piątek, 29 maja 2015

[Dyskusja] Konkursy książkowe organizowane na portalach czytelniczych i społecznościowych . Bierzecie udział ?

Cześć !. Dzisiaj kolejny post dyskusyjny, tyle, że tym razem z kategorii tych, których nie planowałam tworzyć. Notka ta powstaje głównie  dzięki wiadomości, którą przed chwilą odczytałam. Otóż portal
" Lubimy czytać" poinformował mnie, że jedno z moich pytań, które zadałam Ericowi - Emmanuelowi Schmitowi zostało nagrodzone jedną z dwóch jego książek. Rzadko biorę udział w tego typu konkursach, więc tym bardziej cieszę się z książkowego upominku.  Kolejny pozytywny element dobrego dla mnie dnia.

Tak jak wspomniałam wyżej niezbyt często biorę udział w konkursach organizowanych przez portale literackie i społecznościowe. Jeśli już to nagroda musi mnie naprawdę zainteresować, a pytanie jakie zadaje
( gdy jest to wywiad) powinno być kreatywne , krótkie, ale precyzyjne. Powodem dla, którego rezygnuje z tego typu zabaw jest czasami też liczba uczestników (w momencie gdy zgłasza się 100-150 osób wiem, że moje szanse są minimalne), książki jakie znajdują się w puli ( kiedy wiem, że interesuje mnie tylko garstka tytułów pozostawiam to zadanie innym, którzy bardziej ucieszą się z nagród) i rodzaj zadania. Nie umiem robić dobrych zdjęć, więc rezygnuje z udziału w konkursach fotograficznych, piszę mało opowiadań( choć kiedyś szło mi  to całkiem dobrze lata przerwy zrobiły swoje), a to też częsta forma wybierana przez organizatorów.
Jak jest z Wami ? Uczestniczycie w konkursach książkowych , udało się Wam coś wygrać ? Jeśli tak to pochwalcie się co musieliście zrobić, aby zgarnąć nagrodę. Linki do opowiadań/ wywiadów z autorami / zdjęć/ innych  mile  widziane. Zapraszam do komentowania .

7 komentarzy:

 1. Biorę udział w całej masie takich konkursów :D Portale czytelnicze, młodzieżowe, blogi. Zadania zarówno krótkie, dłuższe, na esej, rozprawkę. Uwielbiam też konkursy literackie, bo pisanie to moja pasja :) Udało mi się w ten sposób zdobyć wiele ciekawych książek, a w literackim nawet nagrodę pieniężną. Uważam, że naprawdę warto, bo można dojść do wprawy, wyrobić sobie styl, ćwiczyć wyobraźnię itd. Wbrew pozorom serio każdy może wygrać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Często biorę udział w konkursach, w zależności jednak od nagrody, zadania konkursowego i mojego wolnego czasu. Niekiedy z super konkursów muszę zrezygnować, bo nie mam czasu na wykonanie zadania konkursowego...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bardzo często biorę udział w blogowych i facebookowych konkursach i często ostatnio wygrywam. Mam szczęście i oby ta dobra passa trwała jak najdłużej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię takie konkursy. Kiedyś wygrałam na granice.pl :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka razy udało mi się coś wygrać w takim konkursie, ale nie biorę zbyt często w nich udziału. Tyle mam książek do przeczytania, że szkoda by było, gdyby ewentualne wygrane u mnie się kurzyły, podczas gdy ktoś inny mógłby je w tym czasie przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja bardzo rzadko biorę udział w konkursach, jedynie wybieram takie proste, na zasadzie: zgłaszam się. Kiedyś brałam namiętnie udział w wielu kreatywnych konkursach, ale po kilku rozczarowaniach, dałam sobie z tym spokój, bo za dużo czasu i nerw mnie to kosztowało :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Biorę udział tylko w konkursach organizowanych na blogach. Jakoś nie przekonują mnie do siebie te z serwisów społecznościowych. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.