poniedziałek, 26 lutego 2024

Inspiracje lutowe tj. wywiady, quizy i mnóstwo ciekawostek czyli to co czytelnicy lubią najbardziej

Drodzy Czytelnicy. Czas na kolejny wpis zawierający inspiracje z  zakamarków Internetu. Tym razem będą pokażę Wam interesujące treści znalezione w lutym  2024 roku. Jak zwykle będą wywiady, bo np Rafał Gębura czy Magda Mołek wykonują fantastyczną dziennikarską robotę, której efektem są wartościowe rozmowy.  Swoje robią też autorki  kanału Po Cudzemu,  Polska Włoszka, Agata uczy  i Mówiąc Inaczej wyjaśniając językowe zawiłości.


 źródło
 
Nie mogłam nie zamieścić w tym wpisie linków do wartościowych tekstów z innych blogów. Ich tematyka jak zwykle jest różnorodna. Począwszy od artykułów o organizacji czasu, poprzez te dotyczące filmu, języków obcych, wakacyjnych podróży a skończywszy na wywiadach i quizach.

Uważam, że wartościowych treści nigdy dość, więc zachęcam Was nie tylko do czytania i oglądania tego co dla Was wybrałam , ale i podsyłania własnych, internetowych inspiracji w komentarzach.

I. Ciekawe materiały od twórców internetowych. 
 • Jak energetyki wpływają na młodzież ? Nauka to lubię.  Od 1 stycznia 2024 obowiązuje zakaz sprzedaży energetyków osobom poniżej osiemnastego roku życia. W tym odcinku doktor Tomasz Rożek dokonuje naukowej analizy tego przepisu.  Co się dzieje, gdy przekroczymy dzienną dawkę kofeiny ? Czy chodzi tylko o nią ?O tym wszystkim w poniższym filmie.

 • 130 włoskich słów- włoski dla początkujących, podstawy włoskiego, pierwsze lekcje . Włoski dla zielonych odc.5. Lekcja od której zaczynałam swoją naukę włoskiego.
 

 • Język włoski podstawy- zdania przydatne w podróży. Włoski dla zielonych odc.4. Włoski wakacyjny niezbędnik.


 • Beyonce, Rihanna, Mariah Carey- jak to wymawiasz?  Po Cudzemu odc.286. Czy na pewno odpowiednio wymawiamy imiona i nazwiska popularnych wokalistek? Obejrzyjcie ten odcinek, a znajdziecie odpowiedź na to pytanie. • Tak trzeba zmienić edukację w Polsce-  Tomasz Rożek w rozmowie z profesorem Antonin Dudkiem.  Prawie godzinna rozmowa z historykiem, politologiem i wykładowcą Uniwersytetu  Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.  Wywiad o perspektywach edukacyjnych dla młodych ludzi , zagrożeniach systemowych i ich potrzebach, zmianie podstawy programowych, tym co "działa" najgorzej i roli nauczyciela.
 

 • Naukowe Zero odc.1 Edukacja w Polsce wymaga zmian systemowych- odcinek przygotowany przez fizyka Tomasza Rożka, autora kanału Nauka to lubię . Znajdzie się w nim między innymi analizę bardzo ciekawych badań naukowych PISA. 
 
Kanał Zero- to nowy projekt na polskim Youtube stworzony przez dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego.  Szumnie zapowiadany jako ten, który może dużo zmienić . Jak będzie zobaczymy. Coś dla siebie znajdą w nim miłośnicy gospodarki( Gospodarcze Zero). filmu( Ekranowe Zero), polityki ( Godzina Zero), przyrody ( Gatunkowe Zero),pasmo, poranne, wieczorne i mnóstwo innych tematów. Do współpracy zaprosił dobrze znane twarze takie jak: Tomasz Raczek, Tomasz Rożek, Robert Mazurek, Izabella Krzan, Marcin Meller, Tede i inni.

 • Dawid Pajerski Podcast odc.11 Budowanie niszowego biznesu- Pani Porządek Natalia Migacz.  Kanał, na który trafiłam, ze względu na to, że gościem odcinka jest moja dobra koleżanka z liceum. Natalia opowiada o budowaniu własnego biznesu w niszowej branży jaką jest Declutering i organizacja przestrzeni. Jak to jest wystartować z biznesem w branży, która w Polsce dopiero się buduje ? Czym jest Decluttering a czym Home Staging ? Kim są jej potencjalni klienci i jak dokładnie im pomaga ?  Czego można się obawiać startując i  jak ocenia swoją decyzję z perspektywy czasu ? To i wiele więcej w poniższym wywiadzie. Jeśli jesteście zainteresowani tym co robi Natalia zajrzyjcie na jej Instagram Pani Porządek oraz stronę internetową tutaj
 
 • Maria Dębska szczerze o tym kiedy ślub, jaka była Kalina Jędrusik i czy mieć dzieci ? Imponderabilia. Karol Paciorek w rozmowie z Marią Dębską o najnowszej roli w serialu Canal + Kiedy ślub ? , klątwie pewnej filmowej nagrody,  S.0.S Wioskach Dzięcięcych, których jest ambasadorką, o tym czym aktor może się zajmować poza graniem i dlaczego aktorzy w scenariuszu są  numerami  To i kilka innych ciekawych wątków w poniższej rozmowie.  

 • Najtrudniejszy Zawód Świata.  7 metrów pod ziemią. 15 lutego obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Nowotworów Dziecięcych .   Z tego powodu Klinika Onkologii i Chirurgii Onkologicznej  Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka przygotowała kolejną edycję akcji (P) okaż serce. Elementem tejże kampanii jest wywiad z  Anną Raciborską- szefową wspomnianej kliniki.  Rozmowa z gatunku tych, którą możemy bać się obejrzeć, ale która bardzo porusza. 


 • Sami Swoi Początek. Kim jest Adam Bobik Odtwórca roli Kazimierza Pawlaka? Kanapa Knapa. Ciekawa rozmowa z odtwórcą głównej roli w filmie Sami Swoi Początek. Opowieść o pracy na planie, przygotowaniach do roli, wierze, odpoczynku i ulubionych aktorach. 
 
 •  Adam Bobik o nowych Samych Swoich - Podcast Zbiorowy. Drugi, dużo dłuższy wywiad z Adamem Bobikiem o jego aktorskiej drodze, egzaminach, rolach, dzieciństwie, Kościele, a także byciu aktorem drugiego planu, innych zadaniach na nim , castingach i tańcu.


 
II. Inspirujące artykuły z innych blogów i nie tylko. 


Na dziś to już wszystkie materiały. Mimo, że miesiąc krótszy udało się ich znaleźć całkiem sporo. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu. 
Udanego dnia. Anne 18
 

6 komentarzy:

 1. Ostatnio oglądałam kilka filmików na tym kanale Zero - i zapowiadają się całkiem ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ileż tu ciekawych artykułów .po włosku nic nie umiem.trudny język.MonikaF

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo tego, ja jeśli w ogóle wertuje czyjeś blogi to tylko w poszukiwaniu konkretów podróżniczych, czy co zobaczyć koniecznie, a co ominać . Youtuba odpalam tylko jak nie mam wyjścia i muszę się czegoś pilnie nauczyć , reklamy na tym portalu stały się nie do zniesienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że chętnie obejrzałabym kilka odcinków o najtrudniejszych zawodach świata, człowiek nawet nie przypuszcza, z jakimi wyzwaniami faktycznie są powiązane niektóre profesje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na wykonanie quizów zawsze chętnie się skuszę.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.