środa, 15 kwietnia 2020

Nauka przez Internet jednym z moich pomysłów na spędzanie społecznej kwarantanny

Drogi Czytelniku. Dziś przychodzę do Ciebie z pewnym pytaniem.  Nauczyłeś się czegoś nowego w ostatnim czasie ? Nie mam tu na myśli nauki np. cierpliwości, bo czas pandemii uczy jej nas wszystkich.  Chodzi mi raczej o to, że skoro przynajmniej teoretycznie masz więcej czasu to znalazłeś, choć kilka minut na naukę nowych rzeczy, na poszerzanie wiedzy ? 
źródłoJa przyznam zupełnie szczerze, że  każdego dnia  dowiaduję się czegoś nowego. Nie tylko oglądając kolejne odcinki programów Po Cudzemu, Mówiąc Inaczej czy Polimaty. Pisałam o nich na tym blogu wielokrotnie między innymi tutaj

Nową wiedzę zdobywam także  śledząc kolejne materiały z kanałów takich jak : 7 metrów pod ziemią, Nauka to Lubię, Uwaga Naukowy Bełkot czy Najprościej Mówiąc


Wróciłam też do nauki języka angielskiego. Muszę Ci Drogi Czytelniku przyznać, że od dawna nic nie sprawiało mi takiej frajdy jak właśnie nauka tego języka. Widocznie bardzo  tego powrotu potrzebowałam. 

Z czego się uczę ? Korzystam z kanałów polecanych w tym tekście. 
Jutro rozpoczynam za to pracę z książkami Arleny Witt Władaj i gadaj 

 

źródło

Dużo nowego można się dowiedzieć  po prostu słuchając ciekawych wywiadów, podcastów lub nawet oglądając programy na kanałach tematycznych poświęconych historii czy nauce.

Tak naprawdę człowiek uczy się całe życie a jeśli los w bardzo smutnych okolicznościach, ale daje nam trochę, więcej czasu to go wykorzystajmy. 

Drogi Czytelniku. Przyznaj się czy nauka przez Internet jest czymś co lubisz, z czego chętnie korzystasz ? A może   dzięki większej ilości wolnego czasu dopiero odkrywasz zakamarki sieci pełne edukacyjnych inspiracji  ?  Jeśli znasz jakieś  ciekawe miejsce w sieci, śmiało możesz je polecić. 

Udanego dnia. Anne 18.

  

 

4 komentarze:

 1. I learn new useless things every day, all the time, does that qualify?

  Have fun with the language, I hope it gives you a lot of good times in this time of isolation!

  https://aab-edu.net/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe propozycje na spędzenie czasu, teraz w kwarantannie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajnie, ja niestety nie mam czasu na kursy, ale nadrabiam zaległości czytelnicze. Chociaż chętnie bym skorzystała z możliwości podszkolenia języka :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje dzieci mają zadania z przedszkola online, ale to nie to samo, co przedszkolanka.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.