do ich czytania w ankiecie. Zapraszam do głosowania, macie czas do końca lipca.
 • Fiszki Język angielski Wydawnictwo Cztery Głowy
 • Fiszki Język Francuski
 • Fiszki Język Hiszpański Wydawnictwo Edgard
 • Język angielski Seria Angielski w Karteczkach
 • Język Włoski Wydawnictwo Edgard
 • Książka( określenie to odnosi się do materiałów językowych, nie literatury)
 • Małe plany czytelnicze i blogowe
 • Moje wywiady z autorami/autorkami ( wcześniej było tam słowo rozmowy, co mogło mylnie sugerować, że spotkałam się z nimi osobiście, a tak nie było, wszystkie wywiady przeprowadzone zostały drogą e- mailową)
 • Muzyka 
 • Poezja
 • Romans historyczny
 • Seria 1001
 • Seria Angielski z kryminałem
 • Słownictwo specjalistyczne Wydawnictwo Edgard
 • Zapowiedzi Wydawnicze
 • Zdobycze książkowe
Ponadto uporządkowałam te, które były, ale muszę jeszcze dokonać kilku korekt takich jak zmiana małych liter na duże i odwrotnie, usunąć to co zbędne, coś dodać itp. Pojawiła się również informacja iż treść Bloga podlega prawom autorskim. Nie wiem czemu wcześniej jej nie zamieściłam.
Źródło: Google Grafika 
Co jeszcze planuję zrobić? Na 100% zakładkę na Cykl Językowo. Póki co nie mam w planach przechodzenia na własną domenę, tworzenia rozwijanego Menu, ani konta Bloga na portalach społecznościowych. Może kiedyś zmienię zdanie także i w tej kwestii ? Kto wie? W końcu, nie na darmo istnieje przysłowie Kobieta zmienną jest. Chciałabym mieć za to logo bloga, taki znak mojego miejsca w sieci. Być może niedługo się takowe tutaj pojawi. To tyle ode mnie. Zostawiam Was z piosenką Anny Jantar Radość najpiękniejszych lat.
Dedykuję ją wszystkim tym osobom, które tak jak ja obchodzą dziś imieniny. Wiem, że blogerek o tym imieniu jest sporo. Wszystkiego najlepszego Dziewczyny. 
Na koniec pytanie Jak Wam się podoba blog po metamorfozie? Czekam na Wasze opinie, wskazówki i komentarze. Każdy z nich jest cenny. Miłego dnia życzy Anne 18. 
8 komentarzy:

 1. Sama lubię przeprowadzać na swoim blogu takie zmiany :)
  Podoba mi się :0
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 2. Porządek w etykietach na pewno na plus. Życzę Ci dużo wspaniałych lektur oraz spełnienia wszystkich planów, jakie sobie założyłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję obrony i życzę powodzenia dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja u siebie tylko nagłówek zmieniłem po obronie pracy licencjackiej (tak jak Ty, też się w tym roku broniłem ^^), zrobiłem też porządek we wpisach na sieMowi i kilka z nich usunąłem ze strony głównej (ale szkoda mi ich było i poszły do wersji Roboczych :D) Gratuluję specjalności, którą masz na oku, choć jeśli planujesz coś dziennikarskiego, to nauka o tym spowoduje ,,wypalenie", serio :) Wiem, co mówię, więc warto mieć pasję i ją rozwijać, nie ,,przeszkadzając" sobie studiami (inna sprawa, że można wiele rzeczy warsztatowo przydatnych poznać) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję obrony. Zawsze chciałam trafić na studia dziennikarskie, lub podobną specjalność, więc zrobię wszystko żeby to wypalenie nie zastąpiło, nie dam w sobie zabić tej pasji. Nie przeszkadzam sobie studiami tylko pomagam, bo chodzi mi właśnie o te sprawy typowo warsztatowe. Teraz jestem amatorką, może dzięki ogromnej ilości zajęć typowo praktycznych moje teksty i nie tylko będą bardziej profesjonalne itp, itd., ale dzięki za uwagi. Szanuję je.

   Usuń
  2. Nie pozwól zabić w sobie pasji :) Studia na uniwersytecie są często typowo teoretyczne (w przeciwieństwie do studiów nie "akademickich" i takich ściśle praktycznych) i jest mnóstwo teorii (nawet na dziennikarstwie) - może ona przytłoczyć. Warto więc wszystko wcielać w życie w praktyce i nie poddawać się :) I tego życzę :)

   Usuń
  3. Z tego co wiem będzie mniej teorii więcej praktyki. Okaże się w październiku. Dziękuję za życzenia.

   Usuń
 5. Zmiany zawsze przynoszą coś dobrego. Na blogu jest świeżo i ładnie, etykiety - super sprawa, są bardzo pomocne. Jasne, że chcemy coś o filmach :) Buźka!

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.