środa, 10 września 2014

Językowo:19 English Matters nr 48/2014.

Wrzesień to  dla wielu czas powrotu do szkoły i  związanych z nią obowiązków We wdrożeniu się do nauki angielskiego może pomóc najnowsze wydanie magazynu English Matters. Przyda się ono osobom, które znają język  przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym. Wychodząca co dwa miesiące gazetka to czterdzieści dwie strony, osiem działów i dwanaście artykułów. Co znajdziemy w numerze wrześniowo październikowym ? Oto krótki przegląd. 
 • This is That- czyli kilka krótkich i śmiesznych tekstów na dobry początek.
 • Pepole and Lifestyle- trzy dość obszerne artykuły. Bohaterem pierwszego z nich  jest urodzony na Hawajach wokalista Bruno Mars. Oprócz fragmentów dotyczących początków jego muzycznej kariery znajdziemy tam również analizę tekstu jednej z jego piosenek,a mianowicie hitu Grenade. Dalej mamy tekst o różnych formach oszczędzania pieniędzy. Ostatni  artykuł to gratka dla wszystkich miłośniczek butów na obcasie. Poczytają one o historii  tychże butów i nie tylko.
 • Culture- dział w,którym znajduje się wywiad ze znawczynią prozy Jane Austen. Hazel Jones opowiada w nim zarówno o życiu pisarki jak i o fenomenie jej powieści. 
 • Language- tu czekają na nas dwa artykuły. Pierwszy dotyka tematu nadużywania przez prasę wolności słowa, natomiast drugi przedstawia czytelnikowi aplikację Vocabla,która pomoże mu przyswoić sobie nowe słownictwo.
 • Technology- jeden jak dla mnie mało interesujący tekst,którego celem jest przybliżenie fachowej terminologii technicznej.
 • Travel - czyli ciekawe spojrzenie na pewien angielski kurort.
 • Conversation Matters - rubryka,która po raz pierwszy pojawiła się w poprzednim numerze. Wtedy mogliśmy poczytać o flirtowaniu,a teraz mamy przykładową rozmowę dotyczącą wynajęcia mieszkania.
 • Leisure- ostatni artykuł warto zarekomendować osobom zainteresowanym Zumbą. Znajdą w nim one informacje o początkach tego tańca oraz jego wadach i zaletach. 
Polsko -angielski zespół redakcyjny po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Zadbał o to by każdy z czytelników znalazł w najnowszym numerze coś dla siebie. Jest tu trochę literatury, muzyki, sportu, podróży i techniki. Pod każdym tekstem znajduje się słowniczek z trudniejszymi wyrazami. Ponadto ze strony internetowej :
można pobrać dodatkowe materiały tj. listę słówek z numeru,konspekt dla nauczyciela, oraz nagrania połowy artykułów w formacie mp3. To wszystko znacznie ułatwi naukę. Najnowszy numer English Matters warto zarekomendować miłośnikom  książek Jane Austen czy fanom Bruno Marsa. Pomoże on również uczniom, studentom  i wszystkim tym,którzy chcą powrócić do nauki angielskiego po wakacyjnej przerwie. To doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Za magazyn serdecznie dziękuję Wydawnictwu Colorful Media. 
2 komentarze:

 1. Tego numeru jeszcze nie mam, bo na razie nie przeczytałam jeszcze dodatku Fashion. Niestety ostatnio mam mało czasu na naukę języków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie czytałam, bo zaczęłam lekturę magazynów od wydania specjalnego. :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.