wtorek, 31 grudnia 2013

Rok 2013 za nami- czas na podsumowanie.Dziś ostatni dzień roku więc  przyszła pora na to aby spojrzeć jak wyglądało minione dwanaście miesięcy pod względem czytelniczym . Na tym blogu nie pojawiają się podsumowania miesięczne  ponieważ uważam, że nie jest mi to potrzebne. Jednak myślę, że taka zbiorcza statystyka roczna jest jak najbardziej wskazana.  Stąd ten post. Mam nadzieję, że będzie ich jeszcze sporo bo byłby to znak, że nie uciekłam szybko z naszej czytelniczo - recenzenckiej blogosfery.  Tyle słowem wstępu. Teraz garść cyferek czyli blogowe statystyki.
Z dwóch lat ponieważ w zeszłym roku nie podawałam.  Tegoroczna  będzie tylko liczba przeczytanych książek.

  Łączna liczba wyświetleń : 118 509
Liczba obserwatorów :  150
Liczba opublikowanych postów:  256
Liczba komentarzy : 3359
Liczba przeczytanych książek: 59
Liczba napisanych recenzji 58 ( w tym jedna jeszcze nie opublikowana)  trochę mało w przyszłym roku chcę dobić do stu. 

Współprace recenzenckie i wywiady
W minionym roku  zakończyłam i zawarłam kilka nowych współprac recenzenckich z, których jestem bardzo zadowolona. Oprócz wydawnictw książki do recenzji podarowało mi również kilka autorek  a także magazyn internetowy Debiutext  dla, którego również zdarza mi się pisać recenzje. W tym miejscu chciałabym bardzo serdecznie Państwu podziękować za zaufanie jakim mnie obdarzyliście. To dzięki Wam moja biblioteczka staje coraz bardziej okazała i różnorodna gatunkowo. Swoboda w doborze lektur  jaką mi dajecie sprawia, że na półkach stoją książki , które bardzo chciałam mieć . Słowa podziękowania kieruję  także do polskich i zagranicznych  autorek , które  odpowiedziały pozytywnie na moją prośbę o wywiad mimo iż nie jestem zawodową dziennikarką. W większości wywiadów także i Wy czytelnicy oraz czytelniczki  mojej strony mogliście zadawać pisarkom pytania. Efekty naszej wspólnej pracy można zobaczyć klikając w wybrane  zdjęcia na pasku bocznym. 
 Wyzwania czytelnicze  i konkursy.  
 


 Rok 2013  to czas kiedy blogosferę opanowały przeróżne wyzwania czytelnicze. Sporo bloggerów postanowiło zorganizować swoje autorskie zabawy dla moli książkowych. Każda z nich miała inne mniej lub bardziej skomplikowane zasady.  Niektóre trwać będą nadal bo szykują się kolejne edycje a  co za tym idzie znów będziemy mieli możliwość trochę ze  sobą "  porywalizować" , poznać kolejne interesujące pozycje literackie i jak zwykle świetnie się przy tym bawić. Sama uczestniczyłam w następujących wyzwaniach :
 •  52 Książki - ukończone z powodzeniem. 
 •  Trójka E- pik 2013  10 pozycji  + 5 książek z kategorii przedstawionych w roku 2012. 
 • Wyzwanie  Polacy nie gęsi  - 8 książek +5 zaliczanych już do nowej drugiej edycji zabawy (recenzja  " W imię miłości" niebawem.
 •  Wyzwanie " Czytam Fantastykę"  5 powieści  pozostałe, które miałam zaplanowane przechodzą automatycznie na rok 2014. 
 • Wyzwanie Czytamy serie wydawnicze 17 utworów.  Jestem zaskoczona , że aż tyle się tego nazbierało. 
 • Wyzwanie Czytamy powieści obyczajowe 9 tytułów.
 • Wyzwanie " W królestwie Nory Roberts  4  pozycje podobnie jak przy akcji " Tea Time z Corridą".
 • Wyzwania " Czytamy książki historyczne", " Pod hasłem"  po jednej  powieści.
 • Wyzwanie " Klasyka literatury popularnej 2 tytuły.
Pełna lista powieści zaliczanych do wyzwań dostępna jest tutaj : 
 Co prawda liczby nie jakieś oszałamiająco duże , ale to tylko zabawa. Poza tym mam motywację aby w kolejnych miesiącach te wyniki poprawić.
Brałam również udział w kilku konkursach  / losowaniach / rozdawajkach organizowanych przez innych bloggerów oraz portale czytelnicze . Ze szczęściem bywało różnie. Konsekwentnie realizowałam swoje postanowienia z roku poprzedniego. Dzięki temu tak jak sobie obiecałam  poznałam trochę klasyki, przeczytałam mnóstwo ciekawych pozycji z serii  " Pisane przez życie", odkrywałam nowych autorów, których twórczości wcześniej nie znałam, pokochałam powieści Cathy Glass , mam za sobą wiele książek z, którymi bardzo chciałam się zapoznać itd. Same plusy. Jak widać robienie postanowień wcale nie jest takie złe.   Choć nie wszystko co sobie założyłam udało się zrealizować to i tak jestem z siebie zadowolona. Moje teksty  są bardziej przemyślane  i ogólnie  chyba (?) trochę lepsze. To jednak oceńcie już sami. Większość książek jakie przeczytałam pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Niektóre wbijały w fotel, wyciskały łzy , powodowały uśmiech na twarzy, Są też te, które trochę rozczarowały,ale to normalne bo przecież nie ma powieści bez wad prawda ?
 Inne blogowe akcje .

 Na stronie podobnie jak w roku ubiegłym tak i teraz pojawiło się kilka rankingów TOP 10 ,sporo postów dotyczących zabaw blogowych , zapowiedzi recenzji . Były też notki czysto  informacyjne. Wymyśliłam także swój autorski cykl   pt  "Dyskusja" Wśród tematów znalazły się te związane z literaturą  lub naszą książkową i nie tylko blogosferą.  W komentarzach możecie podawać swoje propozycje  tematów, które zostaną poruszone w 2014.
Plany na 2014r.
 • Przeczytać  jak najwięcej powieści  z  listy pokazywanej w notce "Książki do przeczytania w 2014".
 • Systematycznie usuwać pozycje z półki "Chcę przeczytać" na LC. Jak na razie liczy ona   125 pozycji.:
 • Czytać  powieści , które polecano mi już od jakiegoś czasu a do tej pory po nie nie sięgnęłam( Tokarczuk, Masłowska , Pilch, Kapuściński itd niezrealizowane w 2013)
 • Zapoznać się z kolejnymi utworami  Nicholasa Sparksa i Jodi  Picoult ( jak wyżej).
 • Regularnie uczestniczyć w wyzwaniach czytelniczych jakich ?  zapraszam tutaj : 
 •  Na koniec powtórzę pytania  postawione  przy zeszłorocznym podsumowaniu   Jakie są Wasze czytelnicze i wyzwaniowe plany na  2014 r? Zrealizowaliście w 100% tegoroczne ?. Czekacie szczególnie na jakaś czytelniczą premierę?.

Życzę wszystkim czytelnikom szampańskiej zabawy sylwestrowej, samych pogodnych dni w nadchodzącym 2014r . Niech spełnią się wszystkie wasze czytelnicze i nie tylko marzenia  .

13 komentarzy:

 1. Pomyślności w Nowym Roku!:) Życzę Ci realizacji wszystkich planów, a także sporo czytelniczego i recenzenckiego zapału:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam żadnych konkretnych planów czytelniczych na nowy rok. Mam tylko nadzieję, że będę miała więcej czasu na czytanie niż w zeszłym roku i uda mi się tym samym zapoznać z większą ilością powieści. Tobie z kolei życzę, aby każde kolejne literackie odkrycie było jak najbardziej udane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne statystyki, 59 książek to ładny wynik, gratuluję :-) Wszystkiego dobrego w przyszłym roku! :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego Najlepszego w nadchodzącym roku, 2014 no i oczywiście mnóstwo czasu na czytanie : )

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne wyniki. Szczęśliwego Nowego Roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widać, że ten rok ogólnie okazał się bardzo dobry. Oby tak dalej.
  ***
  Szczęścia, co radość daje,
  miłość, co niesie pokój,
  zdrowia, co rodzi wytrwałość,
  wiary, co nadzieje prowadzi
  dni wypełnionych do końca,
  nowych wschodów słońca
  i niech więcej takich rzeczy Nowy Rok Ci użyczy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję wielu osiągnięć. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny wynik :) Szczęśliwego:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Trzymam kciuki za to żebyś zrealizowała wszystkie swoje postanowienia! :) Polecam Ci szczególnie Kapuścińskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję takich wspaniałych, ogromnych liczb! :)

  http://shelf-of-books.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Czyli bardzo pracowity rok miałaś! :) Oby następny taki był! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. No ładnie, ładnie! Piękne statystyki. Wszystkiego dobrego i mam nadzieję, że w przyszłym roku będą jeszcze lepsze :D

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.