sobota, 23 grudnia 2017

Grudniowy rachunek sumienia czyli plany kontra rzeczywistość

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia przychodzę do Was z informacją co z publikowanej na początku miesiąca  listy zadań  
udało się już zrealizować. 
Fot. pixbay. com. 


Otóż wybrałam tematy tekstów na pierwsze dwa miesiące 2018 roku. Będą recenzje, dyskusje, wpisy projektowe i niespodzianki. Zrobiłam porządki na liście czytelniczej bloga, w polubieniach na Facebooku oraz w komputerze.  Wybrałam tematy do cyklu Pogaduszki u Anne 18, który to cykl w 2018 roku wróci ze zdwojoną siłą. Zaproszenia do styczniowej odsłony zacznę wysyłać zaraz po świętach.
Jednak już teraz czekam na śmiałka, który zgłosi się do projektu , zupełnie w ciemno nie znając tematu przewidzianego na styczeń. Do odważnych świat należy. Zapraszam.  Wystarczy zostawić komentarz , w którym wyrazicie chęć udziału. Wtedy ja napiszę e- maila co i jak. Możecie też sami się do mnie odezwać.  Wybór należy do Was.   Więcej o moim projekcie przeczytacie tutaj

Postanowiłam, że  drugim językiem obcym (pierwszy to angielski), którego będę się uczyć w 2018 roku będzie  język hiszpański. Skąd  taki wybór ? Hiszpański po prostu bardzo mi się podoba, a poza tym kilka lat temu zaczęłam się go uczyć, znam już trochę słówek, więc nie będę zaczynać od zera. 

Zdecydowałam , że  będę pozbywać się żadnej książki ze swojej biblioteczki, natura chomika zwyciężyła.   Tak jak planowałam przygotowałam świąteczną playlistę

Recenzja filmu Listy do M 3  pojawi się na początku stycznia, podobnie jak kilka innych tekstów. Póki co są ich tylko fragmenty. Co na blogu jeszcze w tym roku ? 

Na pewno  kolejna i nie wiem czy nie ostatnia odsłona cyklu Edukacja XXI wieku blaski i cienie progi i bariery .  Dlaczego myślę o zamknięciu projektu ? Po pierwsze brakuje mi chętnych do uczestnictwa w  nim, a po drugie nie wiem czy moje przemyślenia na temat dzisiejszej edukacji kogoś zainteresują.  Jeśli  jesteś nauczycielem przedmiotów humanistycznych, ścisłych, edukacji wczesnoszkolnej pracujesz z dziećmi i chciałbyś opowiedzieć o blaskach i cieniach edukacji w XXI wieku zapraszam do kontaktu e- mailowego. Więcej o projekcie tutaj

Na koniec muzyczny akcent i świąteczne życzenia. 
Kochani. Niech te Święta będą pełne radości, miłości, rodzinnego ciepła i ludzkiej życzliwości. Niech magiczna moc tych szczególnych w roku dni sprawi, że wszystkie Wasze marzenia zmienią się w cele możliwe do zrealizowania. Oby ten nadchodzący rok był  pełen sukcesów i przyniósł same cudowne chwile. Cudownych , zdrowych i Bożych Świąt życzy Ania.

5 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki za postanowienia na nowy rok 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. Oby postanowienia się wypełniły :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo planów Kochana, oby się udało je zrealizować. Wesołych Świąt i bogatego, książkowego Mikołaja!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wesolych Świąt :) pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ponoć hiszpański jest drugim językiem na świecie , którego powinniśmy się uczyć :-)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.