środa, 7 maja 2014

Językowo: 13 Fiszki konstrukcje egzaminacyjne Exam Maximizer.

Maj od zawsze kojarzy się nie tylko z zakwitaniem kasztanów,ale przede wszystkim z egzaminem dojrzałości. Wśród przedmiotów obowiązkowych znajduje się język obcy. Większość zdających wybiera angielski. Jednak matura to nie jedyny test umożliwiający sprawdzenie naszej znajomości angielskiego. Drugą opcją są egzaminy certyfikowane CAE i CPE. Dla osób, które chcą do nich przystąpić Wydawnictwo Cztery Głowy przygotowało specjalne fiszki.

Zestaw Fiszki Konstrukcje egzaminacyjne zawiera:

 • 100 idiomów, których znajomość wymagana jest na egzaminach językowych
 • 2 kolorowe  przegródki „nauka” oraz „umiem” umożliwiające śledzenie stopnia opanowania nowych wyrażeń
 • Specjalny kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do nagrań mp3
 • Szczegółową instrukcję ich pobrania.
 • Krótki opis kursu
 • Ulotkę prezentującą inne fiszki, które ma w swojej ofercie wydawnictwo
 • Wykaz zastosowanych na fiszkach oznaczeń wraz z wyjaśnieniem 
Dla przypomnienia idiom jest to  wyrażenie właściwe tylko danemu językowi , nie dające się dosłownie przetłumaczyć na inny język. Wśród setki kartoników znajdują się takie zwroty jak
, wola kompromisu, plus minus, prędzej czy później, wóz,  albo przewóz, raz za razem  itp.

Produkt " Fiszki konstrukcje egzaminacyjne skierowany jest to osób, które posługują się językiem angielskim na poziomie zaawansowanym( C1 według klasyfikacji Rady Europy). Przyda się także wszystkim przygotowującym się do egzaminów językowych i tym, którzy chcą poznać nowe rzadko spotykane słownictwo.
Za możliwość przetestowania fiszek dziękuję Wydawnictwu Cztery Głowy. 

2 komentarze:

 1. Muszę koniecznie nabyć te fiszki na prezent dla mojej bratanicy, bo ona posługuje się językiem angielskim na poziomie zaawansowanym, więc zapewne przyda jej się taka dodatkowa pomoc naukowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest mega dobra sprawa ;) juz zz reszta pisalam :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.