środa, 30 września 2020

Kącik Filmowy # 13 Dwa stosunkowo nowe i interesujące kanały w serwisie Youtube o tematyce filmowej

Wykonanie : Klaudyna Maciąg

Kącik Filmowy by Anne 18 - miejsce  gdzie będę pisać o filmie. W kąciku znajdą się nie tylko recenzje polskich produkcji które obejrzę i  uznam za warte polecenia.  Będę pisać także o blogach i kanałach w serwisie Youtube poświęconych filmowi.   Znajdziecie tutaj moje  recenzje, przemyślenia i  garść filmowych inspiracji. 

Drodzy Czytelnicy. W trzynastej, wcale nie pechowej odsłonie Kącika Filmowego będzie krótko i na temat. Opowiem Wam o dwóch kanałach o tematyce filmowej, które odkryłam w zakmarkach serwisu Youtube w ostatnich tygodniach.

Powiem zupełnie szczerze: Nie spodziewałam się, że aż tak mnie one zainteresują. Mam nadzieję, że i Wam się spodobają. Zapraszam do dalszej lektury.

Aktor, reżyser, kabareciarz, a od ponad czterech lat również youtuber. Wśród dwustu trzydziestu ośmiu filmów, na jego kanale znajdują się takie, które :
 • Odsłaniają kulisy pracy na planie filmowym, w studiu dubbingowym czy w teatrze.
 • Pokazują ciekawostki dotyczące produkcji, w których aktor brał udział.
 • Zainteresują osoby marzące, o tym aby być studentem szkoły teatralnej bądź filmowej.
 • Udzielają odpowiedzi na wiele nurtujących widzów pytań dotyczących nie tylko samego Pazury, ale i całej branży filmowej w Polsce.
II. Popcorned- Kanał Karola Gajosa o filmach i Popkulturze. 
Karol Gajos to aktor dubbingowy, tłumacz, lektor i kierownik produkcji w jednej osobie. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej(2018). Wcześniej na tej samej uczelni studiował scenariopisarstwo.Użyczał głosu w kilkudziesięciu filmach, serialach i grach komputerowych. 
 
Wśród ponad stu pięćdziesięciu filmów na jego kanale znajdziecie:
 • Recenzje filmów.
 • Recenzje gier komputerowych.
 • Recenzje seriali dostępnych na platformach takich jak HBO GO i Netflix .
 • Recenzje książek.
 • Porady, dla osób myślących o tym, aby w przyszłości studiować w Łódzkiej Szkole Filmowej Klik
Na dziś to wszystko. Znacie te kanały? Interesuje Was tematyka filmowa i kulisy pracy w tej branży? Nawet jeśli to nie do końca Wasza " bajka" zajrzyjcie, bo znajdziecie tam sporo ciekawostek, o których się raczej nie mówi. 
 
Udanego dnia. Anne 18.   

4 komentarze:

 1. Nie znam tych kanałów, ponieważ niezbyt interesuje się tematyką filmową. Niemniej jednak z czystej ciekawości zajrzę do polecanych przez Ciebie linków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś bardziej tematyka wnętrzarska i majsterkowa mnie interesuje na yt

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz słyszę o tych kanałach, ale to dobrze, bo będę mogła im się przyjrzeć bliżej i je poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lubię Cezarego Pazury, więc tego, co z nim związane na pewno oglądać nie będę. Drugi z zaproponowanych przez Ciebie kanałów wydaje mi się ciekawy, więc tam chętnie zajrzę.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.