wtorek, 20 grudnia 2022

Grudniowa lista nie tylko świątecznych inspiracji.

Drodzy Czytelnicy. Czas na kolejny wpis zawierający inspiracje z  zakamarków Internetu. Tym razem będą pokażę Wam interesujące treści znalezione w grudniu  2022 roku. Jak zwykle będą wywiady, bo np. Rafał Gębura  i Magda Mołek wykonują fantastyczną dziennikarską robotę, której efektem są wartościowe rozmowy.  Swoje robią też autorki  kanałów Po Cudzemu  i Mówiąc Inaczej wyjaśniając językowe zawiłości. Martyna Wojciechowska nie zostaje w tyle.

Nie mogłam nie zamieścić w tym wpisie linków do wartościowych tekstów z innych blogów. Ich tematyka jak zwykle jest różnorodna. Począwszy od artykułów ze świątecznymi inspiracjami nie tylko prezentowymi poprzez te dotyczące  filmu, języków obcych psychologii, a skończywszy na wywiadach i quizach.

Uważam, że wartościowych treści nigdy dość, więc zachęcam Was nie tylko do czytania i oglądania tego co dla Was wybrałam , ale i podsyłania własnych, internetowych inspiracji w komentarzach.

 


 

 

 

 

 

 

źródło

 

 Inspirujące materiały od twórców internetowych. 
 • Magda Mołek w rozmowie z Maciejem Musiałem.  Rozmowa o najnowszych polskich i zagranicznych projektach zawodowych aktora, jego relacji ze zmarłym niedawno dziadkiem,  filmach Krzysztofa Kieślowskiego i tym czy i kiedy zagra w komedii romantycznej.

 • Dzięki tym książkom będziesz mówić poprawniej Mówiąc Inaczej odc.  Paulina Mikuła przychodzi z pomocą i pokazuje książkowe inspiracje prezentowe nie tylko dla uczniów, studentów polonistyki, ale i  każdego kto interesuje się językiem polskim. Każdego kto zwraca uwagę na to nie tylko co, ale i jak mówi.  Inspiracje prezentowe dla różnych grup wiekowych- zresztą zobaczcie sami.
 
 • Nauka to  lubię- Polska vs USA- film wstawiam bardziej w ramach ciekawostki, uważam, że czasem warto coś takiego obejrzeć.
 
 • Ile kosztuje prywatność w blasku fleszy ? Martyna Wojciechowska w rozmowie z Natalią Kukulską. Wywiad o tym jak to jest debiutować na scenie jako dziecko, przeżywać żałobę na oczach całej Polski ?  35 lat na scenie w tym 25 jako dorosła artystka. Wokalistka, autorka tekstów, żona  i mama trójki dzieci. Kobieta, której udało się nie być tylko córką sławnych rodziców, ale niezależną, pewną siebie i świadomą wokalistką, osobą, która nie boi się iść pod prąd.  Rozmowa, której po prostu dobrze się słucha. 

 •  Risercz, fakap, feedback, asap- koropmowa w biurze. Po Cudzemu odc.267. Ostatnia, przedświątecza lekcja angielskiego z Arleną.
 

 • Obejrzyj, a nigdy nie przestaniesz czytać książek. Tomasz Rożek opowiada o tym jak czytanie wpływa na mózg, przed czym chroni i dlaczego jest tak istotne. 
 


 
II. Ciekawe materiały od blogerów i nie tylko
 
 
 
Na dziś to już wszystko. Zostawiam Was z garścią inspiracji i zachęcam do podsyłania swoich. Udanego dnia. Anne 18.


10 komentarzy:

 1. Jak zawsze ciekawa porcja interesujących treści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno przejrzę, kiedy już trochę wolnego czasu się znajdzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawa propozycja dla miłośników książek

  OdpowiedzUsuń
 4. o! Widzę tutaj youtuberow których oglądam w miarę regularnie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może posłucham czegoś przy okazji świątecznych przygotowań!

  OdpowiedzUsuń
 6. Po raz kolejny widzę tutaj sporo ciekawych materiałów, super.

  OdpowiedzUsuń
 7. O! Dziękuję za garść inspiracji, mi ciężko od siebie coś dorzucić wiec zostawię życzenia, wszystkiego co cieszy dla Ciebie i Twoich bliskich :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W wolniejszej chwili zerknę na podesłane przez ciebie inspiracje, z pewnością któraś mnie zaciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno są to bardzo wartościowe materiały.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe propozycje. W wolnej chwili poczytam, posłucham.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.