poniedziałek, 30 stycznia 2017

Dzień z muzyką Seweryna Krajewskiego.

Witajcie w poniedziałek. Wszystkie egzaminy zdane, więc wreszcie mogę wrócić do blogowania. Zanim będzie recenzja, która już się gdzieś w mojej głowie tworzy mam dla Was coś innego. Zachęcona pozytywnym odbiorem posta Dzień z muzyką Anny Jantar
postanowiłam przygotować jeszcze jedną notkę tego typu. Tym razem z piosenkami Seweryna Krajewskiego. Zapraszam do słuchania. 
1)Nie jesteś sama - autor tekstu Agnieszka Osiecka , kompozytor Seweryn Krajewski, rok powstania 1993. Piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu Uprowadzenie Agaty.
 2)Zaufać snom-autor tekstu Jolanta Kamińska, kompozytor Seweryn Krajewski, rok powstania 1984.
 3)Przemija uroda w nas- autor tekstu Jacek Cygan, kompozytor Seweryn Krajewski, rok powstania 1984.
4)Kołysanka dla Okruszka - autor tekstu Agnieszka Osiecka, kompozytor Seweryn Krajewski, rok powstania 1975.
5) Dym- autor tekstu Andrzej Piaseczny, kompozytor Seweryn Krajewski, rok powstania 2011. W utworze gościnnie pojawiają się Piotr Cugowski i Andrzej Piaseczny. 

 Na koniec mam do Was dwa pytania : 
1) Znaliście wszystkie te piosenki, a może udało mi się Was zaskoczyć ?
2) Co ma się pojawić w następnym poście : kolejna odsłona kącika blogowego czy tekst o tajemniczej nazwie O czytelniczej inności słów kilka ? 

Przypominam o swoich projektach : Edukacja XXI wieku blaski i cienie progi i bariery , Na imię mi (którego kolejna odsłona już w czwartek) czy Okiem studenta i absolwenta. Jeśli jesteś nauczycielem przedmiotów humanistycznych , ścisłych,  udzielasz korepetycji ,prowadzisz zajęcia dodatkowe i masz coś ciekawego do przekazania Zapraszam  do kontaktu e- mailowego. Szczegóły tutaj
Zachęcam także do udziału w projekcie Okiem studenta i absolwenta.  
Czekam na Wasze komentarze i zgłoszenia do projektów . Udanego dnia. Anne 18. 3 komentarze:

  1. Uwielbiam piosenki Krajewskiego. Te kawałki się nie starzeją.

    OdpowiedzUsuń
  2. Seweryn Krajewski to człowiek legenda. Uwielbiam jego twórczość. Z powyższych piosenek nie kojarzę jedynie ,,Dymu''. Resztę znam i bardzo lubię.

    OdpowiedzUsuń
  3. Pani Derlatka to niestety chora osoba...

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.