czwartek, 24 lutego 2022

Lutowe inspiracje internetowe czyli garść wartościowych wywiadów i kilka świetnych artykułów

Drodzy Czytelnicy. Dziś kolejne inspiracje z zakamarków Internetu. W odsłonie lutowej umieściłam między innymi ciekawe materiały z moich ulubionych kanałów i blogów, które regularnie czytam.  Niektóre treści pochodzą jeszcze ze stycznia, a inne zostały przygotowane bądź napisane już w lutym.
 
Jeśli chodzi o tematy to jak zawsze jest różnorodnie. Od artykułów na tematy związane z psychologią, filmem, samorozwojem i językami obcymi, a skończywszy na wywiadach takich dziennikarzy jak Rafał Gębura czy Magda Mołek.
 
Uważam, że wartościowych treści nigdy dość, więc zachęcam Was nie tylko do czytania i oglądania tego co dla Was wybrałam , ale i podrzucania własnych inspiracji.

 

  źródło

I. Inspirujące materiały od twórców internetowych.
 • Telefon Zaufania, 7 metrów pod ziemią-  rozmowa z Michaliną Kulczykowską, jedną z 65 osób pracujących przy Telefonie Zaufania prowadzonym przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Telefon 116 111 jest anonimowy, całodobowy i bezpłatny. Każdego dnia dzwonią na niego setki dzieci i nastolatków w kryzysie. Każdego dnia pracownicy telefonu ratują czyjeś życie. Jak wyglądają kulisy tej trudnej, ale bardzo potrzebnej pracy ? Z jakimi problemami młodzież dzwoni najczęściej ? Jak często zdarzają się " telefony żarty" i jak się na nie reaguje? Jak nie wspierać i czego nie mówić osobie, która sygnalizuje, że może cierpieć na depresję ? Jak powstrzymać osobę, która chce odebrać sobie życie ? Ta rozmowa jest pełna trudnych pytań i bardzo konkretnych odpowiedzi. Pojawiają się także opowieści o miłych momentach w tejże pracy. To jeden z tych tematów, na które na tym kanale czekałam. Jeśli chcecie pomóc tej inicjatywie zajrzyjcie w opis pod filmem.

 • Czy słowo rządzi światem ? W Moim Stylu Michał Rusinek- rozmowa Magdy Mołek z dawnym sekretarzem naszej  noblistki Wisławy Szymborskiej i członkiem Rady Języka Polskiego- Michałem Rusinkiem. Rozmowa o języku mediów i zadaniach wspomnianej rady. Pojawiają się też wątki dotyczące książek Rusinka, pochodzenia nazwisk, feminatywów, tego jak mówią politycy i czego dorośli mogą się nauczyć od języka dzieci.

 • Czemu Hot Dog się tak nazywa ? Po  Cudzemu, odc 247. Szybka lekcja angielskiego z Arleną Witt.
 
 
 • Polonizmy, czyli jakie słowa zapożyczyły od nas inne języki ? Mówiąc Inaczej odc. 181. Bardzo ciekawy odcinek, który naprawdę poszerza wiedzę. Widać pracę, którą Paulina włożyła w jego stworzenie.

 • Ewa Farna Piątym smakiem mojego życia jest macierzyństwo. Wywiad Szymona Majewskiego z Ewą Farną. Wokalistka opowiada o swojej rodzinnej miejscowości, dzieciństwie, najnowszej płycie oraz roli mamy. Wywiad przeprowadzony w ramach autorskiego programu Majewskiego Nie mam pytań.
 

 • Czy na serio warto czytać książki ? Podsiadło i Kotarski Podcast odc. 21. Przedostatni odcinek najnowszej serii podcastu. Kolejna pojawi się jesienią tego roku.
 

 • Zawał serca 7 metrów pod ziemią.  Wywiad z Joanną Hilińską, która w wieku 35 lat przeszła zawał serca. Jakie są pierwsze objawy zawału, czego może nauczyć ta choroba w tak młodym wieku? Posłuchajcie, bo warto.
 
 
 
II. Inspirujące teksty i artykuły od blogerów i nie tylko. 

Na dziś to już wszystko. Czytajcie, oglądajcie jednocześnie poszerzając wiedzę i horyzonty. Jeżeli któryś tekst/ wywiad Wam się spodoba zarekomendujcie go innym. Jeżeli chcecie polecić mi jakiś artykuł z bloga własnego lub cudzego zróbcie to w komentarzu. Każda inspiracja mile widziana. 
 
Udanego dnia. Anne 18. 
 
 
 

20 komentarzy:

 1. Naprawde ciekawe artykuly chetnie do nich zajrze

  OdpowiedzUsuń
 2. Same ciekawe tematy. W wolnej chwili zajrzę na te kanały.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest się czym zachwycić, obejrzę i oczytam w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulina Kwiatkowska24 lutego 2022 16:02

  Jest co nadrabiać w wolnym czasie, dziękuję za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy zbiór! Kilka tytułów już mnie zainteresowalo i odwiedzę je z zaciekawieniem

  OdpowiedzUsuń
 6. jest parę tytułów, które mnie zaciekawiło, zatem zasiadam do oglądania :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno zapoznam się z tymi materiałami. Dziękuję za inspirację.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję za rekomendacje. Śledzę niektóre z tych rozmów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Będzie się w czym zaczytać w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo dużo ciekawych polecajek :) A kanał 7 metrów pod ziemią jest rewelacyjny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam jeszcze tego kanału, więc tym bardziej mam co nadrabiać.

   Usuń
  2. Potwierdzam, absolutnie wszystkie rozmowy genialne. Polecam nadrobić.

   Usuń
 11. Przeczytam artykuły, bo zapowiadają się interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 12. Super, ja dzięki Tobie poznałam "Po cudzemu". Świetne inspirację :).

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajne materiały. Zabieram sie do przesłuchania.

  OdpowiedzUsuń
 14. w wolnej chwili z chęcią przeglądnę bo zapowiada się bardzo interesująco

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawe zestawienie. Warto się zagłębić i wsłuchać.

  OdpowiedzUsuń
 16. Faktycznie spora garść ciekawych artykułów.

  OdpowiedzUsuń
 17. W wolnej chwili chętnie zapoznam się z propozycjami, bo brzmią bardzo zachęcająco.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.