piątek, 16 września 2022

Sierpniowo- wrześniowe Inspiracje internetowe czyli kolejna porcja, wywiadów, lekcji angielskiego, quizów i innych ciekawych materiałów

Drodzy Czytelnicy. Czas na kolejny wpis zawierający inspiracje z  zakamarków Internetu. Tym razem będą to inspiracje z dwóch miesięcy sierpnia i września.    Jak zwykle będą wywiady, bo np. Rafał Gębura  wykonuje fantastyczną dziennikarską robotę, której efektem są wartościowe rozmowy. Swoje robią też autorki  kanałów Po Cudzemu  i Mówiąc Inaczej wyjaśniając językowe zawiłości.   Bardzo interesujące treści przygotował dla widzów także Tomasz Rożek.

Nie mogłam nie zamieścić w tym wpisie linków do wartościowych tekstów z innych blogów. Ich tematyka jak zwykle jest różnorodna. Począwszy od artykułów o organizacji czasu, poprzez te dotyczące  filmu, języków obcych psychologii, a skończywszy na wywiadach i quizach.

Uważam, że wartościowych treści nigdy dość, więc zachęcam Was nie tylko do czytania i oglądania tego co dla Was wybrałam , ale i podsyłania własnych, internetowych inspiracji w komentarzach.

 

 
 I. Ciekawe materiały od twórców internetowych. 
 • Lunch, dinner, supper- obiad, kolacja ? Po Cudzemu odc.289. Szybka lekcja angielskiego, a właściwie powtórka ze szkoły podstawowej. Dwa proste słówka, a tyle można o nich powiedzieć.

 

 • Co zmieniłabym w szkole ? Po Cudzemu odc. 260. Z okazji siódmych urodzin kanału Arlena nagrała odcinek specjalny dotyczący tego co zmieniła by w polskiej szkole  jeśli chodzi o naukę języka angielskiego i egzamin maturalny z tego przedmiotu. Mówi także o tym jakie zmiany generalnie wprowadziłaby w systemie edukacji ( brak ocen, zmniejszona ilość lekcji czy uszczuplona podstawa programowa poszczególnych przedmiotów). Szczerze Wam ten odcinek polecam i jestem bardzo ciekawa czy macie podobne odczucia w tym temacie. Drodzy uczniowie lub/i rodzice zdradźcie czy w szkole Waszej/ Waszych dzieci nauczyciele języka angielskiego wykorzystują metody, o których Arlena mówi w pierwszych kilku minutach filmu.
 
 
 • Must have co to jest ? Po Cudzemu odc. 261.  Odcinek o słowie , które w sumie weszło  do języka polskiego zwłaszcza w kontekście zakupowym czy czytelniczym. Często  mówimy bądź piszemy  To jest Mój/ Twój czytelniczy must have  lub Pamiętaj to zakupowy must have tego sezonu.  Wiele osób  używa tego sformułowania, ale czy Wy  wiecie co ono właściwie znaczy ? Jeśli nie  to koniecznie obejrzyjcie powyższe nagranie lub pokażcie je  tym, którzy chcą to wiedzieć.

 •  Jak szybko i na długo zapamiętać zasady językowe? Mówiąc Inaczej, odc.187. Paulina Mikuła jaką lubię najbardziej . Krótko, treściwie , a dodatkowo wzięła na tapet temat, który naprawdę wielu może zainteresować.   Odcinek  " w starym stylu", za który polubiłam i doceniłam ten kanał.   Materiał powstał dzięki... fanom Pauliny na Facebooku.
 

 • 50 błędów językowych, na które warto zwrócić uwagę. Mówiąc Inaczej,odc.188. 50 błędów językowych omówionych w 20 minut ? Tak to możliwe językowa wiedza w pigułce. Film, do którego zawsze można wrócić.  Materiał, który przyda się nie tylko osobom popełniającym owe błędy np.  w szkole, ale też tym którzy  mówią lub piszą coś niepoprawnie nawet o tym nie wiedząc.
 

 •  Po tym filmie przestaniesz słodzić- Nauka to lubię, cykl Sprawdzam to odc. 14. Co prawda po obejrzeniu tego filmu  nadal słodzę, ale, o kilku kwestiach, o których jest w nim mowa nie miałam zielonego pojęcia. Osobom zainteresowanym ciekawostkami naukowymi polecam  inne  nowe odcinki przygotowane przez Pana Tomasza. Jest ich ostatnio całkiem sporo.
 


II. Inspirujące treści od innych blogerów i nie tylko 
Frelancing na 100 czy 50% ? O pracy dla siebie i innych. Zacznijmy od słowa odc. 15 - artykuł dostępny zarówno w wersji tekstowej jak i jako podcast. 

Na dziś to już wszystko. Oglądajcie, czytajcie inspirujcie się i być może poszerzajcie swoją wiedzę. Jeśli sami chcecie pokazać jakiś inspirujący materiał zostawcie link w komentarzu. 
 
Udanego dnia. Anne 18.  
 

 
 
 

12 komentarzy:

 1. Na pewno za chwilę spędzę czas przeglądając Twoje inspiracje.

  OdpowiedzUsuń
 2. U Ciebie jak zawsze potężna dawka ciekawych linków. Super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że po raz kolejny jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Link z quizem o bajkach dzieciństwa jest nie taki.

   Usuń
  2. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Link zmieniony.

   Usuń
 4. Bardzo lubię słuchać Pauliny z kanału Mówiąc Inaczej. Uważam, że jej filmik "50 błędów językowych, na które warto zwrócić uwagę" to jest must have dla każdego, kto chce poprawnie mówić po polsku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy przegląd, znalazłam tu kilka tematów, do których z przyjemnością zajrzę. Dzięki za inspirację!

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno jest co poznawać w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 7. O, akurat potrzebne mi jakieś angielskie ćwiczenia - będzie jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno jest co czytać w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oglądam PO cudzemu od początku, jednocześnie ucząć się angielskiego z aplikacją i zadaniami. Oglądam także bajki po angielsku :D

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.