poniedziałek, 13 grudnia 2021

Grudniowa lista pełna nie tylko świątecznych inspiracji

Drodzy Czytelnicy. W kalendarzu grudzień, więc pora na następny post z inspiracjami. Jako, że to miesiąc Świąt  będzie sporo świątecznych inspiracji książkowych i prezentowych. 

Wybrałam też dla Was kilka interesujących materiałów video. Wyszukiwanie  treści do tego posta trwało kilka tygodni. Chciałam żeby było  ciekawie, ale i różnorodnie. Zapraszam do słuchania, oglądania i czytania. Mam nadzieję, że to co wybrałam okaże się dla Was interesujące.źródło 

I. Interesujące wywiady prosto od Youtuberów.

 • Lekarz kontra system. 7 metrów pod ziemią - rozmową z Anną Wardęgą, lekarką w trakcie specjalizacji z psychiatrii. Opowieść o warunkach pracy lekarzy, o zmianach w ochronie zdrowia, których by oczekiwała, hejcie jakiego doświadczyła i innych interesujących kwestiach.  • Spowiedź nauczycielki 7 metrów pod ziemią- rozmowa z Katarzyną Dammicco nauczycielką języka polskiego w jednym z prywatnych liceów we Wrocławiu i autorką bloga Trudny Język Polski.  Polonistka opowiada o słabościach polskiego systemu edukacji, tym jak powinna wyglądać dobra szkoła, a także o kanonie lektur i  pensjach nauczycieli.  Oglądając ten film dowiecie się też jak wygląda proces awansu zawodowego nauczyciela  i z czym uczniowie mają dziś największy problem.
 

 • Cena olimpijskiego medalu- 7 metrów  pod ziemią. Bardzo szczerza rozmowa o tym jaką cenę sportowiec musi zapłacić za olimpijski sukces. Wioślarka Agnieszka Kobus- Zawojska opowiada o atakach paniki, bezsenności ciężkich treningach, ale również najpiękniejszych momentach w karierze. Zdradza także ile wynosi i od kiedy przysługuje olimpijska emerytura.
 • Natalia Kukulska w rozmowie z Agnieszką Woźniak- Starak. Opowieść o jubileuszu 25- lecia pracy artystycznej, najnowszym mini albumie i nie tylko. 
 

 • Durne teksty i powiedzonka, które utrudniają nam życie. Mówiąc Inaczej, odc.179. Odcinek, o powiedzeniach i sformułowaniach, które słyszymy bardzo często, a które mogą zrobić wiele złego.
 
 • Fancy- co to właściwie znaczy ? Po Cudzemu odc.243
 II. Inspirujące teksty  nie tylko od blogerów.
 
Na dziś to już wszystko. Zachęcam Was do dzielenia się innymi inspirującymi treściami, bo na pewno na takie trafiacie.
 
Udanego dnia. Anne 18. 
 
 

 19 komentarzy:

 1. Ciekawe materiały. Jeśli znajdę czas to pewnie posłucham wywiadu z Natalią Kukulską.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że do tego posta wrócę jeszcze nie raz. Dzięki serdecznie za listę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy wpis. Dziękuję za listę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękuję za polecenie naszego wpisu, niezwykle nam miło.

  OdpowiedzUsuń
 5. na pewno skuszę się na parę filmików i artykułów, dziękuję za polecajkę, już szykuję sobie kawę :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. W wolnej chwili, na pewno przejrzę te materiały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, może w przerwę świąteczną uda mi się do nich zajrzeć.

   Usuń
 7. Obszerna lista, szacun za jej stworzenie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kanał Rafała Gębury znam, lubię i oglądam regularnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że obejrzę któryś z filmików podczas lepienia pierogów na święta :)

  OdpowiedzUsuń
 10. W wolnej chwili obejrzę na spokojnie polecane przez Ciebie filmiki. Szczególnie interesuje mnie odcinek o powiedzeniach i sformułowaniach, które słyszymy bardzo często, a które mogą zrobić wiele złego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Woooow bardzo ciekawa lista. Już włączam jeden z wywiadów!

  OdpowiedzUsuń
 12. Oooo, zarówno filmiki 7 metrów pod ziemią, po cudzemu jak i mówiąc inaczej muszę zobaczyć! Zresztą do 7 metrów pod ziemią przekonała mnie w sumie jego książka. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajne treści wybrałaś i na czasie. Co do tekstów świątecznych podsyłam mój własny o kupowaniu prezentów na święta w kontekście planowania i wydawania: https://www.oszczedzanienaprzyszlosc.pl/2019/12/prezenty-na-swieta/

  OdpowiedzUsuń
 14. Zbieram się do serii 7 metrów. Od paru miesięcy 🤣 ale może kiedyś się uda.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ciekawe rzeczy wybrałaś... Z braku czasu codziennie posłucham jednego wywiadu - obiecuję!

  OdpowiedzUsuń
 16. W wolnej chwili obejrzę "lekarz kontra system" - tytuł mocno mnie zaintrygował!

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.