poniedziałek, 11 lipca 2016

Edukacja XXI wieku blaski i cienie, progi i bariery zapowiedź nowego projektu blogowego związanego z edukacją.

Witajcie w kolejnym tygodniu wakacji. Przychodzę do Was dzisiaj, bo chcę opowiedzieć o moim kolejnym pomyśle na  projekt blogowy. Tym razem będzie on związany z edukacją. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu i nie umrze śmiercią naturalną.

 I.Skąd pomysł na projekt ?
 Od czterech lat studiuję pedagogikę i pomysł na projekt narodził się w mojej głowie po  jednym z wykładów. Pomyślałam sobie Jejku mamy XXI wiek, ogromne możliwości, dużo większy dostęp do pomocy dydaktycznych, pracowni komputerowych i innych cudów techniki. Mimo, że edukacja   jest łatwiejsza i na dużo wyższym poziomie to nie zawsze wygląda tak jak powinna.  Stąd nazwa Edukacja XXI wieku blaski i cienie, progi i bariery.

 II.O co chodzi w projekcie?
Mówiąc w skrócie będzie to projekt tworzony przez nauczycieli przedmiotów humanistycznych i ścisłych (we wszystkich typach szkół), którzy opowiedzą co dla nich jest, blaskiem, cieniem, progiem czy barierą w nauczaniu danego przedmiotu. Nie zabraknie też nauczycielskich refleksji. Oczywiście zaproszone osoby uzyskały ode mnie podpowiedzi o czym mogą opowiadać, na co zwrócić uwagę itp, ale  same wybierają temat i zagadnienie, które chcą poruszyć. Jeśli jesteś nauczycielem i chcesz  stać się częścią mojego projektu zapraszam do kontaktu. A może  masz ochotę wypowiedzieć się na zasygnalizowany w tytule temat z perspektywy rodzica ? Nie widzę przeszkód. E- mail do mnie znajdziesz w zakładce Współpraca/ Kontakt. Sama nie jestem nauczycielem, ani rodzicem , ale jakieś swoje refleksje mam. Być może pod koniec projektu się nimi podzielę. Na razie oddaję pole tym, którzy lepiej znają się na rzeczy.

III.Dla kogo jest projekt ?
Można by pomyśleć, że ten projekt skierowany jest głównie do nauczycieli i rodziców, ale to tylko część prawdy. Tematy będą bardzo uniwersalne i ciekawe. Przecież każdy z nas chodził bądź nadal chodzi do szkoły, wielu narzekało na kanon lektur szkolnych, na postawę nauczyciela czy inne dziwactwa. Mam nadzieję, że będziecie chętne dyskutować, dzielić się swoimi przemyśleniami oraz szkolnymi doświadczeniami.

Pierwszy tekst jeszcze w tym tygodniu. Na razie coś ode mnie, a mianowicie pewien filmik, który niedawno znalazłam.  Miłego oglądania. Anne 18. 

 


4 komentarze:

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.