piątek, 17 maja 2019

Książkowe nowości wydawnicze 2019 czyli pytanie o to co warto przeczytać

W 2019 roku czytam bardzo niewiele. Na blogi recenzenckie , których w blogosferze jest coraz mniej zaglądam tylko kilka razy w tygodniu. W związku z tym nie śledzę już aż tak mocno nowości wydawniczych zarówno polskich jak i zagranicznych.   Oczywiście wiem, że nowe książki wydały np. Katarzyna Michalak czy Magdalena Witkiewicz. Wiem, że w Polsce nie ukazała się jeszcze żadna nowa książka autorstwa Cathy Glass czy Casey Watson. Bo to moje ulubione autorki.  Chociaż ten blog nosi nazwę Książki Warte Przeczytania  i to ja powinnam polecać Wam interesujące powieści to dziś proszę abyście to Wy coś mi polecili. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź. 
 źródło

Chodzi mi o książki polskich i zagranicznych autorów, które zostały lub dopiero zostaną  wydane w Polsce w 2019 roku. Może na rynku pojawili się nowi młodzi autorzy, których twórczość warto poznać Dajcie znać w komentarzach. Liczę na konkretne tytuły oraz nazwiska. Mile widziane uzasadnienie  dlaczego wybraliście akurat ten tytuł/ tę osobę. 

Najbardziej lubię literaturę obyczajową, powieści historyczne, literaturę faktu w tym biografie. Więcej o moich preferencjach  literackich pisałam tutaj 
Na dziś  to wszystko.  Zabieram się za czytanie nowych postów na moich ulubionych blogach. 

Niedługo podzielę się z Wami recenzją pewnego polskiego filmu, o którym już dawno chciałam napisać. Recenzja  ta pojawi się na portalu Be Good Art. Czekam na Wasze czytelnicze sugestie. 

Udanego dnia Anne 18.

11 komentarzy:

 1. ciężka sprawa, ja śledzę na bieżąco, w miarę możliwości oczywiście. Może zainteresuję Cię nowa powieść Marka Zusaka, twórcy "Złodziejki Książek" ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnie dni to wysyp książkowych premier.Jednak nic nie ogę polecić z gatunków które lubisz bo ja takich ksiażek nie czytam

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie przeważają mroczne klimaty, a tych nie wymieniłaś w spektrum zainteresowań, zatem trudno mi coś polecić. A może masz chęć na autobiografię RYCZĄCE OŚMIOTYSIĘCZNIKI Jean Ammann, Erhard Loretan, albo na literaturę faktu NIE UMIERAJ DO JUTRA Wacław Gluth-Nowowiejski. Omówiłam je na blogu. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo lubię kryminały i literaturę historyczną. Ale też ostatnio cierpię na wielki brak czasu!

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam Adama Widerskiego, nową trylogię Mony Kasten, Beth O`Leary ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nie miałam okazji przeczytać, ale podobno Jedyne takie miejsce Klaudii Bianek jest świetne ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Polecam bardzo książkę Beth O'Leary "Współlokatorzy". Przeczytałam tę lekturę w jeden dzień i nie mogłam się od niej oderwać. Polecam!
  Dodaję bloga do obserwowanych ;)
  Pozdrawiam serdecznie!
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja ostatnio też mało orientuje się w nowościach książkowych, bo inne obowiązki pochłaniają mój czas. Ale z czystym sercem mogę polecić Ci ,,Mężczyznę z tuszem na dłoni'' Moniki Cieluch.

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam kryminały i biografie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja nie będę tutaj wymieniać, wiem że zerkasz na mojego bloga - 95% czytanych pozycji mogę śmiało polecić, jeśli ktoś lubi to co ja :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nawet nie planuję czytanie książek, bo do końca roku tak jestem zajęta,że nie wiem w co głowę i ręce włożyć najpierw...

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.