wtorek, 15 stycznia 2013

TOP 10 ULUBIONE PROGRAMY TELEWIZYJNE.

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu ma blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu.

Po rankingu filmowym przyszedł  czas na ten w, którym zaprezentuję  swoje ulubione programy  telewizyjne.
 W tv  oglądam głównie siatkówkę  i inne sporty, seriale lub coś z poniższej listy, która prezentuje się  następująco:


1. Jeden z dziesięciu-   teleturniej w, którym aby wygrać trzeba wykazać się sporą wiedzą , umieć zapanować nad stresem  i udzielać odpowiedzi na zadane pytanie  w czasie nie dłuższym niż 3 sekundy.
Program emitowany jest w telewizyjnej dwójce od poniedziałku do piątku o godzinie 18:50.

 2. The Voice of Poland- program talent show gdzie wokaliści z całego kraju prezentują swoje umiejętności. Jego pierwsza  odsłona cieszyła się sporym zainteresowaniem telewidzów. Profesjonalne jury , ciekawa formuła ( przesłuchania w ciemno , bitwy i odcinki na żywo) oraz uczestnicy , którzy mają niebywały talent, charyzmę i świetny głos. To wszystko przyczyniło się do końcowego sukcesu. Castingi do drugiej edycji już ruszyły. Mam nadzieję , że program niebawem powróci na antenę.
3. X Factor- stacja TVN  nie chce być gorsza i również emituje program rozgrywkowy , który daje szansę pokazania się  młodym zdolnym  muzykom. Podobnie jak w przypadku innych tego typu programów także  i tu sprawdza się zasada , że nie zawsze to   zwycięzcy są największymi wygranymi.. Wręcz przeciwnie sukces odnoszą przeważnie osoby , które przegrały w finale lub w. ogóle się tam nie znalazły.
4. Bitwa na głosy- tak tak kolejny program talent show ,ale nieco inny niż wszystkie pozostałe . Biorą w nich udział nie  pojedyncze osoby , lecz   szesnasto osobowe drużyny. Wybrani  szczęśliwy przez kilka tygodni  trenują pod okiem jednej z gwiazd polskiej sceny . Dają z siebie 100% i walczą bo stawka jest wysoka. Nagroda to  sto tysięcy złotych . Zwycięska ekipa przekazuje zdobyte pieniądze na rzecz wybranej przez siebie organizacji charytatywnej działającej w mieście, które reprezentują. 
5. Must  Be The  Music tylko muzyka - talent show emitowany przez telewizję Polsat. Jury daje bilety do kolejnego etapu tylko wtedy kiedy wie , że dana wokalistka/ wokalista lub zespół  mają potencjał  i inne atuty, które pozwolą im potem zaistnieć na polskim rynku. Z perspektywy czasu widać , że ich wybory były słuszne. Zwycięzcy każdej następnej edycji show nagrywają płyty, zdobywają nowych fanów a ich piosenki zajmują czołowe  miejsca na listach przebojów.6. Taniec z Gwiazdami- program w , którym aktorzy. sportowcy, i nie tylko mieli okazję zmierzyć się z fokstrotem , sambą , tangiem, walcem angielskim, rumbą ale także kilkoma innymi tańcami towarzyskimi.  Emisja zakończyła się po 13 edycjach( powtórki na TVN7).7. Magazyn Liga- najlepsze podsumowanie najważniejszych wydarzeń tygodnia na siatkarskich boiskach.
8.Familiada- teleturniej w, którym biorą udział rodziny a od jakiegoś czasu również grupy przyjaciół , osoby o podobnych zainteresowaniach. Emisja programu rozpoczęła się w 1994r. Prowadzącym jest Karol Strasburger. Teleturniej oglądać możemy w każdy weekend o godz.14.00 w TVP2.
Na koniec dwa programy, których już oglądać nie można.
9.  Milionerzy- wielki sprawdzian wiedzy, ogromna nagroda i takie same emocje.

10. Gra w ciemno-  zabawa, w której zawodnicy nie mają pojęcia o jakie stawki toczy się gra. Wiedzę tę posiadają tylko widzowie i  osoba prowadząca program. 

13 komentarzy:

 1. 1 i 9 również swego czasu bardzo lubiłam, a pozostałych nigdy nie oglądałam :) Jakos nie przekonują mnie wszystkie tvnowskie produkcje, które w ostatnich latach namnożyły się jak grzyby po deszczu..

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś oglądałam milionerów, jednak od jakiegoś czasu nie oglądam nic. ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dawna nie oglądam żadnych teleturniejów. Straciły dla mnie wagę i znaczenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tego zestawienia oglądałam Familiadę będąc dzieckiem. I kilka razy Milionerów... Reszty nie znam. Pewnie nawet nie znalazłabym dziesięciu programów telewizyjnych do zestawienia, nie oglądam od dawna ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej z tych programów lubię oglądać "Jeden z dziesięciu" :) Oglądałam też programy muzyczne, które wymieniłaś, ale ostatnio czuję przesyt. Najczęściej w tv oglądam sport - siatkówkę i tenisa, okazjonalnie skoki narciarskie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dawniej oglądałam "1 z 10" i "Milionerów" ... teraz "Bitwę na głosy" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. na "Jeden z dziesięciu" przed laty patrzyłam wraz z dziadkiem
  każdy odcinek oglądaliśmy :)
  "Familiadę" oczywiście też się oglądało :D
  na dziś chętnie oglądam "Must be... " :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rzadko oglądam tv, a na pewno omijam szerokim łukiem reality show... Moja babcia bardzo lubi Familidę i Jeden z dzisięciu. Ja w ogóle nie mam czasu na tv, wolę filmy ale to też okazyjnie... Za to seriale, to niemalże mój narkotyk, ale tylko te wybrane. I najczęściej oglądane na necie;)
  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój telewizor stoi i kurz zbiera... Ale znam i lubię pozycje 1 i 8. Oglądałam 1 edycję "Voice of Poland", podobało mi się to inne podejście do sprawy :) Jednak raczej jestem komputerowcem, nie telewizorowcem - seriale na necie, filmy... A raz kiedyś nawet byłam "klaskaczem" w "Jaka to melodia" ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię z tych programów tylko "Must be the music" i "X Factor" :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Mój ulubiony program to zdecydowanie MasterChef

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.