piątek, 30 stycznia 2015

Garść muzyki w trakcie sesji i w oczekiwaniu na kolejne recenzje.

Cześć wszystkim,niedawno wróciłam z kolejnego, przedostatniego  egzaminu  i postanowiłam, że chcę dla Was coś napisać. Nie mam gotowej żadnej recenzji ,więc dzielę się  piosenkami z mojej aktualnej playlisty. Jest ich sporo, ale wybrałam takie małe TOP5.
1.Anna Wyszkoni Prywatna Madonna - trzeci singiel z platynowej edycji ostatniej płyty wokalistki zatytułowanej Życie jest w porządku(  dwa poprzednie to  Na cześć wariata i Biegnij przed siebie ) Słowa do utworu napisali Małgorzata Iżyńska  i Wojciech Byrski a muzykę skomponował Seweryn Krajewski.  Piosenkę tę artystka zadedykowała swojej mamie.
 2. Blue Cafe Zapamiętaj -zespół Blue Cafe powstał w 1998r z inicjatywy Pawła Ruraka-Sokala. Przez wiele lat występowała w nim Tatiana Okupnik, ale w 2006r jej miejsce zajęła pochodząca z Bielska Białej Dominika Gawęda. Obecnie grupa wykonuje muzykę pop z elementami jazzu, funky,soulu i rytmów latynoskich. Powyższa piosenka to singiel promujący jej najnowszy wydany w listopadzie 2014r album Freshair.
3. Łukasz Zagrobelny Tylko z Tobą Chcę Być Sobą - piosenka nagrana na potrzeby filmu Wkręceni 2. Możemy ją również usłyszeć w serialach M jak miłość i Barwy Szczęścia. Tekst  napisali : Łukasz Federkiewicz, Katarzyna Sochacka, Roman Szczepanek, Agata Trafalska.  Byliście w kinie na tym filmie ? Jeśli tak to jak Wam się podobał  ? Mnie jakoś do niego nie ciągnie.
4. Bednarek feat Staff Chwile  Jak  Te - z reguły nie słucham takiej muzyki, ale ta piosenka bardzo szybko wpada w ucho i ma dobry tekst. 
5. Enej Zbudujemy Dom- laureaci pierwszej edycji Must Be The Miusic Tylko Muzyka nie zwalniają tempa, już niebawem światło dzienne ujrzy ich czwarta płyta.  Piosenka Zbudujemy Dom to  pierwszy zapowiadający ją singiel.
To tyle ode mnie . Jeśli chcecie podzielcie się tym czego ostatnio słuchacie, może coś wpadnie mi w ucho? Ps. Przepraszam, że tak krótko i może trochę nieskładnie ale kilkanaście dni przerwy od pisania  i to, że ostatnio żyję głównie sesją i licencjatem robi swoje.Jeśli zauważycie jakieś błędy typu literówki, przecinki lub inne mankamenty np w brzmieniu zdania piszcie śmiało. Wcale się nie obrażę,wręcz przeciwnie będę Wam, wdzięczna  i poprawię błędy żeby wszystko wyglądało i brzmiało tak jak powinno.2 komentarze:

  1. Tak się składa, że żadna z tych piosenek jakoś specjalnie nie przypadła mi do gustu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Większość tych piosenek znam, ale jakoś mnie nie porwały. Ale ja to jestem odmieniec nad odmieńcami, słucham głównie muzyki z czasów młodości moich rodziców (Elvis Presley, Krzysztof Klenczon, The Beatles), dziadków (Eugeniusz Bodo, Hanka Ordonówna), a nawet jeszcze starszej (Chopin). Ale Annę Wyszkoni lubię z okresu Łez. Moją ulubioną piosenką nie była jednak wcale słynna "Agnieszka" czy "Narcyz", lecz mniej znany (tak mi się wydaje) "Przebój". Nie słyszałam wcześniej tej "Prywatnej Madonny", zaraz odsłucham. Widzę, że Krajewski skomponował muzykę.

    Powodzenia w trakcie sesji!

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.