niedziela, 30 czerwca 2013

115. P.C Cast + Kristin Cast Kuszona.

"Wypowiedziana prawda jest zawsze mniej przerażająca niż podejrzana". 
 Po książki wchodzące  w skład cyklu  "Dom Nocy" nie sięgam często.  Ta seria to czysta fantastyka  z wątkiem  romansowym    na pierwszym planie. Zoey i jej  koledzy  nieustannie muszą walczyć o to  aby w szkole dla wampirów wreszcie zapanował  spokój.  Dziewczyna nadal tkwi w miłosnym trójkącie  i zastanawia się  , którego z chłopaków powinna wybrać. Dodatkowo najlepsza przyjaciółka ma przed nią tajemnice a wszyscy pozostali adepci  wierzą, że dziewczyna będzie w stanie sprawić , że poczują się bezpiecznie. Jednak najpierw ona sama musi trochę odpocząć,   rozwiązać swoje problemy i uporać się z  Kaloną, który pojawił się w poprzednim tomie i nie da szybko o sobie zapomnieć. Dziewczyna  próbuje znaleźć rozwiązanie a  złe sny wcale nie ułatwiają jej zadania.  Co ostatecznie wymyśli nasza bohaterka?, czy otrzyma od kogoś  wskazówki jak należy postąpić i gdzie szukać tego , kto nadal zagraża  wszystkim mieszkańcom Domu  Nocy?. O tym już przeczytacie na kartach niniejszej powieści. Znajdziecie w niej mnóstwo monologów  głównej bohaterki, sporo dialogów i  opisów.   Akcja powieści jest mówiąc delikatnie mało dynamiczna . Dopiero w drugiej części  książki coś zaczyna się dziać.  Szósty tom wampirzego cyklu  ma mnóstwo bohaterów. Oprócz Zoey  i jej  " baraniego stadka" bo właśnie tak określani są przyjaciele nastolatki  ważną rolę odgrywa  ludzka  wieszczka Afrodyta , której wizje są dla wszystkich małym drogowskazem. W tomie tym pojawia się także  kilka postaci drugoplanowych takich jak chociażby Kruk Prześmiewca.  Wszyscy oni są częścią historii jaką tym razem opowiada swoim czytelnikom duet P.C Cast+ Kristin Cast .   Matka i córka stworzyły  książkę , której fabuła momentami nudzi  bo ileż można czytać o problemach sercowych nastolatki?  Choć zachowanie  głównej bohaterki czasem dość mocno mnie irytowało to trzeba jej oddać , że  jeśli trzeba potrafi  szybko podjąć decyzję i sprawnie pokierować innymi.

" Prawda  pozostaje prawdą niezależnie od tego czy w nią uwierzysz czy nie".
 Choć książka  "Kuszona" nie może być uznana za arcydzieło( autorki  pisząc ją  raczej nie miały aż  takich ambicji) to i tak ma jakieś małe plusy. Jednym z nich jest sposób prowadzenia  narracji. Pisarki postanowiły  zmienić taktykę i przedstawić historię z punktu widzenia nie jednej lecz  kilku postaci. Niekiedy narratorką jest Zoey , potem  kobiety oddają głos jej przyjaciółce Stevie Rae.  Wspomniana już wcześniej Afrodyta  też dodaje coś od siebie. Czytelnicy mogą również przekonać się co o całej sytuacji myśli zwykły śmiertelnik Heath( pierwszy chłopak, którego młoda adeptka poznała jeszcze w liceum ). Drugim atutem powieści  jest  lekki styl i typowo młodzieżowy język. Takie  książki kierowane są głównie do nastolatek a więc muszą być pisane  tak aby  ta grupa wiekowa była w stanie nie tylko polubić główną postać , ale też zrozumieć to o czym czyta.  Co prawda książce w  jest sporo absurdalnych sytuacji jednak  podczas czytania  nie zawsze się to zauważa. Dopiero po zakończeniu lektury dostrzegłam  niektóre błędy i niedociągnięcia . 

" Życie składa się z prób  i błędów. Zaczynam myśleć że gdyby było idealne nie byłoby takie ciekawe". 
Dlaczego sięgnęłam po ten tytuł mimo, iż wielokrotnie powtarzam , że paranormal romance to  nie do końca moje klimaty? Po pierwsze potrzebowałam lektury lekkiej , która nie zmusi moich szarych komórek do zbyt wytężonej pracy. Po drugie  nie lubię zostawiać rozpoczętych serii i chociaż poprzednia cześć mnie nie zachwyciła to  i tak byłam ciekawa co jeszcze  zaoferują swoim wiernych czytelnikom obie panie Cast.  Książka spełniła swoje zadanie - dostarczyła mi trochę rozrywki i pozwoliła się zrelaksować. Ci , którzy lubią serię "Dom Nocy" pewnie i tak tę książkę kiedyś przeczytają bądź już mają ją za sobą. Pozostałym osobom nie będę jej  szczególnie polecać ani też odradzać. Wydarzenia w niej opisane są kontynuacją tego co działo się w poprzedniej części. Dlatego lepiej zacząć przygodę z tym cyklem od samego początku. Źródło cytatów: 
[1] .  P.C Cast + Kristin Cast  Kuszona ,  Wydawnictwo  Książnica Katowice  2011  ,Str 44.
[2] .P.C Cast + Kristin Cast  Kuszona ,  Wydawnictwo  Książnica Katowice  2011  ,Str. 281.
 [3] .P.C Cast + Kristin Cast  Kuszona ,  Wydawnictwo  Książnica Katowice  2011  ,Str. 295.
Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Grupie Wydawniczej Publicat.

Książka czytana w ramach wyzwań :
 • 52 książki 2013.

  
 •   Czytam Fantastykę. 
 • Trójka E- pik  ( styczeń , książka, która jest częścią serii może być pierwsza albo kolejna).


8 komentarzy:

 1. Mam wielki sentyment do tej serii :-)Lekka, czasami troszkę specyficzna, ale i tak ją lubię :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałem dopiero dwa tomy i średnio mi się podobały. Ja również nie lubię przerywać wcześniej zaczętych serii, więc i tak przeczytam cały ten cykl :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Póki co mam za sobą 8 tomów tego cyklu :) I coś przerwę sobie od niego zrobiłam :P
  Recenzja dodana do wyzwania,
  pozdrawiam serdecznie :)
  Miłośniczka Książek

  OdpowiedzUsuń
 4. Skończyłam swą przygodę z tą serią po drugiej części.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zawsze mówię, że fantasy to nie dla mnie... A potem jak co do czego przychodzi, to i tak czytam i potem wychwalam pod niebiosa. :) Tak to już ze mną jest, więc może z tą książką byłoby podobnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię tę serię, ale stanęłam na 4 jej tomach i na razie nie mam czasu, aby do niej wrócić, lecz może kiedyś nadrobię zaległości w tej kwestii.

  OdpowiedzUsuń
 7. Już dawno nie sięgałam po książki z tego cyklu, chyba muszę to nadrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam za sobą 8 tomów i bardzo podoba mi się ta seria. Dobra na nudne dni i wieczory :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.