piątek, 26 lutego 2016

Gra z wykorzystaniem aplikacji moblinej Kulti Kato- informacja prasowa.


Gra miejska z wykorzystaniem aplikacji mobilnej #KultKato
 
Katowice to miasto, w którym nie brakuje interesujących miejsc i wydarzeń kulturalnych. Przekonać do tego pragną autorki projektu społecznego #KultKato, podejmując kolejne działanie na rzecz upowszechnienia kultury. Tym razem 4 marca organizują grę miejską śladem miejsc kultury w Katowicach. 

 
Z myślą o miłośnikach filmu, teatru, kina i sztuki, którzy poszukują ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu, zaplanowana została gra miejska z wykorzystaniem aplikacji mobilnej #KultKato.
– Celem organizowanej przez nas zabawy jest zaprezentowanie możliwości naszej aplikacji oraz poszerzenie świadomości młodych ludzi na temat ciekawych miejsc i osób związanych z stolicą Górnego Śląska – mówi Dominika Brachman, jedna z autorek projektu.
Gra zakłada, że zespoły przemieszczając się po mieście, będę musiały odnaleźć ukryte
w poszczególnych punktach kontrolnych (Galeria BWA, Bookszpan, Teatr Rawa, Fabularna, Biblioteka Śląska, Muzeum Historii Katowic) kody QR. Po ich zeskanowaniu za pomocą aplikacji mobilnej #KultKato, pojawią się odpowiednie pytania. – Uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą na temat szeroko rozumianej sfery kulturalnej Katowic, aby uzyskać wskazówkę, gdzie ukryte zostały kolejne zadania – wyjaśnia Martyna Niesyto z #KultKato.
Trud zostanie jednak nagrodzony. Na mecie gry na uczestników czekać będą nagrody ufundowane przez wydawnictwa: Agora, Erica, Druga Strona, Edipresse Książki oraz katowickie wydawnictwo Fabryka Słów.
– Na zespoły, które będą chciały wziąć udział w naszej zabawie będziemy czekać już od 15:30 w miejscu startu, czyli siedzibie głównej Muzeum Historii Katowic przy ul. Szafranka 9 – dodaje Karolina Sommer z #KultKato.
Gra miejska to kolejne działanie podjęte przez studentki Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UE w Katowicach: Dominikę Brachman, Karolinę Sommer, Karolinę Piwowarczyk, Martynę Niesyto, Aleksandrę Krawczyk i Karolinę Kula, które tworzą #KultKato. W ramach projektu powstały już: aplikacja mobilna, strona i media społecznościowe, stanowiące kompleksową platformę wiedzy
o miejscach i wydarzeniach kulturalnych w Katowicach.
#KultKato powstało w odpowiedzi na wyraźne zapotrzebowanie – młodzi ludzie chętnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, ale niejednokrotnie nie mają skąd czerpać o nich informacji. 
Sprawdziłyśmy, czego brakuje nam i naszym znajomym i po prostu i  postanowiłyśmy to zrobić –podsumowuje Aleksandra Krawczyk, jedna z autorek projektu. 
 Ktoś jest zainteresowany ? 
3 komentarze:

  1. Uwielbiam takie akcje! Szkoda, że w moim mieście nie dzieje się tyle ciekawego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, że w Łodzi nie ma czegoś takiego. Super!

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.