wtorek, 5 sierpnia 2014

163. Katarzyna Michalak Dla Ciebie wszystko . [Recenzja Przedpremierowa]

 • Wydawnictwo :  Literackie 
 • Data wydania : 28  sierpnia 2014
 • Oprawa: Miękka,
 • Ilość stron:302
 • Gatunek:  Literatura piękna, powieść obyczajowa.
 „Gdy pokochasz miejsce, które nazwiesz domem, staje się ono czymś więcej niż czterema ścianami, w których zamknięta jest twoja historia, ale i marzenia na przyszłość.''

Katarzyna Michalak jest jedną z najbardziej zapracowanych i lubianych polskich autorek. Ma na swoim koncie kilkanaście powieści . Każda osiąga wysokie miejsca na listach
bestsellerów, sprzedaje się jak przysłowiowe świeże bułeczki i co ważniejsze zbiera pozytywne recenzje czytelniczek. Autorka nie narzeka na brak pomysłów i szybko wydaje kolejne dzieła. Nadano jej nawet tytuł gwiazdy polskiej literatury kobiecej. Jaką historię stworzyła tym razem ?


" Miłość jest bezwarunkowa. Kocha się nie za coś, lecz mimo wszystko"
W Dla Ciebie wszystko autorka przedstawia swoim czytelnikom dalsze losy bohaterów,których mieli oni okazję już wcześniej poznać. Ania Kraska z W imię miłości powraca na Jabłoniowe Wzgórze jako świeżo upieczona absolwentka medyny, jest zakochana i ma obiecany staż w jednym z amerykańskich szpitali. Pewnego dnia na jej drodze  staje Daniel  haker i ścigany listem gończym przestępca, bohater Wiśniowego Dworku .Dziewczyna , choć zna prawdę o jego przeszłości ukrywa ją przed najbliższymi i troskliwie się nim opiekuje, ponieważ został on pobity W tym samym czasie młoda pani doktor poznaje również czteroletniego, niepełnosprawnego, porzuconego przez matkę chłopczyka. Mały cały czas wierzy, że mama po niego wróci ,ale tak naprawdę nikt nie wie co się dzieje z kobietą .Ania która ma gołębie serce obiecuje sobie, że zrobi wszystko, aby pomóc Piotrusiowi  . Czy jej się to uda ? Jak może w tym pomóc Daniel i jego siostra Danusia ? Czy mężczyzna ma w sobie siłę, która pomogłaby mu zmienić  życie swoje i innych ? Czy Ania stanie się dla niego kimś więcej niż lekarką , która uratowała mu życie?  O tym już w powieści .

"Życie jednak zamyka czasem pewne rozdziały czy tego chcemy czy nie "

 Pisarka oddaje w ręce czytelnika udaną kontynuację W imię powieści oraz Wiśniowego dworku. Bohaterowie obu tych powieści wracają , pojawiając się w różnych momentach z konkretnymi zadaniami.  Ich losy splatają się, bo tylko razem mogą coś zdziałać i komuś pomóc. Jest Ania, Daniel, Danka, Danusia , Ariel i inni, których zdążyli polubić miłośnicy pióra Katarzyny Michalak. Autorka stanęła na wysokości zadania i napisała powieść, którą czyta się błyskawicznie , która wciąga do tego stopnia, że nie można się od niej oderwać dopóki nie przeczyta się ostatniego zdania i nie pozna zakończenia całej historii. W tej książce jest wszystko za co czytelniczki uwielbiają  prozę autorki. Są emocje, przemyślane i dopracowane dialogi,oraz dobrze wykreowani bohaterowie. Ta książka  wyciska z oczu niejedną łzę . O niej się myśli jeszcze długo po zakończeniu lektury. Dla Ciebie wszystko to przejmująca i chwytająca za serce opowieść o miłości i śmierci, spełnionych marzeniach i  skrywanych tęsknotach, o problemach i radzeniu sobie z nimi . Katarzyna Michalak daje dowód na to, że cierpliwość ,determinacja i wiara do końca popłaca, bo przecież po burzy zawsze wychodzi słońce. Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich sympatyków autorki i tych, którzy lubią powieści z dużym ładunkiem emocjonalnym. Źródło cytatów : 

[1] 


[2 Katarzyna Michalak Dla Ciebie wszystko, Wydawnictwo Literackie Kraków 2014 ,Str127.
[3] Katarzyna Michalak Dla Ciebie wszystko, Wydawnictwo Literackie Kraków 2014 ,Str161.
Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Wydawnictwu Literackiemu .
Książka zaliczana do wyzwań :
 •  52 książki 2014.
 • Rekord 2014.
 •  Polacy nie gęsi- czytamy polską literaturę.
 • Czytamy powieści obyczajowe. 


 

 


13 komentarzy:

 1. Chętnie zapoznam się z tą książką, gdyż fabularnie wydaje się bardzo ciekawa, zaś twoja recenzja tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że warto.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wczoraj do mnie dotarła i od razu zaczęłam czytać:) przed całkowitym zarwaniem nocy powstrzymał mnie tylko fakt, że rano musiałam iść do pracy, ale czuję, że dzisiaj już skończę ją na pewno:) a recenzja już niedługo zagości u mnie na blogu:)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie skończyłam pisać recenzję i nawet tego zdania o burzy też użyłam;) Dobrze mi się powieść czytało, ale znów, jak dla mnie, za dużo nieszczęść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt jest dużo, ale ja się już przyzwyczaiłam, że autorka tak prowadzi fabułę iż jest w niej dużo nieszczęść.

   Usuń
  2. Ja to dopiero zauważam, po "Zaciszu Gosi" jestem jednak tymi plagami trochę zmęczona.

   Usuń
 4. Polubiłam książki tej autorki i po tę pozycję z przyjemnością sięgnę : )

  OdpowiedzUsuń
 5. Autorka ma takie tempo, że przestałam zapamiętywać tytuły. ;)
  Sama jeszcze żadnej jej książki nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziś przyszła, przeczytałam i jestem oczarowana :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Okładki książek Kasi Michalak ostatnio są takie przesłodzone :D Jakoś trochę zraziłam się do autorki, ale na ten cykl mam ochotę, więc prędzej czy później się z nią zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam na tę książkę z wielkimi nadziejami :)
  Pozdrawiam ciepluchno. Miło znów tu zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. W sumie mam ochotę na tę książkę, ale za Michalak nie przepadam...

  OdpowiedzUsuń
 10. Też mi się bardzo podobała, ale ale jednak ta plaga nieszczęść była zbyt przytłaczająca dla mnie, szczególnie, że to seria owocowa i tutaj aż takich sensacji nie było.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.