wtorek, 2 lutego 2016

Zmagań z sesją ciąg dalszy czyli.... kolejna część playlisty Anne 18.

Witajcie w poniedziałek. Pierwszy i  chyba najtrudniejszy w tej sesji egzamin za mną, ale to dopiero początek. Przede mną następne dwa.  Miałam mieć dzisiaj dla Was wyniki ankiety, która przez cały styczeń wisiała na blogu, ale właściwie nie ma czego analizować, ani prezentować.

Pytanie brzmiało następująco : Czy jest coś o czym bardzo chciał/a byś przeczytać  na blogu ?  Do wyboru mieliście trzy opcje :
Tak, napiszę o tym w Kąciku dla Czytelników
Raczej nie
Nie
Swoje zdanie wyraziła zaledwie jedna osoba, która wybrała  ten ostatni wariant. Trochę szkoda, ale mówi się trudno.  Nowy miesiąc przywitam muzycznie. 

Przygotowałam kilka coverów, które odkrywałam ucząc się  do zaliczeń i egzaminów. Coś czuję, że będziecie zaskoczeni moimi wyborami.  
1. Kuba Badach Jak na lotni (org. Andrzej Zaucha)- jeszcze do niedawna znałam tylko oryginalne wykonanie, ale teraz muszę Wam szczerze przyznać, że ta wersja sprawiła iż lepiej zrozumiałam o czym jest utwór.  Instrumenty w tyle tworzą niesamowity klimat.   Wokalista śpiewa tak, że  każde słowo dociera do słuchacza ze zdwojoną siłą. 
2. Kasia Krawczyk & Maciej Czemplik Cisza jak ta (org. Budka Suflera)- nieco zapomniana przeze mnie piosenka  zespołu, który już pożegnał się z publicznością.  Dziewczyna, która to śpiewa ten cover posiadła coś czego brakuje niektórym młodym wokalistom- umiejętność  zinterpretowania tekstu ( dostosowanie brzmienia głosu do poszczególnych fragmentów piosenki, mimika , gesty, ruchy i emocje na twarzy). Kasia śpiewa całą sobą, co sprawia, że to wykonanie ma taką moc.
 
3. Karolina Biernacka & Maciej Czemplik Nie pytaj o Polskę (org. Obywatel G.C)- utwór legenda w zupełnie innej, bardziej nastrojowej wersji. Ja jestem na tak. 
4. Marcelina Konieczna & Maciej Czemplik Im więcej Ciebie tym mniej ( org. Natalia Kukulska)  - przebój, który każdy kojarzy. Jak Wam się podoba wersja Marceliny ? 
5. Alicja Sękowska & Maciej Czemplik Get Here  (org. Brenda Russel)- jedna w tym zestawieniu anglojęzyczna kompozycja. 
 
 Jak Wam się podobają wybrane przeze mnie covery ? 

PS. Czy wśród czytelników tego bloga jest jakiś student/ka bą absolwent/ka filologii romańskiej/ hiszpańskiej/ włoskiej / niemieckiej ? Jeśli tak proszę o kontakt e- mailowy. 
 


10 komentarzy:

 1. I teraz będę miała w głowie "Im więcej ciebie..." :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na sesji na pewno wszystko Ci się uda pozaliczać. Fajne covery wybrałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam sluchac coverow i jakos nie ejstem specjalnie zaskoczona ;) pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam polską muzykę. Mamy naprawdę wiele świetnych wykonawców.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie polska muzyka jest niedoceniana.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne zestawienie!
  A studentka filologii polskiej nie pasuje? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, bo przedstawicielką filologi polskiej, będzie osoba już wcześniej wybrana spoza blogosfery. Interesują mnie te wspomniane wyżej filologie. Potrzebuję takiej osoby do pewnego projektu blogowego.

   Usuń
 7. Nawet całkiem spoko te covery. Chociaż niektórych wykonawcow, jak Ciechowskiego, uwielbiam w oryginale.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sesja niszczy życie... coś o tym wiem.
  ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.