poniedziałek, 16 grudnia 2019

Grudniowa dawka inspiracji czyli materiały z dziedziny filmu i edukacji oraz interesujące wywiady i teksty warte przeczytania

Dzisiejszy post to kolejna dawka różnych bo blogowych, edukacyjnych i kulturalnych inspiracji.  Jest on podzielony na trzy części. 

W pierwszej znajdziecie cztery materiały.  Są kolejne odcinki programów Arleny Wit i Pauliny Mikuły. Pierwsza z nich opowiada o tym w jaki sposób  uczyła się języka angielskiego i  co sprawiło, że dziś mówi w nim płynnie.   W odcinku jest też mowa o różnicach w akcentach brytyjskim i amerykańskim oraz o tym czy... języka angielskiego można nauczyć się w szkole.   Z kolei Paulina  w najnowszym odcinku  swojego programu  Mówiąc Inaczej odnosi się do wyników plebiscytu Młodzieżowe Słowo  Roku 2019. 

Przyznam szczerze, że o ile z określeniem jesieniara kilka razy się spotkałam to słowa alternatywka i eluwina są dla mnie kompletną nowością.   Zresztą słów, które wygrywały w poprzednich latach również wcześniej nie słyszałam.

Druga część wpisu zawiera dwa wywiady. Pierwszy to rozmowa Rafała Gębury (program 7 metrów pod ziemią) z Panią Kazimierą Jurewicz, która przeżyła zsyłkę na Sybir. Drugą rozmowę przeprowadził Łukasz Jakóbiak ( program 20 m2 Łukasza). Jego gościem była Ewa Liegman- prezes  Hospicjum " Pomorze Dzieciom" w Gdańsku.

Natomiast w ostatniej części posta znajdziecie linki do siedmiu wpisów z innych blogów.  Trzy z nich to inspiracje prezentowe. Pozostałe to teksty, które polecam wszystkim  blogerom,  ale  szczególnie tym którzy dążą do szeroko rozumianej profesjonalizacji swoich blogów.


I.  Filmy z kategorii  edukacja.


 •  " Alternatywka", " Jesieniara" i " eluwina" czyli co tam młodzież znów wymyśliła ? MI odc. 144. 
 • Skąd to wszystko wiem ? Po Cudzemu odc. 200.


II. Najnowsze wywiady Rafała Gębury i Łukasza Jakóbiaka.
 • 22 dni w bydlęcym wagonie. Jak wyglądały zsyłki na Sybir ? 7 metrów pod ziemią odc. 83. 
 •  Anioł w kawalerce. Zachwycający gość ! 20 m2 talk- show odc.349.

III. Teksty z innych blogów warte przeczytania:
Prezenty Świąteczne 33 Kreatywne Pomysły
7 polskich kryminałów na świąteczny prezent 
Jak kupić trafiony prezent świąteczny ?  
Po co mi ten blog i media społecznościowe ?  
Blogowanie- Co pisać na blogu i mediach społecznościowych ? 
Kim jest Twój Czytelnik- dla kogo piszesz bloga ?  
Dlaczego warto planować posty na bloga ? 

Zapraszam do oglądania, czytania a potem komentowania. Zapoznajcie się ze wszystkimi zaproponowanymi treściami lub tylko tymi, które Was interesują. Następnie podzielcie się swoją opinią w komentarzach. Jestem ciekawa czy Waszym zdaniem dobór materiałów do  wpisu był trafny i czy rzeczywiście udało mi się kogoś zaciekawić. 

Udanego dnia. Anne 18.

 

9 komentarzy:

 1. Przedstawiłaś sporo ciekawych kanałów. Muszę mieć trochę więcej czasu na oglądanie you tube.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie też zaskoczyły te trzy słowa, które znalazły się na samej górze plebiscytu :) 7 metrów pod ziemią uwielbiam słuchać jak coś robię, ten wywiad też już odhaczony :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Ci bardzo za polecenie moich postów o blogowaniu. Mam nadzieję, że przyda się ta porcja wiedzy blogerom, którzy chcą blogować lepiej :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja oglądam vlogi o przedsiębiorczości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię Paulinę i jej kanał „mówiąc inaczej” tego „odcinka” o młodzieżowych zwrotach jeszcze nie oglądałam. dzięki za linki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe propozycje przedstawiłaś :) Lubię kanał 7 metrów pod ziemią, niesamowite rozmowy z niesamowitymi ludźmi

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki za polecenie, jest co poczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. O kurcze, ja to w sieci ostatnio w ogóle nie bywam, więc wszytko co polecasz jest dla mnie kompletną nowością :(

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.