niedziela, 2 sierpnia 2020

Trochę o historii , a trochę o blogowaniu. Kilka kolejnych inspiracji dla Czytelników

Drodzy Czytelnicy. Na początku sierpnia przychodzę do Was z kolejną porcją inspiracji. Dzisiejszy post będzie podzielony na dwie części. W pierwszej części znajdą coś dla siebie miłośnicy historii. Druga natomiast zainteresuje wszystkich blogerów a zwłaszcza tych, którzy chcą swoje blogi udoskonalać, zarabiać na blogowaniu lub pracować nad swoim rozwojem osobistym. Zainteresowani ? Znakomicie, zapraszam więc do dalszej lektury.


I. Kanał Świadkowie Epoki- przejmujące świadectwa ludzi , którzy przeżyli piekło II Wojny Światowej.
Świadkowie Epoki. - kanał, na którym znajduje się ponad 340 filmów. Są tam zarówno przejmujące świadectwa osób, które przeżyły piekło obozów koncentracyjnych jak i bardzo emocjonalne opowieści powstańców warszawskich i ich rodzin. Chciałabym ten kanał polecić wszystkim, ale szczególnie młodym ludziom. Nasze pokolenie nie rozumie i nie wie (oby nigdy nie musiało się dowiedzieć) jak to jest mając 16, 18 bądź 20 lat iść walczyć o wolność swojej Ojczyzny. Świadkowie epoki opowiadają, o tym co przeżyli, co widzieli oraz jak te doświadczenia wpłynęły na ich późniejsze życie. 

Są to opowieści, których ciężko się słucha, które są trudne emocjonalnie, ale które moim skromnym zdaniem czasem powinno się pokazywać na lekcjach historii. Bo kto da lepszą lekcję patriotyzmu, pokory  niż ostatni  żyjący uczestnicy i świadkowie historii ?  

II. Wartościowe wpisy z innych blogów:
Fenomenalny Newsletter Klaudyny

Polecam nie tylko te teksty, ale całe blogi Wioli i Klaudyny. Oba są kopalnią wiedzy i inspiracji. Zapisując się na newslettery dostaniecie masę ciekawego materiału.  Np. darmowe e- booki pełne cennych wskazówek.  Natomiast zaglądając na blogi znacznie poszerzycie swoją wiedzę na temat blogowania, samorozwoju itd. 

Znacie kanał Świadkowie Epoki
Inspirujecie się wymienionymi przeze mnie blogami, korzystacie z zamieszczanych tam materiałów ? 

Udanego dnia. Anne 18.  


  

7 komentarzy:

 1. Jeszcze nie miałam okazji buszować w tej strefie blogosfery, ale oczywiście z zainteresowaniem tam zajrzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie znałam nic, co zaprezentowałaś, dobrze, że dzięki Tobie mogę poznać takie ciekawe strony :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tych blogów, które polecasz, ale z chęcią na nie zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chętnie zajrzę w linki, które podałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam niestety kanału Świadkowie Epoki.
  I chętnie też zajrzę na polecane przez Ciebie linki.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.