sobota, 19 kwietnia 2014

Jezykowo 10 : Angielski Kevin Hadley The Perfume of Death Kryminał z ćwiczeniami .

 • Wydawnictwo :Edgard
 • Seria wydawnicza: Angielski z kryminałem
 • Rok wydania: 2014
 • Oprawa: miękka
 • Ilość stron:176
Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka obcego? - odpowiedzi na to pytanie poszukuje się już od jakiegoś czasu. Znajomość angielskiego( na dobrym poziomie zarówno w mowie jak i w piśmie) jest w dzisiejszych czasach  praktycznie niezbędna, jeśli chce  się znaleźć dobrze płatną pracę, wyjechać na wakacje czy studiować poza Polską.  Można  chyba śmiało zaryzykować stwierdzenie ( pasuje takie zdanie czy lepiej jakoś je zmienić), że mowa Brytyjczyków to najbardziej uniwersalny język świata. Zrozumie go nie tylko mieszkaniec Londynu czy  Birmingham,ale prawie każdy obcokrajowiec. Co zatem  zrobić, aby bariera językowa nie była dla nas przeszkodą  i abyśmy  potrafili,  jeżeli nie płynnie to chociaż bardzo dobrze mówić po angielsku? . Nie od dziś wiadomo, że nauka  jest najbardziej efektywna,  gdy łączy się przyjemne z pożytecznym  czyli np czyta książki w oryginale. Taką możliwość daje nam Wydawnictwo Edgard , które co jakiś czas wypuszcza na rynek kolejne książki z serii Angielski z Kryminałem. Co daje nam zapoznanie się z taką publikacją ? Odpowiedź na to pytanie padnie w dalszej części tekstu teraz kilka słów o nowej powieści wydanej we  wspomnianym wyżej. cyklu.
 Książka The Perfume Of Death - skierowana jest do uczniów, studentów, a także osób, które uczą się angielskiego we własnym zakresie i znają go co najmniej na poziomie średnio zaawansowanym. Całość została podzielona na 49 rozdziałów. Kevin Hadley   przygotował dla  swojego bohatera , inspektora Roberta Nowaka, intrygującą zagadkę do rozwiązania,a Zuzanna Pytlińska  zadbała o to ,aby ten, kto zdecyduje uczyć się  poprzez czytanie, nie narzekał na brak różnorodnych zadań sprawdzających. Każdy  fragment powieści  kończy zestaw ćwiczeń leksykalno- gramatycznych,  a wśród nich jest  między innymi :
 •  Uzupełnianie luk
 • Łączenie synonimów lub antonimów
 • Odpowiedzi na pytania związane z danym fragmentem powieści
 • Zadania sprawdzające rozumienie tekstu
 • Łączenie słów z ich definicjami
 • Zadania związane z tłumaczeniem słówek
 • Krzyżówki
 • Uzupełniane zdań wyrazami z tabelki
 • Zadania wymagające rozstrzygnięcia czy zdanie jest prawdziwe czy fałszywe.
To jednak nie wszystko . Trudniejsze słowa zostały wytłuszczone w tekście i wytłumaczone na marginesach. Bardzo trafiony pomysł , dzięki niemu nie potrzebny nam dodatkowy słownik . Wszystkie  nowe dla nas wyrazy możemy zapisywać sobie w miejscu przeznaczonym na notatki. Na końcu powieści, oprócz klucza odpowiedzi,  znajdują się dużo obszerniejsze  wyjaśnienia znaczenia słówek niż te na marginesie. Dużym plusem tejże książki jest fakt,  iż jej fabuła nie tylko wciąga czytelnika,ale też  pozwala mu utrwalić dotychczas znane oraz szybko opanować nowe konstrukcje leksykalno- gramatyczne. Kolejna wymierna korzyść  to  to, podczas lektury mamy   możliwość poznania nowego słownictwa,  kolokacji oraz kolokwializmów  w określonym kontekście , a to znacznie ułatwia  ich zapamiętywanie . Krótkie rozdziały, pozwalają rozplanować sobie naukę(choć muszę przyznać, że ja  czytałam kilka jeden po drugim,  a dopiero potem rozwiązywałam ćwiczenia do każdego z nich). 

Książka została naprawdę starannie przygotowana zarówno jeśli chodzi o fabułę kryminału, poziom trudności ćwiczeń , format ,oraz szatę graficzną.Tak opracowaną pomoc naukową warto polecić nie tylko nie tylko wspomnianym wcześniej uczniom, ale też nauczycielom. Jest  ona ciekawym i niekonwencjonalnym sposobem nauki  . Przeczytanie kilku rozdziałów historii pełnej tajemnic a  następnie rozwiązanie ćwiczeń  sprawi, że  korepetycje  będą przyjemnością  , a jedna lub dwie  godziny  spędzone z językiem staną się czymś więcej niż tylko  dodatkową lekcją angielskiego,  na, która rodzice  zapisują swoje dziecko .

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Edgard. 
 

 


 

8 komentarzy:

 1. Świetny pomysł, aby połączyć naukę z rozrywką. Jestem na tak!

  OdpowiedzUsuń
 2. taka forma oraz oglądanie filmów z oryginalnymi napisami to moje ulubione formy nauki. nie gardzę też fiszkami, więc książce spróbuje się bliżej przyjrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 3. O kurczę, ciekawy pomysł.
  Pozdrawiam.
  J.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałam, rozwiązałam - polecam. Jestem w trakcie The Placebo Effect - jeszcze bardziej wciągająca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie korzystałam z tej pozycji, ale wydaje się być bardzo interesująca jeśli chodzi o język angielski oczywiście. Ja również cenie sobie naukę bynajmniej na poziomie podstawowym z https://www.jezykiobce.pl/s/160/angielski-na-mp3-konwersacje-dla-poczatkujacych gdyż wiele rzeczy możemy nauczyć się ze słuchu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem pod wrażeniem. Bardzo dobry artykuł.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.