poniedziałek, 10 czerwca 2024

Najlepsze książki 2023 i 2024 roku- wierzycie rankingom, czytacie coś z nich ?

 Drodzy Czytelnicy.  Pod koniec 2023 i na początku 2024 na blogach, portalach kanałach w serwisie Youtube i w wielu innych zakątkach sieci pojawiają się różnego rodzaju rankingi z najlepszymi / najpopularniejszymi książkami roku.  Jestem  ciekawa czy sami taki takie rankingi tworzycie i czy korzystacie z blogowych rekomendacji innych.

 
Ja osobiście od dobrych kilku lat tego rankingu już nie tworzę, ponieważ czytam mniej i wybieram raczej same świetne książki, więc w rankingu musiałabym umieścić je wszystkie lub prawie  wszystkie. 

Książką, o której w 2023 roku słyszałam najwięcej są  Chłopki opowieść o naszych babkach. Absolutnie wszyscy się nią zachwycali.  Jej fragmentu można posłuchać tutaj Dużo dobrego słyszałam też o powieści Wcale nie jestem taka Marie Aubert oraz o Halo Pogotowie  Jana Świtały.  Obie zdążyłam już przeczytać. 

Jest mnóstwo innych tytułów, które mogłabym wymienić, ale zostawię pole do popisu Wam.  Spośród książek, które sama przeczytałam w 2023 roku  szczególnie polecam Święto Ognia Jakuba Małeckiego,   Co chcesz powiedzieć światu, Martyny Wojciechowskiej oraz Dorosłych Marie Aubert.

Czy wybierając lekturę zwracacie uwagę na jej popularność i rankingi książkowe ? O jakich powieściach w 2023 roku słyszeliście najwięcej ? Jakie książki przeczytane w 2023 roku uważacie za najlepsze i dlaczego ? O czym  w  zeszłym roku najczęściej pisał bądź mówił książkowy Instagram / Booktube?  O czym najczęściej pisze w tym roku ?  Powstała już blogowa/ instagramowa lista bestselerów początku 2024 roku ? 

Udanego dnia. Anne 18.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.