poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Książki o których rzadko pisze się na blogach

Drodzy Czytelnicy.  Dziś będzie o książkach, o których rzadko pisze się na blogach  mam na myśli tematykę książek. 


źródło

Ja osobiście rzadko spotykam na blogach recenzje książek o tematyce : 

 • Politycznej
 • Religijnej 
 • Sportowej 
 • Medycznej w tym książki o chorobach 
 • Książki o historii dziedzin kultury takich jak film, muzyka, teatr
 • Książki o modzie
 • Leksykony i  książki kulinarne 
 • Książki mniej znanych autorów i tomiki poezji. 

Co dopisalibyście do tej listy ? Czy zgadzacie się ze stwierdzeniem, że w blogosferze recenzuje się głównie beletrystykę, trochę literatury faktu i popularno- naukowej ? Jakie recenzje czytacie najczęściej  jakich Wam brakuje ?  Udanego dnia. Anne 18. 


7 komentarzy:

 1. Myślę, że wszystkie te książki pojawiają się na blogach, ale rzadziej. Dlaczego? To na pewno trudniejsze w lekturze i recenzowaniu od romansów i powieści obyczajowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że taka tematyka pojawia się rzadziej albo na blogach specjalizujących się w danym zagadnieniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że jest to tematyka, która pojawia się także, ale sporadycznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. to może tematyka, która i tak trafia do osób zainteresowanych, a nie do szerszej publiczności ... ale to fakt - nie są to popularne tematy, chyba każdy boi się ich podejmować, żeby nie mieć potem niesympatycznych komentarzy ... to tak jak mój artykuł o tatuażach przyciągną wiele osób , których wolałabym nie mieć wśród komentujących

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że to są tematy o wąskiej grupie odbiorców, a też wywołujące skrajne emocje, jak chociażby jedna osoba będzie entuzjastą naturalnych metod leczenia a druga mocnym przeciwnikiem i stąd rzadko są te tematy poruszane

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem, nie są to książki, po które sięga się zbyt często.

  OdpowiedzUsuń
 7. To prawda pojawiają się rzadziej, ale myślę, że przez to, że łatwiej jest recenzować książki o tematyce obyczajowej, kryminalnej itp. Chociaż ostatnio, coraz więcej spotykam poradników o biznesie, medytacjach, sztucznej inteligencji czy podróżach. Wszystko zależy od upodobań.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.