wtorek, 28 lipca 2015

Językowo 21: Angielski fiszki dla średnio zaawansowanych Życie codzienne i 15 innych tematów.

Lipiec i sierpień, dwa letnie, wakacyjne miesiące. Czas wolny dla uczniów szkół podstawowych, średnich, a także nauczycieli i studentów. Jedni w tym okresie chcą odpocząć od książek, długich wypracowań czy rozwiązywania zadań. Są też osoby, które dni bez szkolnych obowiązków pragną wykorzystać na podszlifowanie swoich umiejętności językowych. Część uczniów robi to poprzez wyjazdy na zagraniczne kursy, oglądanie filmów bądź seriali w oryginalnej wersji. Jest również grupa, która preferuje samodzielną naukę w domowym zaciszu z wykorzystaniem dostępnych na rynku pomocy naukowych. Jedną z nich  są fiszki zaproponowane przez wydawnictwo Edgard. Pozwalają one na szybką powtórkę słownictwa z poziomu B1- B2 według klasyfikacji poziomów znajomości języka obcego przygotowanej przez Radę Europy.
Zestaw Angielski fiszki dla średnio zaawansowanych Życie codzienne i 15 innych tematów zawiera:
 • 1000 fiszek podzielonych na 16 działów tematycznych
 • 3 kolorowe przegródki Umiem, Uczę się, Do nauki pomagające usystematyzować materiał nauczania
 • Program komputerowy Aktywny Trening umożliwiający rozwiązywanie ćwiczeń i testów oraz tworzenie indywidualnych list słówek jakich chcemy się w danym momencie uczyć
 • Nagrania mp3 ułatwiające opanowanie prawidłowej wymowy 
 • Broszura informacyjna opisująca metodę fiszek, a także inne efektywne sposoby na naukę języka oraz przedstawiająca pozostałe produkty z oferty wydawnictwa tj. serię fiszek, repetytoriów gramatycznych, podręczników na poziomie podstawowym i wyższym dla ponad 30 języków
Na każdej fiszce, która wygląda mniej więcej tak :
Oprócz słówka wraz z tłumaczeniem znajduje się także przykładowe zdanie. Można je potraktować jako gotowy wzorzec i wykorzystać w codziennej komunikacji. Niektóre zdania naprawdę się przydają. Całość jak zostało wspomniane wcześniej podzielono na 16 grup tematycznych. Poza  słownictwem związanym z życiem codziennym w zestawie  umieszczono również słówka z następujących kategorii tematycznych :
 • Dom
 • Szkoła, edukacja
 • Sport
 • Żywność i kuchnia
 • Rodzina
 • Zakupy
 • Myśli i uczucia
 • Związki i randki
 • Zdrowie i higiena
 • Życie towarzyskie
 • Wygląd zewnętrzny
 • Cechy charakteru
 • Kształty i cechy
 • Wyrażenia ogólne
 • Czas wolny i hobby
Wśród maleńkich karteczek znajdziemy popularne słowa takie jak siostrzenica, stypendium czy jajecznica. Są  też dużo rzadziej używane zwroty między innymi ułamek dziesiętny, rywalizacja pomiędzy rodzeństwem,
stary jak świat, handel detaliczny, znęcanie się nad dziećmi, ranić czyjeś uczucia, powstrzymywać się od płaczu, głęboko zakorzeniony czy zdawać sobie sprawę z własnych ograniczeń. To okazja do powtórki i poznania nowych sformułowań w jednym. Staranie przygotowany i wzbogacony o nagrania zestaw zachęca do wspólnej , efektywnej, nie tylko wakacyjnej nauki. Słówek nigdy dość, zawsze mogą nam się przydać.

Zestaw ten warto zarekomendować zarówno uczniom jak i nauczycielom prowadzącym rozmaite kursy językowe. Może to być również praktyczna pomoc dla studentów, gdyż ich przygoda z językiem obcym, a w większości przypadków jest to właśnie angielski,  kończy się zazwyczaj po drugim/ trzecim semestrze nauki. Coś w sam raz dla osób, które chcą przed wejściem na wyższy poziom zaawansowania powtórzyć przydatne w codziennym życiu słownictwo.
Za możliwość nauki z fiszkami dziękuję Wydawnictwu Edgard
 

9 komentarzy:

 1. Mam właśnie takie wydanie fiszek, ale moje są już trochę starsze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coraz częściej myślę nad zakupem fiszek przed wyjazdem. Muszę rozejrzeć się za jakąś atrakcyjną ofertą cenową.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dawna myślę nad takimi fiszkami. A Ty jeszcze bardziej kusisz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam to wydawnictwo; mialam kiedys z niego kurs japonskiego :) pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedy stosujemy fiszki to z pewnością uczymy się słówek i zwrotów. Tak samo jak byśmy używali metody https://www.jezykiobce.pl/7-angielski/s-1/chce_korzystac_z-mp3/categories-angielski gdzie nauka odbywa się poprzez słuchanie mp3. W sumie każda metoda jest dobra jeśli tylko mamy chęć nauki języka angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fiszki z tego wydawnictwa są super, ja polecam bo bardzo mi pomogły. Dwa lata chodziłem na kurs do szkoły językowej do tego uczyłem się słówek tylko dzięki fiszkom. W szkole https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/kursy-indywidualne/ polecili mi ten sposób i między zajęciami powtarzałem. Dzisiaj mówię biegle, potrzebne było mi to do pracy więc w 2 lata z zerowej znajomości języka dojść do poziomu biegłej znajomości moim zdaniem to nie lada wyczyn. Ale udało się :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Same fiszki mogą być bardzo fajnym uzupełnieniem jeśli chodzi o naukę języka angielskiego. Ja teraz na poważnie myślę o franczyzie szkoły językowej https://universe.earlystage.pl/franczyza gdzie mógłbym nauczać najmłodszych. Myślę, że jest to bardzo dobry sposób na rozwinięcie własnej firmy.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.