poniedziałek, 16 czerwca 2014

Nowości wydawnicze które warto przeczytać - jakieś propozycje?

Letnia sesja egzaminacyjna zakończona tak więc wracam do czytania pisania i blogowania. Pierwszy tekst czyli recenzja Okaleczonej już gotowa ( jeszcze tylko korekta i będzie publikacja ). Książkowe zakupy zrobione,a  nowy stosik gotowy do opisania , ale to niebawem. Dzisiaj przychodzę do Was z pewnym pytaniem. Po ostatniej wizycie w empiku jestem strasznie zaskoczona ogromną ilością ciekawie zapowiadających się nowości wydawniczych . Hmm i co by tu wybrać ? Taki problem  ma niejeden czytelnik w tym ja . Może pomożecie mi go choć trochę rozwiązać . Podpowiedzcie   jakie tytuły są warte uwagi i dlaczego ? Zaczynając od nowości powiedzmy marcowych , a kończąc na tych z czerwca i lipca. 
Niebawem pojawi się tu zakładka, którą widzę u wielu z Was a mianowicie " Lista życzeń"- książki, które chciałabym kupić / dostać w prezencie / wypożyczyć /ew.otrzymać do recenzji. Te " starsze" tytuły już są na liście. Zanim Wam ją pokaże chciałabym dopisać tam kilka/kilkanaście nowości. Stąd dzisiejszy post. Liczę na Wasze podpowiedzi . 
Jeszcze małe pytanie  Czytał , ktoś z Was książki " Trzy tygodnie z moim bratem" Nicholasa Sparksa , albo " Pół życia "i "To co zostało" Jodi Picoult ? Jak wrażenia? Miałam te książki kupić, ale ostatecznie wyszłam z trzema innymi tytułami. Jakimi? O tym niebawem. Teraz czekam na tytuły wartych poznania nowości. 
Zostawiam Was z piosenką, która dzisiaj miała swoją premierę , a już nie mogę przestać jej słuchać . Może komuś też się spodoba. Piszcie i słuchajcie. 
6 komentarzy:

 1. Z przeczytanych nowości polecam "Kolor jej serca", "Morelowy sad" i "Pochłaniacza". Myślę, że Ci się spodobają. Recenzje u mnie na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobno "Morze spokoju" i "Lato drugiej szansy" są dobre. Ja polowałam głównie na kolejne części serii które czytam :) Np. Hyperversum 2

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście polecam ,,Dziesięć krótkich oddechów'' oraz ,,Drogie maleństwo''. Obie te książki ostatnimi czasy zrobiły na mnie niesamowite wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie ostatnio tworzy się mało interesujacych ksiażek i prawie wcale na takowe nie trafiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wybór Roberta Whitlow'a traktujący o aborcji i adopcji na początku lat '70 ubiegłego wieku i obecnie. Świetna powieść

  OdpowiedzUsuń
 6. Zacznijmy od tego, że ciężko znaleźć dziś wydawnictwo godne uwagi, które ceniłoby sobie tradycję. Dlatego właśnie stawiam na lokalne domy wydawnicze. W moim odczuciu tylko one stronią teraz od masowego przemiału i skupiają się na niszowych pozycjach godnych uwagi.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.