piątek, 4 września 2020

Kącik Filmowy #12 Polecanki od Anne 18 i filmowe plany na jesień

Wykonanie : Klaudyna Maciąg

Kącik Filmowy by Anne 18 - miejsce  gdzie będę pisać o filmie. W kąciku znajdą się nie tylko recenzje polskich produkcji które obejrzę i  uznam za warte polecenia.  Będę pisać także o blogach i kanałach w serwisie Youtube poświęconych filmowi.   Znajdziecie tutaj moje  recenzje, przemyślenia i  garść filmowych inspiracji. 

Drodzy Czytelnicy. W dwunastej odsłonie Kącika Filmowego napiszę kilka słów, o filmach, które obejrzałam w ostatnich tygodniach, i które zamierzam  obejrzeć jesienią.  Już na wstępie proszę Was abyście w komentarzach napisali ile tych filmów widzieliście, jak Wam się podobały bądź dlaczego Was rozczarowały.


I. Rekomendacje filmowe od Anne 18
 • Narodziny Gwiazdy
 •  Zimna Wojna

Powiem krótko. Oba te filmy to arcydzieła. Nie dziwię się, że obraz Pawlikowskiego dostał aż trzy Oscarowe nominacje.  Po seansie jestem za to zaskoczone, że finalnie nie otrzymał żadnej statuetki. Można by nieco bardziej dopracować scenariusz, ale świetna muzyka i fenomenalne role Joanny Kulig i Tomasza Kota przykrywają te małe niedociągnięcia. 

Narodziny Gwiazdy też powinny być bardziej docenione na Oscarach, ale o gustach się nie dyskutuje. Oba te filmy nie są dla wszystkich i nie wszystkich przekonają. Nie chodzi tylko o obsady, scenariusz, muzykę itd. Mam na myśli raczej to, że obie produkcje wymagają pewnej specjalnej wrażliwości i umiejętności wyłapywania pewnych detali, smaczków, czytania między wierszami. Twórcy unikają w nich dosłowności i mówienia wprost.  
 II. Filmy, które chcę obejrzeć jesienią.
 • Twarz 
 •  Wszystko dla mojej matki
 •   Kurier
 • 7 uczuć
 •  Chemia
 
 • Twój Vincent

 • Nina
  
Oprócz tego wszystkie nieobejrzane jeszcze filmy z listy 25 polskich filmów, które muszę obejrzeć.

Jeśli chodzi o  nowe polskie kino to ciekawi mnie kilka jesiennych premier między innymi Jak zostać gwiazdą (premiera 2 października 2020) oraz Listy do M 4(premiera 4 listopada 2020). Jednak ze względu na obostrzenia jakie obowiązują w kinach w związku z epidemią w tym roku na żaden seans się już raczej nie wybieram. 

Pozostaje Netflix i filmowe kanały tematyczne.  Tam też jest mnóstwo ciekawych propozycji filmowych i serialowych.Wszystkie filmy, które ostatnio obejrzałam lub niebawem będę oglądać znalazłam właśnie tam.

Na dziś to wszystko. Dyskutujcie, dzielcie się wrażeniami, piszcie, które filmy, znacie, co polecacie, a co niekoniecznie i dlaczego ? 

Śmiało możecie zarekomendować mi inne polskie bądź zagraniczne produkcje. Inspirujmy się nawzajem, bo to naprawdę jest jedno z zadań blogosfery. 

Udanego dnia. Anne 18.  


5 komentarzy:

 1. Narodziny gwiazdy to rewelacyjny film. Mocno utkwił w mojej głowie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo wstrząsnął mną zwiastun filmu ,,Chemia'' i chociaż z reguły nie lubię oglądać takich filmów (bo strasznie przy nich płaczę), to jednak kusi mnie, żeby tym razem zrobić wyjątek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię polskich filmów i bardzo bardzo rzadko oglądam naszą produkcję. Ostatnio w ogóle bardziej wolę czytać niż oglądać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oglądałam z tych Narodziny Gwiazdy i bardzo mi się podobał, za polskimi nie przepadam...

  OdpowiedzUsuń
 5. Na razie jestem tak przywalona ksiązkami, że już na filmy z pewnością mi czasu nie starczy, ale za jakiś czas będę mieć na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.