sobota, 21 listopada 2020

Inspiracje z serwisu Youtube i zasobów blogosfery- czyli internetowa edukacja, która naprawdę ma sens

Drodzy Czytelnicy. Dziś post z serii tych, które w tym roku lubię najbardziej czyli nowe inspiracje z zakamarków Internetu. Wpis będzie podzielony na dwie części. W pierwszej  znajdziecie kilka ciekawych materiałów z serwisu Youtube. W drugiej  zaś umieszczę linki do  trzech tekstów wartych przeczytania. 
 
Mam nadzieję, że znajdziecie wśród tych treści coś dla siebie i chętnie będziecie dyskutować o zaprezentowanych treściach.  Będą to  między innymi filmy z moich ulubionych kanałów edukacyjnych tj. Mówiąc Inaczej, Polimaty, Po Cudzemu, Kammel Czanel , Nauka to lubię  i nie tylko. Zapraszam do oglądania i czytania.
 
 
 
 źródło: pixbay com

I. Treści edukacyjne z serwisu Youtube.
 • Cytaty z książek, które powinien znać każdy! Mówiąc Inaczej odc.161
 

 • Kim byłby Bill Gates gdyby żył w Polsce ? Polimaty 2 odc.31
 
 •  I was born- urodziłem się czy urodzić ? Po Cudzemu odc. 216 
 

 • Przestań jęczeć zacznij mówić. Kammel Czannel odc. 86
 
 • Skąd się biorą zszargane nerwy ? Nauka to lubię - cykl Jak działa człowiek? odc.3 Układ nerwowy
 

Jeśli zaś interesuje Was tematyka społeczna polecam najnowsze rozmowy Rafała Gębury, twórcy kanału 7 metrów pod ziemią 
 
W ostatnich tygodniach pojawiły się tam między innymi rozmowy z ratownikiem medycznym, doradcą ubezpieczeniowym, osobą cierpiącą na atopowe zapalenie skóry czy .... producentką seriali. Są także inne dużo trudniejsze tematy. Jednak nie będę zdradzać jakie. Jeśli macie ochotę zajrzyjcie na kanał. Tam wszystkiego się dowiedziecie. 
 
Inne wartościowe wywiady znajdziecie także na kanałach Agaty Młynarskiej 
 
Jeżeli miałabym polecić konkretne rozmowy to w przypadku kanału  Agaty Młynarskiej byłby to wywiad z rzecznikiem praw obywatelskich profesorem Adamem Bodnarem. Natomiast jeżeli chodzi o wywiady Magdy Mołek to polecam ten z pewną mamą - Agnieszką Szpilą. 
 
II. Wartościowe wpisy z innych blogów.
Na dzisiaj to już wszystkie propozycje. Jak widać jest ich sporo. Mam nadzieję, że znajdziecie coś co Was zainteresuje i zachęci do ciekawej, merytorycznej dyskusji, której w blogosferze ostatnio bardzo brakuje.
 
Udanego dnia. Anne 18. 
 
 

 


 
 

5 komentarzy:

 1. Szkoda, że nie mam tyle czasu, aby oglądać te wszystkie kanały, bo serwują naprawdę ciekawe treści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami udaje się trafić na ciekawe filmiki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem oglądam filmy na YouTube edukacyjne.

  OdpowiedzUsuń
 4. W wolnej chwili z pewnością zerknę na polecane przez Ciebie kanały, w szczególności muszę poczytać o tym, jak się odstresować bez uszczerbku dla portfela :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię w wolnej chwili oglądać kanały Pauliny i Arleny - wiele można z nich wyciągnąć. Innych nie znam i dotychczas nie oglądałam, ale chętnie to nadrobię :)
  Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.