sobota, 27 czerwca 2020

Blogowanie- ile czasu dziennie na nie poświęcacie ?

Drodzy Czytelnicy. Dziś chciałabym zapytać Was o to ile czasu dziennie  poświęcacie na blogowanie i wszystkie kwestie związane z prowadzeniem bloga.
 Ja choć nie publikuję ani tutaj ani na drugim blogu codziennie to każdego dnia na szeroko rozumiane blogowanie poświęcam dziennie od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Wszystko zależy od tego czy danego dnia tylko przygotowuję tekst bądź materiały do posta czy też finalnie go piszę i publikuję. 

Blogowanie to dla mnie nie tylko samo pisanie, ale też między innymi : 
 • Samo przygotowywanie się do pisania czyli tak zwane papierowe szkice, przemyślenia, co, jak kiedy, napisać i czy w ogóle jest sens ten czy inny temat poruszać.
 • Wyszukiwanie materiałów z serwisu Youtube i tekstów z innych blogów do postów z etykietą Inspiracje z zakamarków Internetu. 
 • Analizowanie tego co napisałam.
 • Odwiedzanie innych blogów.
 • Odwiedzanie grup na Facebooku poświęconych blogowaniu.
 • Inne rzeczy, które nie są może obecne przy każdym poście, ale też wymagają czasu.

Nie prowadzę kont blogów na portalach społecznościowych. Nie mam  wielkich ambicji, aby zarabiać na blogowaniu. Tak więc wszystkie kwestie związane z promowaniem bloga , odpowiadaniem na dziesiątki mejli i wiadomości od czytelników w moim przypadku nie tyle nie mają miejsca, ale zajmują dużo mniej czasu. 

A jak jest u Was Drodzy Czytelnicy ? Ile czasu poświęcacie na blogowanie i czym ono dla Was jest ? Zdarza Wam się zarabiać na blogu, a może jesteście osobami, które dotarły już do etapu pełnej profesjonalizacji i Wasz blog to już znana marka i traktujecie go jak firmę i  główne źródło zarobku? 

Udanego dnia. Anne 18.  

   

7 komentarzy:

 1. Ostatnio zajęłam się szukaniem szablonu i dopracowywanie oprawy graficznej dla swojego bloga. Wszystko praktycznie zajmowało mi całe dnie. Gdy siadam do pisania jakiegoś posta, wkładam to dużo pracy i serca, że nawet potrafię 2 godziny pisać.
  Pozdrawiam
  https://modnatravelistka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj różnie z tym jest. Ostatnio raz w tygodniu kilka godzin, plus odwiedziny innych blogów i grup wsparcia. Standardowo poświęcam na blogowanie do 10 godzin tygodniowo. Jednak z blogowania zdecydowałam się nie czerpać dochodu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie blog to narzędzie pracy, więc poświęcam temu mnóstwo czasu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Średnio około 15 godziny dziennie :) Oczywiście więcej czasu gdy piszę recenzję i mniej kiedy wstawiam inny post.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam taki rok że pisałam codziennie i umiałam się w tym śpiąc. Teraz to już różnie bywa

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś poświęcałam blogowaniu około 5-6 godzin dzienne. Teraz ograniczam się do godziny, maksymalnie dwóch.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zależy od tego, co dzieje się w realu, na blog staram się jednak poświęcać mało czasu, aby móc więcej wygospodarować go na spotkania z książkami, bo o to mi głównie chodzi, blog jest niejako przy okazji.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.