czwartek, 22 grudnia 2016

Niech w każdym z nas Bóg narodzi się - życzenia świąteczne od Anne 18.


Kochani Czytelnicy. W ostatnim czasie byłam tu mało aktywna. Już teraz obiecuję poprawę, ale zanim pojawią się kolejne posty związane z tematyką bloga pozwólcie, że złożę Wam życzenia z okazji najpiękniejszych Świąt w roku. 

Moi Drodzy. Życzę Wam, aby te Święta były przede wszystkim spokojne. W tym zabieganym, pełnym szumu, obowiązków, a czasem  także nienawiści świecie zatrzymajcie się na chwilę. Przestańcie myśleć o tym co było i czego nie da już się zmienić. Dajcie siebie najbliższym, złóżcie im życzenia patrząc prosto w oczy i mówiąc to czego nie macie czasu lub odwagi powiedzieć w ciągu roku. Pomyślcie o tych, których już z Wami nie ma lub, za którymi tęsknicie. Zachowajcie w sercach magię tych wyjątkowych dni i chwil, które mimo iż są ulotne to każdego roku się powtarzają. Niech ten czas będzie czasem pełnym rozmów, gestów życzliwości i dobroci. Bogato ubrana choinka, tradycyjne potrawy i ogrom prezentów  to tylko symbol, a nie istota  Bożego Narodzenia. Najważniejszy upominek to coś czego nie dostaniesz, lecz coś co możesz jedynie poczuć - obecność kogoś szczególnego i radość , której nie da się nazwać, ani opisać słowami. Podczas tych dni odpocznijcie i pomyślcie o tym, co możecie dać od siebie teraz i w nadchodzącym roku. Pamiętajcie, że są  one wyjątkowe też dlatego, że wtedy można zapomnieć o sporach, nerwach, wszystkie złe emocje znikają, Od nas zależy czy tylko na chwilę czy może na zawsze.
Życzę Wam , abyście  spędzili te najbliższe dni tak jak każdy powinien je spędzać : w ciepłej, rodzinnej atmosferze pełnej ludzkiej i Bożej miłości.  Niech wypełnia je wspólne kolędowanie, łapanie oddechu i  dobrej energii, której każdy potrzebuje. Pamiętajcie, co, a właściwie, kto w tym momencie roku jest najważniejszym gościem, największym darem. 
Przekażcie innym to co macie do przekazania i weźcie od nich to co Wam ofiarują. Poczujcie tę wyjątkową atmosferę nie tylko na wigilijnym talerzu, ale gdzieś głęboko w sercu. Zróbcie  wszystko, aby inni też ją poczuli.  Anne 18.7 komentarzy:

 1. Piękny i mądry wpis! Ja również życzę Ci spokojnych świąt i trochę także zaczytanych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za piękne, refleksyjne życzenia. Tobie również życzę wszystkiego, co najlepsze: zdrowia, szczęścia, miłości, pogody ducha i spełniania wszystkich marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne, naprawdę śliczne życzenia. Co mogę napisać oprócz: wzajemnie? Spokojnych, radosnych, dobrych, rodzinnych, a jednocześnie zaczytanych Świąt! <3

  OdpowiedzUsuń
 5. piękne życzenia! Wesołych świąt :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.